Karadeniz Pet

Üşütme

Eylul35

Yeni Üye
Yaklaşık iki aylık diye tahmin ettiğim bir muhabbet kuşum var. Birkaç gündür camlar açıktı,ceyranda kalabileceği bir yerde değildi ama sanırım kuşum üşüttü. Nefes alırken tik tik sesler çıkarıyor. Ayrıca hirilti tarzında bir ses de var. Bugün çok durgun 3 gündür de kusuyor. Kusması kafasını aşağı yukarı sallayıp yem tanesi çıkarma şeklinde. Koku ya da sulu tarzda bir kusma değil. Ayrıca aldığım günden beri çok su içiyor. Birkaç gündür kafasını kanatlarına dayayıp devamlı uyuyor. Bugün elimde de hep uyudu. Normalde elimden yem yemeye bayilirdi ama bugün elimdeki yeme dokunmadi bile. İshal de var galiba fotoğraf yükledim. Kuşumu nasıl tedavi edebilirim?

Ekli dosyalar

• 16159968940089196765789168157326.jpg
    16159968940089196765789168157326.jpg
    792.5 KB · Görüntüleme: 42
Hımmm geçmiş olsun dışkıları ilk yaptığı anda siyah mı yoksa kurudukları için mi öyle çıkmış resimde ..Ayrıca üşütmüşse kendisini sıcak tutabilirsiniz dışkıları için probiyotik kullanabilirsiniz herhangi tükettiği meyve sebze yoksa vitaminde kullanabilirsiniz.Dediğiniz sesleri videoya çekme imkanınız olursa onlarıda paylaşabilirsiniz.Şayet bakteri odaklı bir ishal değilse haşlanmış patates verebilirsiniz az miktarda ya da aspur.

Normalde yeşil ve beyaz diskisi herhalde kuruduğu için öyle görünmüş. Her sebzeyi yiyor ele çok alışık. Kuşumu sıcak bir odaya aldım biraz ısındı canlandı gibi ama özellikle hangi sebzeleri önerirsiniz onları vereyim?

Dışkısının ve kendinin bir fotoğrafı. Bahsettiğim sesi çıkardığı zaman videoya alacağım.

Oy maşallaj çok sevimli dışkısıda güzel görünüyor üşütmemesine dikkat ederseniz süreç daha güzel ilerler.Her meyve ve sebzeyi yemesi güzel vermeden sirkeli su ile yıkayıp peçeteyle nemini alırsanız çok daha sağlıklı olur.Ben ishal için haşlanmış patates önermiştim ama son gönderdikleriniz gayet güzel görünüyor😇🧿

Haslanmis patates mutlaka vereceğim. Kusması için ne diyorsunuz? Acaba bana çok alışık olduğu için kur mu yapıyor diye düşündüm ama bugünkü durgunluk kafamı çok karıştırdı..

Kur kusması mı bilemiyorum ki sizinle oyun oynarken böyle parmağınıza gagasını falan vurup gözlerini küçültüm kafasını aşağı yukarı mı yapıyor :) öyle olunca kur gibi.Ama diğer türlü kusmasında yem bayat olabilir,tozlu olabilir.Süreci takip edin isterseniz kusma devamlı mı kokusuz diyorsunuz onuda takip edelim..

3 gündür kusuyor yemi değiştirip garden mix pembe şeritli olandan almaya karar verdim. O yemi yerken de kusma olursa demekki yemeden kaynaklanıyor. Ama dediğiniz gibi yapıp kusuyor. Bilemedim🙂 takip edip buraya yazacağım.

3 gündür kusuyor yemi değiştirip garden mix pembe şeritli olandan almaya karar verdim. O yemi yerken de kusma olursa demekki yemeden kaynaklanıyor. Ama dediğiniz gibi yapıp kusuyor. Bilemedim🙂 takip edip buraya yazacağım.
Öyleyse kur kusmasıysa sıkıntı yok arada Haydarda yapıyor🤣şayet aynalı bir oyncağı varsa kafeste bulundurmayın.

Öyleyse kur kusmasıysa sıkıntı yok arada Haydarda yapıyor🤣şayet aynalı bir oyncağı varsa kafeste bulundurmayın.
Aynalı oyuncağı yok halkalı bir oyuncağı var kafesinde. Dışarıda da küçük toplar ile oynatıyorum

Kuyruğu aşağı yukarı sallanıyor mu?hırıltılı nefesi ve varsa sallantıyı görmememiz için youtube link atmanız gerekir

Kuyruğu aşağı yukarı sallanıyor mu?hırıltılı nefesi ve varsa sallantıyı görmememiz için youtube link atmanız gerekir
Hayır kuyrugu sallanmıyor. İnilti gibi bir ses çıkarıyordu,çıkarınca videoya alayım diye başında bekliyorum. Ama hareketlendi eskisi gibi uyumuyor şuan.

https://youtube.com/shorts/eLJVzT-079Q çıkardığı sesi videoya alıp youtube a yükledim. Uyanıp sesi çıkarmayı bırakmasın diye kendisini çok çekemedim ama kuyruğunu da aşağı yukarı sallıyormuş.. Ses biraz zor duyuluyor telefonu kulağınıza yaklaştırırsanız daha net duyulur.

Yazmayı unutmuşum ama hapsurur gibi bir ses de çıkarıyor ayrıca. Dışkısı hala fotoğraftaki gibi normal görünüyor. @Recai SULAMİS lutfen sizde bakar mısınız?

Geri