Karadeniz Pet

Uretimhanede bu kuşları gözüme kestirdim

Yusuf Bey

Meraklı Üye
Arkadaşlar uretimhane ye çift almaya gittim bu kuşları alacamda bi bakarmisiniz incelermisiniz

Erkek ile dişi ingilizmiş

2 kere kuluçka yapmış (şuan 2.cisinde)

Fiyatı 150 tl uygun geldi

Aliyim mi ?

IMG-20170111-WA0000.jpg
IMG-20170111-WA0002.jpg
IMG-20170111-WA0001.jpg

Irk konusunda bilgim yok lakin ingiliz degiller gibi ustalar anlayan arkadaslar yardimci olurlar

Net resim lazım bu resimlere göre kuşlar ingiliz değil hatta yerli gibi geldi bana

Tm arkadaşlar kuşlarda ishal yok yalnız uzaktan gorunen bi hastalık varmı sizce

Mesela ur gibi ?

Yemleri kabukluydu kirabiliyorlardir herhalde .

İngiliz değil bunlar yerli kuşlar. İngiliz sanıp almayın. Ben sizin yerinizde olsam 50-100 daha fazla verip zevkle yavru alacağım güzel bir takım alırım.

bunlar ingilizse benim kırık diye sattıgım kuşlar show :D 100 liradan fazla verme bunlara

İngiliz değil bunlar yerli kuşlar. İngiliz sanıp almayın. Ben sizin yerinizde olsam 50-100 daha fazla verip zevkle yavru alacağım güzel bir takım alırım.

Bunlardan zevkle yavru alamaz mıyım orayı anlamadım ?

Bide kuşlar sağlıklı gözüküyor mu ?

Yumurtalarla alip eve goturdugunuzde yumurtalara yatmama ihtimali var biliyorsunuz degilmi

Kuşlar İngiliz değil. Onu net söyleyebilirim. Eğer kendisi de başkası tarafından kandırılıp bu kuşlar normal muhabbet kuşu olduğunu bilmeden İngiliz diyorsa çok da suçlamam; ama bile bile bu kuşlara İngiliz diyorsa o kişinin bilgilendirmesine güvenmem. Alınan yavrular, kuluçka sayısı ve kuşların sağlığı konusunda verdiği bilgiye de inanmam. Kuşların altında dolu yumurtaları varsa kafes, yuvalık vs. ile veriyorsa 150 TL normal. Ama başta söylediklerimi de göz önünde bulundurmak da lazım.

Bunlardan zevkle yavru alamaz mıyım orayı anlamadım ?

Bide kuşlar sağlıklı gözüküyor mu ?
Hayır alırsınız ama iri İngiliz yada kırma kuşların hali başka. Ve üretimhaneden alıyorsanız verimli bir kuş olmama ihtimali yüksek

Kuşlar İngiliz değil. Onu net söyleyebilirim. Eğer kendisi de başkası tarafından kandırılıp bu kuşlar normal muhabbet kuşu olduğunu bilmeden İngiliz diyorsa çok da suçlamam; ama bile bile bu kuşlara İngiliz diyorsa o kişinin bilgilendirmesine güvenmem. Alınan yavrular, kuluçka sayısı ve kuşların sağlığı konusunda verdiği bilgiye de inanmam. Kuşların altında dolu yumurtaları varsa kafes, yuvalık vs. ile veriyorsa 150 TL normal. Ama başta söylediklerimi de göz önünde bulundurmak da lazım.
Nevzat hocam üretimhanesi olan birisi anlamazmı ırkını başkası tarafından kandırıldığınada pek ihtimal vermiyorum.

Nevzat hocam üretimhanesi olan birisi anlamazmı ırkını başkası tarafından kandırıldığınada pek ihtimal vermiyorum.
Bilinçli olarak öyle söyledim. :) Öncelikle 3-5 çift kuş bakan da üreticiyim diyor. 100 çift bakan da. Bilinçli üretim yapanı da bilinçsiz üretim yapanı da. Kuşu satan hakkında verilecek yargıyı da konuyu açan arkadaşımız versin istedim bir yandan da. Bir de iyi niyetle olaya bakayım dedim. Yani kandırılmış ve durumun farkında olmayan birisi olmasını gönlümden geçirdim. Kısacası bir temenniydi. :)

Uretimhanede follukta 5 yumurta 1 de yumurtadan çıkmış yavru vardı .

Şimdi bunu alıp eve gotursem uretim yapamaz mıyım ?

2. kuluckasiymis bu verimli olup olmadığını nerden anlayabilirim ?

Bide kuşlar kaç yaşında ?

Fiziksel görünüşüne bakarak kuşların yaşını tahmin etmeniz mümkün değil. Belli fiziksel özelliklere bakarak bu kuş yavru bu kuş yetişkin diyebilirsiniz, tüylerine ayaklarına vs. bakarak yaşlı ya da yıpranmış da diyebilirsiniz ama 2 yaşında 3 yaşında 10 yaşında gibi tahminlerde bulunamazsınız. Bu yüzden satışı yapılacak kuşlara hem ülkemizde hem de yurt dışında bilezik takılması zorunluluğu getirilmiştir. Ülkemizde uygulamada pek geçerliliği yoktur. Bilezik kuşun yaşı yanında, üreticisi ve şeceresi hakkında da bilgi verir. Yavrulu yumurtalı kuş almak her zaman risktir. Ben almam da satmam da. Yavrulara, yumurtaya bakmama olasılığı yüksektir. Sonuçta onların da sağlığını düşünmek gerekiyor. Onlar da bir can taşıyor.

Kardeşim bir hafta once bende guzel bir cift aldim 3 yumurtali yumurtalara yatmadilar 130 tl verdim kafesi ni flnda aldim 1 pakette yem aldim ustune . :D sen ne yap biliyormusun yazik etme hayvanlara gunaha girme riskede girme ben zwvkle uretmek tek seferde 5-6 saglikli yavru almak istiyorum diyorsan kendine yumurtasiz ama daha once yumurta vermis bir cift al bunuda ancak guvenilir bir yerden alabilirsin adam sana 7 yumurta verdi der ama 1 tane bile vermemistir belki . kuslarin alismasi uzun surebilir yumurtalara yatmayabilirler yavrulara bakmayabilirler. Cins olarakk cekoslavakta secebilirsin yavrularini rahatlikla egit kuyruk ve kanat uzunluklarida cok hos benim cok hosuma gidiyor hemde gordugunde anlarsin cinsini kandirilmazsin:) umarim gonlunce olur simdiden hayirli olsun :)

Geri