Karadeniz Pet

Yanina yavru alsam?

Esraninmuhabbetkusu

Meraklı Üye
🐦Arkadaslar 2 yasinda disi bir muhabbet kusum var. Yeni yavru bir kus almayi düşünüyorum yanina. Endişem ayni kafese koymak sorun yaratir mi? Boyle birsey yapan var mi aranizda?
🐦 ona bir zarar verir mi? Ve onunla da ilgilendigimi gorunce bu sefer depresyon a girer mi uzuntuden?
Yasayan arkadaslardan ozellikle yorum ve tavsiye alirsam sevinirim.

🐦Arkadaslar 2 yasinda disi bir muhabbet kusum var. Yeni yavru bir kus almayi düşünüyorum yanina. Endişem ayni kafese koymak sorun yaratir mi? Boyle birsey yapan var mi aranizda?
🐦 ona bir zarar verir mi? Ve onunla da ilgilendigimi gorunce bu sefer depresyon a girer mi uzuntuden?
İki yaşında ki dişiye yaşıtı bir erkek almanız lazım.birleştirmesseniz strese girerler.birleşirlerse eş olurlar.eş yapma amacınız varsa açıklayım

İki yaşında ki dişiye yaşıtı bir erkek almanız lazım.birleştirmesseniz strese girerler.birleşirlerse eş olurlar.eş yapma amacınız varsa açıklayım
Es amacim degil. Bu kusumu uc aylikken almistim ne kadar cabalasam da cok samimi olamadik hala bize cok alisamadi urkek bir disi. Bu anlamda hevesim var minik alip elimde buyutmek.. Biyere de vermem onu. Oyuzden Yeni yavru almk istiyorm. Ama ikisi birlikte ne yaparlar bilmiorm nasil olur bi zarar gelir mi bilmiorm

Es amacim degil. Bu kusumu uc aylikken almistim ne kadar cabalasam da cok samimi olamadik hala bize cok alisamadi urkek bir disi. Bu anlamda hevesim var minik alip elimde buyutmek.. Biyere de vermem onu. Oyuzden Yeni yavru almk istiyorm. Ama ikisi birlikte ne yaparlar bilmiorm nasil olur bi zarar gelir mi bilmior
dişiyi temiz bir salmaya salın.15 20dk bakın hangisiyle anlaşırsa onu alın.erkeği alınca başka bir kafeste 1 hafta karantinada tutun.bu sırada az da olsun size alıştırın.sonra erkeğin olduğu kafese dişiyi koyun.gözlemleyin sonra araları nasıl?

dişi kuşunuzun yanına onunla aynı yaşta ya da ondan 1,2 veya 3 aylık büyük bir erkek almanızı öneririm. Dişiler annelik içgüdüleri sebebiyle biraz hırçın olabiliyorlar eğer anlaşamazlarsa ve dişi kuş saldırırsa erkek kendini savunamayabilir.

Hyr ben es olmasi amacli almiyorum ki herkes bu yonde fikir vermis. Ben yavru bi kus almak istyorm bu kadar

Geri