Karadeniz Pet

Veterinere bile gittim dışkı değişik

Veterinerden sulphamezatin isteyip çeyrek suluğa 4 damla katıp 5 gün boyunca günde iki defa suyunu değiştirerek kullanın.
En kısa zamanda yemlikte bulunan yemi dökün, gaga taşı, kalamar kemiği vs atıp bütün kafesi ve malzemeleri profesyonel bir dezenfektan ile temizleyin. Virkon S kullanmanızı tavsiye ederim, veya eczaneden zefiran isteyip 1lt suya 10cc katarak dezenfekte edebilirsiniz. Bu işlemi, kuş sağlığına kavuşana kadar 3 günde bir tekrarlayın. Tedavi bitiminde probiyotik ve kaliteli bir multivitamin ile takviye yapın
Söylediklerinizi uygulayacağım ve buradan gelişmeleri sizinle paylaşacağım yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Gaga taşı kalamar kemiği ve yem için bir öneriniz var mı ? Nereden alabilirim ?

Gaga taşı ve kalamar kemiğini kapalı paketlerde olanlardan alıyorum, açıkta satılanlar bana sağlıklı gelmiyor. Yem olarak vitakraft kullanıyorum ama muhabbet kuşu için.

Gaga taşı ve kalamar kemiğini kapalı paketlerde olanlardan alıyorum, açıkta satılanlar bana sağlıklı gelmiyor. Yem olarak vitakraft kullanıyorum ama muhabbet kuşu için.
Tamam teşekkür ederim. Bende kapalı pakette gaga taşı ve kalamaz kemiği alacağım. Yem için ise o markanın sultan papağını için olanı var ise alacağım ama yoksa sultan papağanı için iyi olan bir yem alırım.

Aspur diye birşey okumuştum görmüştüm oda yem markası galiba onu alayım mı ? Sultan papağanı için uygunsa.

Geri