Karadeniz Pet

Versele Laga yem problemi?????

Ko

kokusu normale yakın sanki ama iyi koku alan.biri de değilim ustam.sarı darılar özellikle.kahverengiye çalıyor.eski seri var ama 6 aydır bende bozulmuş olma riskinden vermiyorum ustam

Anladım hocam şu an o seri elimde olmadığı için tam birşey diyemeyeceğim, ben de bu elimdeki seride kırmızı darilar için aynı şeyi hissetmiştim paketi açtığımda nerede bu kırmızılar demistim o kadar soluktu renkleri oran değişti sanip orani kontrol etmiştim ama yemede bir sıkıntı yaşamadım. Problem olduğunu düşünüyorsanız hiçbir şey kuştan önemli degil baska markaya geçin isterseniz tropifit ve deli nature markaları da turkiye'de bulunabilen iyi markalar.

Son seriler gerçekten kötü.İçindeki yulafların rengi bile koyu kimisi kırılmış gibi.Ayrı iki paket aldım ikiside aynı şekilde.Kuş başta isteksiz yedi şimdi mecburiyetten yiyor farkediyorum.

Dediğiniz gibi kötüyse sanırım elimde eski seri olduğu için şanslıyım ama bu yeni seriden de küçük bir paket alip deneyecegim.

Ben prestij yem alıyorum ilk açıldığında taze taze kokarken 1 Ayda kokusu böyle bayatımsı bir hal aldı, bu normal mi? Bende açılmamış paket vardı onu açıp buzdolabına koydum az az çıkarıyorum ama hiç böyle birşey görmedim daha önce. Sizinki nasıl kokuyor
Prestiji nereden alıyorsunuz acaba?

Versele laga' da vitakraftta isim hakkı kullanılarak Türkiye de imal ediliyor. Bu uzunca bir süredir böyle. Bu durumu öğrenince quik gurme yemi denedim renkli ekmek parçaları haricinde fena değildi. En son hobinin m01 yeminden aldım, 5 kilonun 1 kilosu bitmiştir herhangi bir soruna rastlamadım.

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Emin misiniz? Çünkü paket tamamen yabancı yazılı, arkasında tr etiket var ithalatçı firma vs bilgileri var. Tr de üretilen yabancı markaların ambalajları tamamen Türkçe oluyor ve “ bu ürün Tr de paketlenmiştir” vs gibi birşeyler yazıyor?

İşte sıkıntı o renkli şeylerin olması zaten, kuş yemiyor bile ne olduğu belirsiz kimyasallar :)

Gaz durumu, paketin çok şişkin olması pek önemli değil. Pakette patlak, delik vs olmaması yeterli. Paketi sıkınca hava kaçırmıyorsa bozulma olmamıştır.
Bu arada Versele laga ülkemizde üretilmiyor, doğrudan yurtdışından ithal edilen bir ürün

Gaz durumu, paketin çok şişkin olması pek önemli değil. Pakette patlak, delik vs olmaması yeterli. Paketi sıkınca hava kaçırmıyorsa bozulma olmamıştır.
Bu arada Versele laga ülkemizde üretilmiyor, doğrudan yurtdışından ithal edilen bir ürün
Ustam 7 ay once aldigim bir paket daha var goruntusunde sikinti yok da bozulmus olabikeceginden supheleniyorum.evin en kucuk odasinda derin bir gardropda sakliyordum sikinti varmidir sizce

Açılmamış pakette sorun olmaz. Rutubet yoksa yine sorun olmaz. Yakından koklayın, eğer rutubet veya benzeri bir koku yoksa kullanılabilir, çünkü bunlar kurutulmuş tohumlar olduğu için yıllarca bozulmadan saklanabilirler

Açılmamış pakette sorun olmaz. Rutubet yoksa yine sorun olmaz. Yakından koklayın, eğer rutubet veya benzeri bir koku yoksa kullanılabilir, çünkü bunlar kurutulmuş tohumlar olduğu için yıllarca bozulmadan saklanabilirler
Hocam yukarida bir arkadas.buzdolabinda saklamaktan bahsetmis hic denemedim ne dersiniz?

Buzdolabı olmaz. Dikkatinizi çekmiştir belki, buzluğu açınca yoğun buhar çıkar, buzdolabında nem oranı çok daha yüksek olur ve bozulma hızlanır. Paketin ağzını açık bıraksanız bile daha iyi. Dediğim gibi sadece nemden korumak yeterli olacaktır.

Buzdolabı olmaz. Dikkatinizi çekmiştir belki, buzluğu açınca yoğun buhar çıkar, buzdolabında nem oranı çok daha yüksek olur ve bozulma hızlanır. Paketin ağzını açık bıraksanız bile daha iyi. Dediğim gibi sadece nemden korumak yeterli olacaktır.
Ben dolaba koymuştum 1-2 haftadır az az çıkarıp kullanıyorum, çünkü dışarıda bir paketin kokusu değişti o taze koku gitti yerine böyle bayatımsı bir koku geldi bende yeni paket açıp Dolaba koymuştum yanlış mı o zaman çıkarayım mı dolaptan??:eek::eek: Kendi paketi içinde ve buzdolabı poşetine sarılı tutuyorum

Ne yazik ki yeni surumu benim kusum yemedi. Agzina alip kagasini sallayarak geri dışarı firlatiyor darilari. Ben farkedene kadar ac kalmis, o gun gun boyu kakasi bile bozuldu idhal gibi bir hal aldi. Hemen eski yemden verdim bir gunde duzeldi ama mahvoldum yani :( kokusunda bir sey yok. Pakette de sikinti yok. Ama evet rengi eski surume gore daha koyu, kahverengiye caliyor. Son surumden elimde cok az bir yem kaldi suan onu geri veriyorum. Ama bitince ne yapacağım? Icerigi versele lagaya benzeyen en kalite yem hangisidir? Saglam bir oneriye ihtiyacim var. Kusum cok huylu zaten :(

Ne yazik ki yeni surumu benim kusum yemedi. Agzina alip kagasini sallayarak geri dışarı firlatiyor darilari. Ben farkedene kadar ac kalmis, o gun gun boyu kakasi bile bozuldu idhal gibi bir hal aldi. Hemen eski yemden verdim bir gunde duzeldi ama mahvoldum yani :( kokusunda bir sey yok. Pakette de sikinti yok. Ama evet rengi eski surume gore daha koyu, kahverengiye caliyor. Son surumden elimde cok az bir yem kaldi suan onu geri veriyorum. Ama bitince ne yapacağım? Icerigi versele lagaya benzeyen en kalite yem hangisidir? Saglam bir oneriye ihtiyacim var. Kusum cok huylu zaten :(
Vitakraft aldım ben premium yazan ballı olan.hem kuşlar sevdi hemde kaliteli.

Vitakraft yemeyen kusa rastlamadım, uzun zamandır kullanıyorum, gayet memnunum

Ben de Hobi m005 , deli nature, tropifit ve vitakraft markalarını duyuyorum alternatif olarak. Eski yem bitmeden bunlardan alıp eski yemle karıştırıp versem, hangisini severek yerse ona devam etsem olur mu acaba? Çok seçici, düzenini bozmaktan çok korkuyorum.

Geri