Karadeniz Pet

Tüye mi girdi ?

Gözem Elma

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
İki kuşumunda gagasının üst kısmında değişiklik oldu aynı gün kavga ettiklerini sanmıyorum tüy başlangıcı olabilir mi cerenin üstünde hemen

Ekli dosyalar

• IMG_8530.JPG
    IMG_8530.JPG
    814.9 KB · Görüntüleme: 28

Ekli dosyalar

• IMG_8528.JPG
    IMG_8528.JPG
    813.8 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_8527.JPG
    IMG_8527.JPG
    1,001.1 KB · Görüntüleme: 19
ben bi sorun göremedim ustadlarda bir baksın ,bakın bu kaybettiğim kuşum tüye girme sürecinde iken ceresinin üstü farklılasmıstı
Evet biraz Bi değişim var benim kuşlarda ancak istemiyorum şuan tüye girmelerini :D

Evet biraz Bi değişim var benim kuşlarda ancak istemiyorum şuan tüye girmelerini :D
keşke her şey istediğimiz gibi olsaydı bende paşa ölmesin isterdim başka kuşların yüzüne bile bakmazdım ama işte... Merak etmeyin ilginizi kesmeyin güzel besleyin havuç mama takviye verin tüyde oldugunu hissetmeyeceksiniz bile :)

keşke her şey istediğimiz gibi olsaydı bende paşa ölmesin isterdim başka kuşların yüzüne bile bakmazdım ama işte... Merak etmeyin ilginizi kesmeyin güzel besleyin havuç mama takviye verin tüyde oldugunu hissetmeyeceksiniz bile :)
Hepsini yapıyorum hiç bir şeyini eksik etmiyorum. Dişi kuşum yuvalığa giriyor bilmiyorum tüye girerse ilgi kesilir yavru hayallerim suya düşer o yüzden olmasa keşke :)

kaç aylıktı kuslarınız :)
Valla İnanın herkes bişey söylüyor. 4 aylık diyende var 7-8 aylık diyen de :) babamda hayvanları kendi haline bırak dedi taktı yuvalığı sen karışma doğası gereği ne olacaksa olur dedi yuvalığa ilgi hiç yoktu bir iki gündür giriyorlar. Her şeyden babam sorumludur :D

Valla İnanın herkes bişey söylüyor. 4 aylık diyende var 7-8 aylık diyen de :) babamda hayvanları kendi haline bırak dedi taktı yuvalığı sen karışma doğası gereği ne olacaksa olur dedi yuvalığa ilgi hiç yoktu bir iki gündür giriyorlar. Her şeyden babam sorumludur :D
öyle ancak bildiğim kadarıyla eğer erken çiftleşirlerse sorun olabiliyormuş yumurtaların boş çıkması gibi inşallah yavrular alırsınız ama iyi anlaşmaları da çok güzel :)

öyle ancak bildiğim kadarıyla eğer erken çiftleşirlerse sorun olabiliyormuş yumurtaların boş çıkması gibi inşallah yavrular alırsınız ama iyi anlaşmaları da çok güzel :)
İşte ben tamamen onlara bıraktım sonuç olarak zorla olmuyor onlar isterse oluyor. Beni heveslendirmekten başka bişey yapmıyorlar :) çok güzel anlaşıyorlar o konuda bir sorun yok her yuvaya girişte çığlık atmamak için zor tutuyorum kendimi inşallah yavrular olur :) gerçi yavrulardan ayrılmak da çok zor olacak belki gizli saklı beslerim hepsini :)

Kuşlarınızın ikisi de yavru..Hele sarı olan daha da kucuk..Kafa tüyleri duruor,İlk tüylerini bile atmamışlar.İzin verin hayvanlar önce tüylerini atsın.O kuşlar için en azından 4 ay beklemelisiniz.Yuvalığı çıkarın lütfen.Bu şekilde olur da yumurta olursa dişi erkenden göçer gider,günahtır.

Kuşlarınızın ikisi de yavru..Hele sarı olan daha da kucuk..Kafa tüyleri duruor,İlk tüylerini bile atmamışlar.İzin verin hayvanlar önce tüylerini atsın.O kuşlar için en azından 4 ay beklemelisiniz.Yuvalığı çıkarın lütfen.Bu şekilde olur da yumurta olursa dişi erkenden göçer gider,günahtır.
Pekala çıkarırım yuvalığı. Size bir soru sorsam. Yavru bir kuş alsam en miniklerinden eğitim için elimde dolansın dursun diye. Bu kuşlarla Yanyana değil ama aynı odada dursa alışır mı bana yoksa alışmaz mı

Pekala çıkarırım yuvalığı. Size bir soru sorsam. Yavru bir kuş alsam en miniklerinden eğitim için elimde dolansın dursun diye. Bu kuşlarla Yanyana değil ama aynı odada dursa alışır mı bana yoksa alışmaz mı
bence alışmaz farklı odalarda bakmanız gerekir birbirlerini duydukları için birbirleriyle konusacak ilgileneceklerdir :)