Karadeniz Pet

Vicdan azabı çekiyorum :(

• Konbuyu başlatan Bıdık
  • Başlangıç tarihi
B

Bıdık

Guest
Arkadaşlar bugün ewe geldiğimde muhabbet kuşum ölmüştü yemine baktım yem bitmiş sadece kabukları kalmıştı acaba Açlıktan mi öldü en son pazar günü yem koymuştum yemliğe galiba yem kabının yarısına kadar :( lütfen birşeylerde söyleyin gerçekten çok kötüyüm :(

başka bir sorun yoksa ve uzun süre aç kaldıysa bundan olabilir dikkat etmelisiniz üzücü olmuş :( onların canı birnevi bize emanet daha özverili ve dikkatli olmalıyız ihmal etmemeliyiz

bence ondan olmaz pazardan perşembeye 4 gün olmuş yem 2 günde bitse 2 günde aclıga dayanır

Abi ölmeleri çok üzücü gün gelicek bizde onlarda ölcez :(

bence ondan olmaz pazardan perşembeye 4 gün olmuş yem 2 günde bitse 2 günde aclıga dayanır

Muhabbet kusları açlığa dayanamaz metabolizmaları bizlerden daha hızlı çalışıyor o yüzden sürekli yem yerler 10-15 saat falan belki dayanır ama 24 saati bulmaz, yabani kuşları eğitirken açlıkla eğitirler 4-5 saat yem vermeyip sonra avuçta yem verdirirler,

Bir cana bakıyorsanız gerekli ilgiyi göstermelisiniz bizlere muhtaç hayvanlar.

sebebin açlık olduğu konusunda bir şey diyemem fakat pazardan perşembeye 4 gün boyunca yarım kap yemliğin yeterli geleceğini sanmıyorum. her gün yemlerin üflenmesi gerekirken görüyoruz ne kadar kabuk çıkıp ne kadar yem tükettiklerini.

Valla çok vicdan azabı çekiyorum. Allah bunun hesabını sorsun bana :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:14 -->-> Daha önceki mesaj 19:13 --

Yemin ederim ağladım ya keşke yemliginde yem olaydı da hastalıktan öldü diyebilseydm. :(

yarım yemlik 2 gün anca gider bu yüzden olma ihtimali var :) başın sağolsun bi daha olursa daha dikkatli olacagına eminim :)

Kafes günde en az bir kere 5 dk da olsa kontrol edilmeli uzun süre kafesle ilgilenemeyeceğiniz zaman yemlikleri doldurun 2 yemlik varsa 4-5 yemlik yem koyun suluğu 2 ye 3 e çıkarın herşey bir ders bir sonrakinde daha iyi bir can sahibi olacaksınızdır

kuşlar yem bulamayınca dışkılarını yiyorlar.

Bir daha bakmaya ve bu vebale girmeye cesaretim yok. Ve yarın Allah Ömür nasip ederse kefaretini ödemeyi düşünüyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:44 -->-> Daha önceki mesaj 21:43 --

kuşlar yem bulamayınca dışkılarını yiyorlar.

Valla bilmiyorum üstadım ama açlıktAn ölmemiştir inşallah büyük vicdan azabı çekiyorum gerçekten.

Kuş alacaksan bakacaksın , besleyeceksin her dakika , her saat kontrol edeceksin . 4 gün ne demek ? hemde yarım yemlik dolusu bir kap ile . Beslemeyeceksen alma kardeşim , tamam anladım çok üzülmüşsün ama bunu engelleye bilirdin . Ne diyeyim ben sana .

yahu bakamıyorsanız almayın evinize şu masumları ya vallahi yazık günah be 4 gün ne demek arkadaş göz göre göre açlıktan ölmüş hayvan benim kuş anormal bir kanatlı değilse günde 6-7 öğün yediği oluyor ve her allahın günü yemini suyunu tazelerim artı normal yemin yanında mamada veriyorum artık. Bu hayvanlar petshopdan ordan burdan satın aldığınız andan itibaren artık tüm sorumluluk size aittir ya tüm sorumlulukları yerine getirmelisiniz yada almamalısınız bakamayacaksanız.4 gün değil kuşlar hiç bir canlı aç kalamaz keşke almasaydınız iyi kötü aldığınız yerler bakıyor yemini suyunu eksik etmiyor hiç olmazsa. geçmiş olsun size fakat en büyük geçmiş o masum hayvancağıza olsun :(

bi kere 1 yemlik niye? En az 2 yemliğiniz bari olsaydı...

her akşam en az 1 saat ugraşıyoruz hemde 3 yemlık full takılı oldugu halde her akşam yemlerı tek tek ufleyıp ilave edıyorum valla sız 1 kuşa yarım yemlık bir sey dıyemıyorum

her akşam en az 1 saat ugraşıyoruz hemde 3 yemlık full takılı oldugu halde her akşam yemlerı tek tek ufleyıp ilave edıyorum valla sız 1 kuşa yarım yemlık bir sey dıyemıyorum

ve 4 gün boyunca o yarım yemle pesss

Akıllı yemlik kullanın 10 gün bakmasanız da sorun yaşamazsınız.
Üzücü bir durum , kimsenin başına gelmez inşallah.

Kuşun ölmesi Üzücü ilgilenmemeniz daha Üzücü. Ama söyle bir durum var muhabbet kuşları 4 gün Açlığa dayanabiliyor. Bence başka bir hastalıktan öldü siz fazla ilgilenmediğinizden farkına varmamışsınız ki bu durum da yine pişman olun. Canlı Bakıyoruz sonuçta. Ben bir seyahate çıktığım da 1 hafta evde olmayacaktım ve tüm kafeslere 5 yemlik ve 2 su bırakıp gittim. Yerli çift yuvalığı açıp kaçmış. Dişi olan akıllı çıkıp küçüklüğünü kullanıp diğer çiftin yanına tellerden girmiş ama erkek daha iri olduğundan gireneyip tülle kafes arasında 1 hafta kalmıştı. Bulduğum da perişandı ama şükür birşey olmadı toparladı. Demem o ki Açlıktan değil ama sizin ilgisizliğinizden farkedemediğiniz bir hastalıktan ölmüştür.

Geri