Karadeniz Pet

Ucma sorunu ilerde duzelirmi

Bıcırık çilenkoğlu

Meraklı Üye
Nisan başında yeni yeme düşmüş yavru olarak aldığım kuşum uçma sorunu vardi zaten ama ufak alışır diye düşünürken gecen gun kafesini temizlerken yanında duran elma şirkesinden içti ve coj kotu oldu mantar olan kuşlar gibi hareketler yapmaya başladı bu konuda konu açmıştım ve arkadaşlar bana yardimci oldular ve kusa birsey olmadan atladık o vadeyi ama sindi önceden sorunlu uçuş yapan kusum simdi çok az uçabiliyor sanki kanatlarında güç yok 2metreyi ucmaktan cok zorlaniyir ve hic ucmak istemiyor kafesden cikariyorum ucurmak istiyorum resmen yere acil inis yapan ucaklae gibi coj sert ve kontrolsuz birsekilde iniyor ayaklarında çarpılık var gibi.daha uçarken zevk almasını istiyorum lutfen bilen tecrübeli bir hayvsn dostu yardimci olabilirmi cok tesekkur ederim kafesinde kalamar kemiği hariç hersey olmasi gerektiği gibi vitamin kullanıyorum d-ya-zma 256 kullanıyorum suan tüyde oldugu icin deep fix betisol veriyorum lutfen yardim teşekkür ederiyorum şimdiden 3722737228372293723037231

Uçarken videosunu çekip buraya ekleme olanağınız var mı bakalım.

Hocam kanatlarını kontrol edin biri daha az gelişmiş (kanat düşmesi) olabilir.
Kanat egzersizleri yaptırın kanadın altından elinizi yerleştirip gövdeyi kavrayın sonra yavaşça yukarı aşağı hareket ettirin kanadını çırptıkça kanat kasları gelişir.

Aynen üstad bir kanadı diyerine gore daha aşağıda hata kafasını kasirken bazen takilip kaliyor onceleri yardim ediyirdum fakat simdi kendiside duzeltebiliyor ama dediginiz gibi kanadin biri diyerine gore daha asagida ve okanadi elerken daha fazla twpki gosteriyor.ustad senin dedigini yapcam ama nasil yapmam lazim tam bilmiyirum ve ne siklikla yapmam gerekir vermem gerwken extra takviye besin veya vitamin varmi

Aksam ucarken deneyim ama coj kısa mesafe uçuyor birde ağircekimle uçuyor gibi ve aşırı kanat sesi geliyor 6.nisandan beri bende bu kus ve kafesi genelde acik olmasına rağmen daha oturma odasını 2 tur konmadan yaptığını gormedim yapamaz zaten önceleri hic uçmamıştır alışır dedim fakat sorun var belli kanadın biri aşağıda diğerinden

Üstad tunege alip tunegi cevirincede dengede kalabilmek icin kanat çırpıyor bu şekilde kanat egzersize girer mi?yoksa sizin dediğimiz gibi yapmamı daha verimli?kendiliginden duzelme sansi yokmu ustad

Üstad tunege alip tunegi cevirincede dengede kalabilmek icin kanat çırpıyor bu şekilde kanat egzersize girer mi?yoksa sizin dediğimiz gibi yapmamı daha verimli?kendiliginden duzelme sansi yokmu ustad
Kanat egzersizine girer tutmanızın amacı yere düşmesin olası kazaları önlemek

Aynen üstad bir kanadı diyerine gore daha aşağıda hata kafasını kasirken bazen takilip kaliyor onceleri yardim ediyirdum fakat simdi kendiside duzeltebiliyor ama dediginiz gibi kanadin biri diyerine gore daha asagida ve okanadi elerken daha fazla twpki gosteriyor.ustad senin dedigini yapcam ama nasil yapmam lazim tam bilmiyirum ve ne siklikla yapmam gerekir vermem gerwken extra takviye besin veya vitamin varmi
Normal vitamin takviyelerini uygulayın.Takviyeden çok egzersiz yapın kanat gelişimini tamamlamadan siz uçmasını sağlayın.
bu videoyu izleyin nasıl yapmanız gerektiğini anlatıyor bence tünektense bu şekilde yapın
Sağlıklı günler dilerim...
Bu arada benimde aynı durumda olan bir kuşum var ben de yeni farkettim önce kırık zannediyordum veterinere götürmüştüm hiçbir şey söylememişti ben geç kaldım. Daha küçükken şansınız var İnşaAllah çabucak egzersizler işe yarar...

Son düzenleme:
Normal vitamin takviyelerini uygulayın.Takviyeden çok egzersiz yapın kanat gelişimini tamamlamadan siz uçmasını sağlayın.
bu videoyu izleyin nasıl yapmanız gerektiğini anlatıyor bence tünektense bu şekilde yapın
Sağlıklı günler dilerim...
Bu arada benimde aynı durumda olan bir kuşum var ben de yeni farkettim önce kırık zannediyordum veterinere götürmüştüm hiçbir şey söylememişti ben geç kaldım. Daha küçükken şansınız var İnşaAllah çabucak egzersizler işe yarar...

Çok tesekur ederim cok saolun var olun.evimize alip dostedindiğimiz bu guzel hayvanların sağlığı için hic bir fedakarlıktan kaçınmamalıyız bu site guzel kalbi insanlar var onlar sayesinde birşeyler öğreniyorum herkese cani gönülden teşekkür ediyirum.bilgi paylaştıkça guzeldir

Çok tesekur ederim cok saolun var olun.evimize alip dostedindiğimiz bu guzel hayvanların sağlığı için hic bir fedakarlıktan kaçınmamalıyız bu site guzel kalbi insanlar var onlar sayesinde birşeyler öğreniyorum herkese cani gönülden teşekkür ediyirum.bilgi paylaştıkça guzeldir
Sizde sağ olun var olun kuşlarımızın bence aile üyelerimizden bir farkı yok değil mi? Kalbimizde edindikleri yer boyutlarından yüzlerce kat büyük olduğu kesin
Sağlıcakla kalın...

Kuşunuzun durumu nasıl? Egzersizlere cevap veriyor mu?

Uzun zamandır giremedim iş yoğunluğundan çok başarılı deyiliz malesef hiç istemiyor o egrersisleri yapmak fırsat buldum kaçıyor koltuklarım ta en köşeye kadar bende fazla ürksün istemiyorum birde tüye girdi bu ilk tüy deyişimi sorunlu geçiyor sanırım hiç keyfi yok 2 gün evvel veternere götü dün hiç hirşey yok her kuş gribi uçmayı sevmez dedi bana bi şey demedim çünkü anladığı konu olmadığı çok belli ama neyse ya takılmadım

Uzun zamandır giremedim iş yoğunluğundan çok başarılı deyiliz malesef hiç istemiyor o egrersisleri yapmak fırsat buldum kaçıyor koltuklarım ta en köşeye kadar bende fazla ürksün istemiyorum birde tüye girdi bu ilk tüy deyişimi sorunlu geçiyor sanırım hiç keyfi yok 2 gün evvel veternere götü dün hiç hirşey yok her kuş gribi uçmayı sevmez dedi bana bi şey demedim çünkü anladığı konu olmadığı çok belli ama neyse ya takılmadım
Tüy dökümünden sonra bence egzersizlere devam edin uçamayınca üzülüyorlar en azından benim kuşum üzülüyordu bunu hissedebiliyordum tüy dökümü için b vitamini takviyesi yapın kolay atlatırlar bu dönem karın ağrıları felan olur

Tüy dökümünden sonra bence egzersizlere devam edin uçamayınca üzülüyorlar en azından benim kuşum üzülüyordu bunu hissedebiliyordum tüy dökümü için b vitamini takviyesi yapın kolay atlatırlar bu dönem karın ağrıları felan olur
Galiba üzerine fazla gittim şümdi benden ürküyor hiç istemiyor ısırmaya başladı ben evde yokken kuş normal ben de ve gelince kafese giriyor aslında kötü davranmıyorum kızmıyorum ucabilsin istiyorum ama o istemiyor stresemi girdi mantarmı var anloyamadım kokmaya başladı banyo yapmayı hiç istemiyor bende fıs fısla ıslatıyorum bıraz malum amtwlya havalar çok sucak ne yapcağımı şaşırdım aldığım ürericiyi aradım yeni yavru varmı diye normalde bugün götürüp deyiştşrcektim üretici arkadaş kafese koymuycwğını petşopa veririm diyince kıyamadım vermekten vaz gectim geri getirdim ama ne yapcam bilmiyorum etrafımda doğru dürüst anlıyan birisi yok doğru taktik ve belki kuş kursak mantarımı var bilmiyorum ama sqğlıklı olmadığı kesin yardım etcek birisi laxım hemde çok acil sağlıklı olsaydı kusun tüyleri parlak olardu gercekten kaliteli yem ve vitamin kullanıyırum zaten yemde. Başka birşey yemiyor varsa yoksa yem daldarı bitti ne yulaf ne mama birgün ac bırakıyım dedim belki yer sadece yulaf ve meyve koydum kafese 4-5 hiç birşey yemedi kuş kumu yediğinide hiç görmüyorum gerçekten çok sıkıntılı bir durum ne yapcağımı bilmiyorum

Ekli dosyalar

• 43B82D6E-5E85-4C8C-AF5D-2704BD62DEB4.jpeg
    43B82D6E-5E85-4C8C-AF5D-2704BD62DEB4.jpeg
    482.6 KB · Görüntüleme: 41
  • CE7E48AB-E366-4074-8C49-DC033D287E2D.jpeg
    CE7E48AB-E366-4074-8C49-DC033D287E2D.jpeg
    684.1 KB · Görüntüleme: 40
  • 787F730E-E78C-4A92-8FB0-A2FBA5C9FACE.jpeg
    787F730E-E78C-4A92-8FB0-A2FBA5C9FACE.jpeg
    590.7 KB · Görüntüleme: 42
Galiba üzerine fazla gittim şümdi benden ürküyor hiç istemiyor ısırmaya başladı ben evde yokken kuş normal ben de ve gelince kafese giriyor aslında kötü davranmıyorum kızmıyorum ucabilsin istiyorum ama o istemiyor stresemi girdi mantarmı var anloyamadım kokmaya başladı banyo yapmayı hiç istemiyor bende fıs fısla ıslatıyorum bıraz malum amtwlya havalar çok sucak ne yapcağımı şaşırdım aldığım ürericiyi aradım yeni yavru varmı diye normalde bugün götürüp deyiştşrcektim üretici arkadaş kafese koymuycwğını petşopa veririm diyince kıyamadım vermekten vaz gectim geri getirdim ama ne yapcam bilmiyorum etrafımda doğru dürüst anlıyan birisi yok doğru taktik ve belki kuş kursak mantarımı var bilmiyorum ama sqğlıklı olmadığı kesin yardım etcek birisi laxım hemde çok acil sağlıklı olsaydı kusun tüyleri parlak olardu gercekten kaliteli yem ve vitamin kullanıyırum zaten yemde. Başka birşey yemiyor varsa yoksa yem daldarı bitti ne yulaf ne mama birgün ac bırakıyım dedim belki yer sadece yulaf ve meyve koydum kafese 4-5 hiç birşey yemedi kuş kumu yediğinide hiç görmüyorum gerçekten çok sıkıntılı bir durum ne yapcağımı bilmiyorum
Uçarken videosunu çekip buraya ekleme olanağınız var mı bakalım.
Usta acil yardıma ihtiyacım var bir kuşum var ucma sorınu var kuşun şimdi 1 haftadan uzun süredir kuş tüye girdi daha ufak ilk tüyü burda arkadaslaryardımcı oldu video paylaştılar egrersiz yapalım diye amq benim kuşum hiç hoşlanmıyor bu egrersizde fena ısırmaya başladıkacıyor resmen bende. Koltuğun altına girip saatlerce orda öle sesiz bekliyor normalde kafesi acık devamlı ben evde yoksam dışarda takılıyor kafasına göre ben gelince kafese girip çıkmak istemiyor tüyde olduğu için üzerine gitmiyordum dün elime aldım acayıp kokuyırdu kuş bem görmedim ama eşim görmüş kursak mantarı olan kuşlar gibi kafasını sallamış birkaç
Kez lütfen yardım edebilirmisin ne yapmam laxım bugün aldığım üreticiye geri götürdüm deyiltşrcektim fakqt kendi kafesine koymuycwğınu petşopa vercem diyesöyletince kıyamadım aldım geri getirdim fakat hiç bir fikrim yok ne yapmam gerektiği hakında resöen çaresiz kaldım yardımına ihtitacım var

Geri