Karadeniz Pet

üretim...

ömer aktan

Yeni Üye
s.a arkadaşlar dört çiftim var üçünde yuvalık var bir çiftim tam hazır değil diye onlara yuvalık takmadım.yaklaşık 5 aydır üç çiftim gagalaşıyor birbirini kaşıyor yanyana duruyor yani eş tuttular.ama bir türlü çiftleşme olmuyor yavru alamıyorum.bu işin püf noktası varmı?yaşları bir civarında bir çiftimin yaşı iki civarında.odaları sessiz güneş görüyor rahatsız eden yok yemleri suları sürekli kontrol ediliyor altları üç günde yada dört günde temizlenir.sularına haftada bir vitamin koyuyorum.yemlerinde nijer var.daha ne yapmalıyım yavru alabilmek için anlamadım gitti ben bu işi?püf noktası varsa lütfen söyleyin.

Buyuk bir kafes bul 3 disiyi ayir yuvali kafeslerde erkekler kalsin 1 hafta sonra disileri atin erkeklerin yanina

şöyle bir sorun var çiftin biri jumbo biri çekoslavak biri yerli biride ingiliz kırıkları.ondan dolayı toplu halde ayırma yapamıyorum.tek tek ayırsam çiftleri aklıma geldi ama eş tutmuş kuşları ayırmak doğru olurmu onu bilmiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:40 -->-> Daha önceki mesaj 19:37 --

sen dişileri bir kafeste topla demişsin k.bakma yusuf kardeşim yanlış anlamışım.ben salma yöntemi yap anladım.ama eş tutmuş kuşları ayırsam sorun olurmu?birde dişiler bir arada kavga ederler birbirlerine çok zarar verirlermi sıkıntı çıkarmı acaba?

Yani ben 1 cifthanede 3 disimi ayirdim 3 ude yerliydi tam 1 hafta sonra erkeklerin yanina attim 1 tanesi yanina koyar koymaz ciftlesti altta resmi var suan altinda yumurta var biri 2 gun omce ciftlesti bekliyorum 1 cift hala ciftlesmedi yada ben gormedim

zaten geriye bi ayırma olayı kalmış ben de yusufa katılıyorum 1 hafta ayır bakalım ,,

Geri