Karadeniz Pet

ustalara bir sorum var

Tarumd

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar ustaların hobihane fotolarina baktığımda dikkatimi çeken bir şey oldu genelde her çift aynı renkte acaba üretmede bunun bir etkisi varmı şimdiden cevaplar için teşekkürler

Her çift aynı olacak diye birşey duymadım ama çiftlerin içinde birinin yeşil olmasına dikkat edeni duyduydum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Her çift aynı olacak diye birşey duymadım ama çiftlerin içinde birinin yeşil olmasına dikkat edeni duyduydum

Valla benim böyle şeyler merakımı cezbeder öğrenmek isterim baktığım fotolarda genelde hep öyleydi ama cevap gelmedi sizden başka

Yeşil olmasının ne faydası var acaba

Yeşilden ziyade düz renkler ino kanı taşıyan kuşlarda fire çok olduğu için üretimde pek tercih edilmez. Artık gendenmi kaynaklı bilmiyorum ama erkeği zor bulunduğu gibi fire vermeyenide zor bulunuyor. Aynı renk olmasının sebebide öyle eş seçmeleridir yoksa başka bir nedeni yok

Aynen düz renk erkek çok zor bulunuyor düz renklerde albino lutinolar hariç. Ben birine sorduğumda yeşil muhabbet kuşlarının atasıdır. Üretimde daha verimli oluyor içlerinden en az birinin öyle olması demişti. Tabi ne kadar doğru ne kadar salladı bilemem :)

Yeşilden ziyade düz renkler ino kanı taşıyan kuşlarda fire çok olduğu için üretimde pek tercih edilmez. Artık gendenmi kaynaklı bilmiyorum ama erkeği zor bulunduğu gibi fire vermeyenide zor bulunuyor. Aynı renk olmasının sebebide öyle eş seçmeleridir yoksa başka bir nedeni yok
Çok güzel yeni bişey öğrendim sayenizde eş secimseçimlerinde kendilerine benzeyen seçmeleri çok ilgi çekici bir konu duz renk derken benim erkek oyle mi acaba

Ekli dosyalar

• 20170204_085625.jpg
    20170204_085625.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 17
Yok senin erkek düz renk değil düz renktten kasıt bu tür.
f74198ed9ac7ba9e2e4032442788a309.jpg

Çok güzel yeni bişey öğrendim sayenizde eş secimseçimlerinde kendilerine benzeyen seçmeleri çok ilgi çekici bir konu duz renk derken benim erkek oyle mi acaba
Sizin erkek parçalı maşallah güzel kuş

Geri