Karadeniz Pet

Veteriner ''Kuruma hastalığı'' teşhisi koydu ve Verdiği ilaçlar

buketortac

Yeni Üye
İyi akşamlar herkese dişi kuşum tüye girmişti epey zaman geçmesine rağmen devamlı kabarık duruyor ve uyuyordu bu nedenle bugün veterinere gittim dışkısında sindirilmemiş yem var tahlil yaptılar ve kuruma hastalığının olduğunu söylediler.Eşinde de mutlaka vardır dediler ama eşi müthiş hareketli konuşuyor her daim cıvıl cıvıl her kuşta farklılık gösterir dediler..4 adet ilaç verdiler sabah akşam verecekmişim yalnız ağızdan şırıngayla vermekte zorlanıyorum ağızlarını sımsıkı kapatıyolar nasıl yapacam?Bir de bu kuşların güvenini bu işi yaparken kaybetmek istemiyorum erkek olan nerdeyse avucumun içinde sırt üstü yatıyor..Az önce ilaçları verdim zorladığım için de şuan yüzüme bakmıyolar:((Bu işin daha kolay bi yöntemi yok mu:(Ayrıca iki adette yem önerdiler ilaçların ve yemlerin resimlerini paylaşıyorum bi bakarsanız sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG_20190902_174709.jpg
    IMG_20190902_174709.jpg
    5.3 MB · Görüntüleme: 85
  • IMG_20190902_174705.jpg
    IMG_20190902_174705.jpg
    5.5 MB · Görüntüleme: 92
  • IMG_20190902_203617.jpg
    IMG_20190902_203617.jpg
    730 KB · Görüntüleme: 106
erkeğe de mi veriyosunuz yani ilaçlardan ? mutlaka erkekte de vardır denilerek varsayımla da olmaz ki. onuda götürseydiniz dişiyle beraber. ona da tahlil yapsalardı. whatsapptan direk veterinerinize danışın bence. öte yandan gagasının en alt sivri kısmından açmaya kalkmayın. gaga sanıp boynunu kırarsınız. yandan açıp yan aradan vermeniz lazım ama epey terletir yine de.. sabırlı olmanız lazım

• Beğen
Tepkiler: Kca
Açıkcası erkeğe ilacı vermeye niyetim yok bugün sdece iki tane ilaçtan verdim zaten diğerleri verilmicek ama içim rahat etmedi..onu da götürmüştüm ama ona tahlil yapılmadı sıkıntı yok diye..iki hafta sonra tekrar gelin dediler..ama ilaç kullanımında güven problemini naaıl halledecem bilemiyorum..yandan ilacı alır mı?

Açıkcası erkeğe ilacı vermeye niyetim yok bugün sdece iki tane ilaçtan verdim zaten diğerleri verilmicek ama içim rahat etmedi..onu da götürmüştüm ama ona tahlil yapılmadı sıkıntı yok diye..iki hafta sonra tekrar gelin dediler..ama ilaç kullanımında güven problemini naaıl halledecem bilemiyorum..yandan ilacı alır mı?

güven konusuna takılmayın iyileşince hatırlamaz. sadece gaganın alt sivri ucundan açmaya çalışmak konusunda dikkatli olun. papağan kadar büyük olmadığından eliniz tam görmeye engel olacak. bu durumda alt gagayı üst gaga sanıp açmaya çabalarken boynu kırılabilir. bu video göründüğü şekilde yan çarprazdan vermeye çalışın. gözüne de dikkat edin

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..Ama kuşummdün ilaçlardan beri daha bi garip oldu tünekte sallanıyor sanki halsiz kafesin üstündeyken kendini bi yere yaslıyor..İlaç kokusunu bile değiştirdi..sanki veterinerden önce daha iyiydi :(

Şuan kuşum can çekişiyor:(( çaresiz kalmak kadar kötüsü yok

Nasıl bir tahlil yaptı? Kültürmü, mikroskopmu?

Tahlil sonucu megabaktermi çıktı?

Ve ilaçların fotoğrafını eklermisin. Hangi dozajda verdiğinide yaz.

Tahlil türünü ne yazık ki bilmiyorum ama 15-20 dk da sonucu söyledi.Megabakteri olduğunu söyledi.ilaçları 10 mg sabah 10 mg akşam dedi ben dün akşam verdim bu sabah kötüydü iki kez sıvı kustu midesinde bişey yok sanırım..ağır geldi sanırım:((

Ekli dosyalar

• IMG_20190902_203617.jpg
    IMG_20190902_203617.jpg
    730 KB · Görüntüleme: 96
Tahlil türünü ne yazık ki bilmiyorum ama 15-20 dk da sonucu söyledi. Megabakteri olduğunu söyledi.

Ozaman mikroskopta bakıldı. Mikroskopta net teşhiş koyabiliyorlarmı emin değilim.

ilaçları 10 mg sabah 10 mg akşam dedi ben dün akşam verdim bu sabah kötüydü iki kez sıvı kustu midesinde bişey yok sanırım..ağır geldi sanırım:((

İlaçların resmini çekip atarsan daha sağlıklı olur. Çünkü kağıtta sadece etken maddeleri yazıyor. Ben ilaçları merak ediyorum kaç mg? Ve dozajı nasıl ayarlıyorsun? Nasıl ölçüyorsun?

Ozaman mikroskopta bakıldı. Mikroskopta net teşhiş koyabiliyorlarmı emin değilim.

İlaçların resmini çekip atarsan daha sağlıklı olur. Çünkü kağıtta sadece etken maddeleri yazıyor. Ben ilaçları merak ediyorum kaç mg? Ve dozajı nasıl ayarlıyorsun? Nasıl ölçüyorsun?

Bana ilaçları kaplara koyup verdi üzerlerine etiket yapıştırdı yine onlar yazılı küçük şırıngalardan verdi ölçüyü onlarla yapıyorum

İlaçların dördünüde kullanıyormusun? İlaçların dozajıda ağır gelmiş olabilir.
Bi tanesini yarım saat önce ver dedi midesi rahatlasın sonra diğer üçünü arka arkaya verebilirsin dedi iki ilaç ağırmış zaten de..mide de bişey olmayınca sanırım kustu onları..sadece dün akşam verdim..

Bi tanesini yarım saat önce ver dedi midesi rahatlasın sonra diğer üçünü arka arkaya verebilirsin dedi iki ilaç ağırmış zaten de..mide de bişey olmayınca sanırım kustu onları..sadece dün akşam verdim..

Valla kardeşim sonuçta veteriner yazmış ilaçlarını, ama bana kalırsa fazla gelir. Sonuçta bu kuşların canı neki okadar ilacı bünyeleri kaldırmaz. Sen bilirsin yinede bişey diyemiyorum.

Valla kardeşim sonuçta veteriner yazmış ilaçlarını, ama bana kalırsa fazla gelir. Sonuçta bu kuşların canı neki okadar ilacı bünyeleri kaldırmaz. Sen bilirsin yinede bişey diyemiyorum.
Anladım yine de teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

Ne yazık ki öldü kuşum:(( bn kuş alırken nasıl yapıcam kuruma olup olmadığını nasıl anlıcam

Ne yazık ki öldü kuşum:(( bn kuş alırken nasıl yapıcam kuruma olup olmadığını nasıl anlıcam

haydaa. götürdüğünüzde son evrelerimiydi ? geç mi kalındı acaba ? veteriner zaman yok bu saatten sonra zor döner deyip ilaç dozajını fazla mı yazdı kimbilir

• Sad
haydaa. götürdüğünüzde son evrelerimiydi ? geç mi kalındı acaba ? veteriner zaman yok bu saatten sonra zor döner deyip ilaç dozajını fazla mı yazdı kimbilir
Veteriner bi eşik var o eşiği geçmediği sürece biz yardımcı olabiliyorız dedi..ilaç halszlik yapar diye belirtti ama bn ağır geldiğini düşünüyorum çünkü ondan önce en azından kabarık dursa ve uyusa da yine dışarda gezinip oynuyodu eşiyle bişey koyduğumda merak edip gidip inceliyodu..
Şuan veteriner Ampho olan ilacı erkek için de kullan dedi.bn de kuşum şuan cıvıl cıvıl konuşuyo oynuyo kullsnmak istemiyorum elzem değilse dedim.O da Bi pencere dönemi oluyo hastalığı kaptıktan sonra herşey normal görünür sonra çıkar dedi iki hafta sıkı gözlemleyin dedi.Bn de gözlemlicem ama sizce şimdiden kullanmalı mıyım?

Veteriner bi eşik var o eşiği geçmediği sürece biz yardımcı olabiliyorız dedi..ilaç halszlik yapar diye belirtti ama bn ağır geldiğini düşünüyorum çünkü ondan önce en azından kabarık dursa ve uyusa da yine dışarda gezinip oynuyodu eşiyle bişey koyduğumda merak edip gidip inceliyodu..
Şuan veteriner Ampho olan ilacı erkek için de kullan dedi.bn de kuşum şuan cıvıl cıvıl konuşuyo oynuyo kullsnmak istemiyorum elzem değilse dedim.O da Bi pencere dönemi oluyo hastalığı kaptıktan sonra herşey normal görünür sonra çıkar dedi iki hafta sıkı gözlemleyin dedi.Bn de gözlemlicem ama sizce şimdiden kullanmalı mıyım?

ölen kuş o eşiği geçmiymiydi peki ? iyileşme ihtimali yüzde kaç demişti ? ben bu hastalığı bilmiyorum ama bulaşıcıysa haklı sayılır. yani erkek için mantık yürütürsek hastalık dışa vurup ilk belirtilerini gösterene kadar ilerlemesini istememiş demek ki.. ne kullanmalısınız konusunuda veterinere danışın bir dünya para ödeniyor sonuçta iyi de birine gitmişiniz onlardan faydalanın. sürekli yazın watsaptan. ilaç bilgisi iyi olan arkadaşlar da fikirlerini yazar konuyu görünce

ölen kuş o eşiği geçmiymiydi peki ? iyileşme ihtimali yüzde kaç demişti ? ben bu hastalığı bilmiyorum ama bulaşıcıysa haklı sayılır. yani erkek için mantık yürütürsek hastalık dışa vurup ilk belirtilerini gösterene kadar ilerlemesini istememiş demek ki.. ne kullanmalısınız konusunuda veterinere danışın bir dünya para ödeniyor sonuçta iyi de birine gitmişiniz onlardan faydalanın. sürekli yazın watsaptan. ilaç bilgisi iyi olan arkadaşlar da fikirlerini yazar konuyu görünce
Dışkısında sindirilmemiş yem oluyodu son zamanlarda bunun kötü olduğunu söyledi iyileşme ihtimali için denicez başka çare yok dedi bn de tabiki elimden geleni yaparım dedim ama daha bir denemeden sonra kuşumu kaybettim.Bu hastalık için ordaki kişi şöyle dedi bu kuruma birçok kuşta oluyor bağışıklığı düştüğü zaman aktifleşiyor bağışıklığı güçlü olduğunda ortaya çıkmıyor..her insanın gribi farklı atlatması gibi örnekledi..tedaviyi erkeğe de uygulayalım dedi ama ben artık korkuyorum işte çünkü bunu da kaybetmek istemiyorum.Dün ilacı erkeğede veemiştim vücudu şuan inanılmaz ilaç kokuyor bildiğiniz balık kokusu gibi birşey bir kere vermeme rağmen bu kadar çabuk etkileyen şey 14 gün boyunca sabah akşam verildiğinde ağır olduğundan dolayı zarar vermez mi:((

Dışkısında sindirilmemiş yem oluyodu son zamanlarda bunun kötü olduğunu söyledi iyileşme ihtimali için denicez başka çare yok dedi bn de tabiki elimden geleni yaparım dedim ama daha bir denemeden sonra kuşumu kaybettim.Bu hastalık için ordaki kişi şöyle dedi bu kuruma birçok kuşta oluyor bağışıklığı düştüğü zaman aktifleşiyor bağışıklığı güçlü olduğunda ortaya çıkmıyor..her insanın gribi farklı atlatması gibi örnekledi..tedaviyi erkeğe de uygulayalım dedi ama ben artık korkuyorum işte çünkü bunu da kaybetmek istemiyorum.Dün ilacı erkeğede veemiştim vücudu şuan inanılmaz ilaç kokuyor bildiğiniz balık kokusu gibi birşey bir kere vermeme rağmen bu kadar çabuk etkileyen şey 14 gün boyunca sabah akşam verildiğinde ağır olduğundan dolayı zarar vermez mi:((

kaygılanmakta haklısınız. sağlam kuşu kaybetmeyim diyosunuz tabi doğal olarak. o zaman dedikleri gibi çok çok iyi gözlemleyin derim ama başına bu hastalık gelmiş olup eşli bakmış olanların yorum yapması daha doğru olur.

• Beğen
Geri