Karadeniz Pet

Üretim için silindir kafes

Mhmtem1n

Meraklı Üye
Bir çift muhabbet kuşum var başa silindir kafes almistım 2 ay oldu şimdi alıştılar baya kafes küçuk biraz 2 kus için yumurta yapmalarini istiyorum bazilari silindir kafeste olmaz diyor ama erkek kuş 2 gündür dişiye ayak atiyor opüsmeler fln arttı kafesi değiştirmelimiyim yoksa dursunmu çiftlesirlermi çiftleşirlerse yavrulardan sinra değistiririm şimdi değiştirsem alısmakta sorun yasarlarmi bu süreç başami döner yardımcı olursanız sevinirim.
@Hayvansever03
@umitFB

kuşun ciftlecegi varsa silindir degil küre kafeste bile ciftlesir AMA ideali sudur kafeste kuslar es tutmussa 2 tunek olur ayni yukseklikte ve bu tunekler arasindaki mesafe kusun ucabilecegi uzaklikta olur yani kus ziplayarak gecememeli. yerli ve cek cinsi kuslar icin 45 cm yatay uzunluk yeterli oluyor. kus az da olsa ucabildigi icin psikolojik olarak rahatlar ve yaglanmanin onune gecer. diger sorun icin evet kafes degistirdiginde surec basa donmez ama 2-3 hafta geri atabilir. kucuk kafeste ozellikle disi kusun kulucka donemi ve sonrasinda yaglanma ihtimali var.

kuşun ciftlecegi varsa silindir degil küre kafeste bile ciftlesir AMA ideali sudur kafeste kuslar es tutmussa 2 tunek olur ayni yukseklikte ve bu tunekler arasindaki mesafe kusun ucabilecegi uzaklikta olur yani kus ziplayarak gecememeli. yerli ve cek cinsi kuslar icin 45 cm yatay uzunluk yeterli oluyor. kus az da olsa ucabildigi icin psikolojik olarak rahatlar ve yaglanmanin onune gecer. diger sorun icin evet kafes degistirdiginde surec basa donmez ama 2-3 hafta geri atabilir. kucuk kafeste ozellikle disi kusun kulucka donemi ve sonrasinda yaglanma ihtimali var.
Bugün değiştircem o zaman kafesi

Değiştirirseniz, daha ferah, büyük ve kare kafes alırsanız iyi olur.

Değiştirirseniz, daha ferah, büyük ve kare kafes alırsanız iyi olur.
40668
yeni kafesim uretime uygunmu yuvaliğida değiştirdim daha genis ve plastik folluklu tünek duzeni iyimi yoksa deiştirmelimiyim

Kusuyor, kabarık, halsiz diyorsunuz. Hasta olduğunu düşünüyorum. Petshop hekim değil hastalıklardan anlayan veteriner. Oraya gitmelisiniz. Vitaminin yeterli kalacağını düşünmüyorum. Üstelik dişi hastaysa erkeğe de bulaşabilir.
Youtubea yükleyin videoyu, linki konunuza atın.

Kusuyor, kabarık, halsiz diyorsunuz. Hasta olduğunu düşünüyorum. Petshop hekim değil hastalıklardan anlayan veteriner. Oraya gitmelisiniz. Vitaminin yeterli kalacağını düşünmüyorum. Üstelik dişi hastaysa erkeğe de bulaşabilir.
Youtubea yükleyin videoyu, linki konunuza atın.

Ben her zaman salma kafes alıyorum. Geniş rahat bölmeli kafeslerim hep aynı model bu yüzden kafesten kaynaklı eş tutma çiftleşme sorunu yaşamıyorum.
Bana kalırsa kafes önemli değil önemli olan konfor ve kolaylık
:) Kolay gelsin... ;)

Ne verdiğini fotoğraflar mısınız?
Ekmek içi geçirmez.
Güncel dışkı fotoğrafına da bakalım.
40726

Yarım suluğa 7-8 damla bir gunde değiştiriyorum.
40727

Düne göre biraz daha küçulmüş gibi ve kuş kanatlarini topladi biraz daha bugun yemeknyiyişi felan daha iyiydi atlatcak gibininşallah ek olarak ne yapmalıyim ne tavsiye edersiniz

Geri