Karadeniz Pet

Tüy sorunu

Pikacu21

Yeni Üye
Merhabalar benim bir sorum olacaktı 6 aylık sultan papağanım var tüy sorunları yaşamaya başladık sadece kanatlarındaki ve kuyrugundaki bazı tüyler bu şekilde dökülüyor baktığımda tuylerde defarmasyonlar oluyor kökleri kemirilmis gibi ve tüy uçları yıpranmış duruyor bunun nedeni nedir acaba yardım edebilir misiniz lutfen dökülen tüyler yeniden çıkıyor fakat yine dökülüyor tüy köklerinde kanlar oluyor ve tüylerin ortasındaki cubuklarda deformeler kırılmalar oluyor sanki kendi yapıyor gibi

Ekli dosyalar

• IMG_20211130_142043.jpg
    IMG_20211130_142043.jpg
    997.2 KB · Görüntüleme: 10
Kuşunuz oldukça sağlıklı duruyor ama ihtimaller içinde...

1-Kendisi yoluyorsa, daha fazla ilgi gösterilmeli, oyunlar oynanmalı.

2-Doğal olarak kopuyorsa, yem markası kaliteli olmalı, yem alınırken (internetten) yorumlara bakılmalı.

Her iki durumda da gıda ve vitamin takviyesi yapılmalıdır. Böyle bakınca çok profesyonel gibi konuştum ama olsun.

Sürekli dışarı çıkabilen bir kuş evde iki de çocuk var herkez çok ilgi gösteriyor
Yem olarak versela lega kullanıyorum vitaminde avisol b vitamini ve multivitamin.kalamar kemiği gaga taşı kuş kumu dal darı energy bloklar herşeyi takılı kafeste

Acaba tüy paraziti olabilirmi olsa nasıl anlarım tüy uclarida yoluk yoluk görünmeye başladı
İnceldi sanki tüy yapısı
Bu arada yorumunuz için teşekkür ederim

Merhaba Kuşunuza duş aldırıyor musunuz ? Duş aldırmak çok önemli.

Kendisi duş almıyor ama ben spreyleme yöntemiyle arada duş aldiriyorum