Karadeniz Pet

Virkon S

Omer Sayar

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Virkon s i uzun zamandır kullanıyorum merak ettiğim şu ben hep kullandıktan sonra herşeyi iyice durularim buda çok zahmetli oluyor bir yerde direk durulamadan kullanılabileceği yazmış hatta kuşlara gelse bile sorun değilmiş doğrumu bu sulara bile az miktar katiliyormus

Ben de uzun zamandır kullanıyorum. Hiç durulama yapmadım. Fısfıs şeklinde kuşlara da sıkıyorum. Hiç bir sorunla karşılaşmadım. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

Ben de uzun zamandır kullanıyorum. Hiç durulama yapmadım. Fısfıs şeklinde kuşlara da sıkıyorum. Hiç bir sorunla karşılaşmadım. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.
Ne kadar bir ölçü koyuyorsunuz vede yemliklere vs sıkıp orada duruyor mu şuan çok mutlu oldum koca koca salma kafeleri götürüp banyoda duruluyorum tüm malzemeleri zor oluyordu baya

Ne kadar bir ölçü koyuyorsunuz vede yemliklere vs sıkıp orada duruyor mu şuan çok mutlu oldum koca koca salma kafeleri götürüp banyoda duruluyorum tüm malzemeleri zor oluyordu baya
1 litre suya silme çay kaşığı yeterli olur. Durulamaya gerek yok. Kuşların üstüne gelmesinde de sakınca yok. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Iki yıldır kullanıyorum, hiçbir zararını görmedim ama faydası çok.

1 litre suya silme çay kaşığı yeterli olur. Durulamaya gerek yok. Kuşların üstüne gelmesinde de sakınca yok. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Iki yıldır kullanıyorum, hiçbir zararını görmedim ama faydası çok.
Anladım çok sagolun ben hep duruluyordum öğrendiğim n iyi oldu

Bu ürünü tünekler de de kullanıyormusunuz ? Eğer tünekler de kullanıyorsanız, kuşlar gözünü kaşıdığı zaman bir sıkıntı olmuyor mu ?

Benim kuşlar gözünü/ Kafasını genel de tüneklerin de kaşıyor.

Bu ürünü tünekler de de kullanıyormusunuz ? Eğer tünekler de kullanıyorsanız, kuşlar gözünü kaşıdığı zaman bir sıkıntı olmuyor mu ?

Benim kuşlar gözünü/ Kafasını genel de tüneklerin de kaşıyor.
Sizin konunuzda da söylemiştim, kuşların üzerine gelmesinde sakınca yok

Sizin konunuzda da söylemiştim, kuşların üzerine gelmesinde sakınca yok

Yanlış anlamayın lütfen. Kuşların üzerine değil, gözünü soruyorum.
Göz çok hassas ayni firmanın ürünü olan Lcs3 icin de hayvan üzerin de kullanılabilir diyordu başımıza gelenleri biliyorsunuz.
Ben zaten kesinlikle kuş üzerin de kullanmayacağım. kafes, tunek, yuvalik ve yemlikleri dezenfekte edeceğim.
Ama iste tüneklere gözlerini sürüyorlar ondan endişeliyim.
Kuruladık dan sonra bir şey olmaz diye düşünüyorum ama emin olamadım.

Kendi kullanım bilgilerinde bazı bakterileri 1/100 çözünürlükle bazi bakerileri 1/200 çözünürlükle öldürdüğü belirtilmis 1 silme kaşığı az gibi biraz. Yani zor bakterileri öldürmesi için 100 ml'ye 1 gr 1lt'ye 10 gr gerekiyor.

Yanlış anlamayın lütfen. Kuşların üzerine değil, gözünü soruyorum.
Göz çok hassas ayni firmanın ürünü olan Lcs3 icin de hayvan üzerin de kullanılabilir diyordu başımıza gelenleri biliyorsunuz.
Ben zaten kesinlikle kuş üzerin de kullanmayacağım. kafes, tunek, yuvalik ve yemlikleri dezenfekte edeceğim.
Ama iste tüneklere gözlerini sürüyorlar ondan endişeliyim.
Kuruladık dan sonra bir şey olmaz diye düşünüyorum ama emin olamadım.
Zaten spreyleyerek kullanıyorum. Göze temas etmeme şansı yok

Kendi kullanım bilgilerinde bazı bakterileri 1/100 çözünürlükle bazi bakerileri 1/200 çözünürlükle öldürdüğü belirtilmis 1 silme kaşığı az gibi biraz. Yani zor bakterileri öldürmesi için 100 ml'ye 1 gr 1lt'ye 10 gr gerekiyor.
Bahsettiğim oran, hastalık sonrası değil, standart temizlik amacıyla uyguladığım yöntem. Eğer kümeste bir hastalık mevcut veya genel kapsamlı bir temizlik yapılacaksa 1/100 oranını kullanmak gerekiyor. Tek veya çift kuş kafesi için yüksek oranlı kullanıma gerek yok.

Bahsettiğim oran, hastalık sonrası değil, standart temizlik amacıyla uyguladığım yöntem. Eğer kümeste bir hastalık mevcut veya genel kapsamlı bir temizlik yapılacaksa 1/100 oranını kullanmak gerekiyor. Tek veya çift kuş kafesi için yüksek oranlı kullanıma gerek yok.

Ben ayda bir 1/100 oranla komple kafesi temizliyorum zaten tek kuş olduğu için daha sık temizlemeye gerek olduğunu düşünmüyorum ama her hafta suluk ve yemliklerini temizliyorum yine virkonla.

Eger ayda bir defa temizlik yapıyorsanız yüksek oran kullanmak gerekir. Ben haftada iki defa kafesleri ve malzemelerini temizliyorum.

Benim virkon nemlendi malesef kapağı ıslandı birşeyler oldu içi nemli gibi, o halde kullanabilir miyim sizce yoksa yenisini mi alsam? Aldığım yerde nemlenirse küf mantar bağlar diyor?

Benim virkon nemlendi malesef kapağı ıslandı birşeyler oldu içi nemli gibi, o halde kullanabilir miyim sizce yoksa yenisini mi alsam? Aldığım yerde nemlenirse küf mantar bağlar diyor?
Ürünün kapağı kötü gibi iyi kapanmıyor bence. Benimki de nemlendi topak topak bazı kısımlar içinde kuru kısımlar var oraları kullanıyorum. Doğru mu yapıyorum bilmem.