Karadeniz Pet

Yardım!

• Konbuyu başlatan zafer dumlupınar
  • Başlangıç tarihi
Z

zafer dumlupınar

Guest
selam arkadaşlar. bir hafta önce dişi kuşun yanına aldığım erkek kuş.
gaga çevresindekiler nelerdir mantarmı yoksa başka bi hastalıkmı?
yardım ederseniz çok sevinirim bir an evvel tedavisine başlamak istiyorum. kullanacağım ilaç ve yöntemler nelerdir?
bi ricam daha olacak tahmini kaç yaşındadır.iyi günler

Yaşi 1,5 2 yaşlarında gibi gagasina bisey diyemiyecegim ama herneyse baya ilerlemis

kardeşim evinde vazelin varsa kuşu güzelce gagasını vazelinle günlük yap döküldüğü zaman kesersin

kusun yetiskin goz cevresinde beyaz halka cok net bu arada tedavi icin cok gec kalmisiin vazelin tedavisi dicem ama bence veterinere goster acil ondan sonra bir yol al gecmis olsun

kardeşim sadece mantar olmuş mantar havasız ortamda yaşayamaz yanı vazelin sürdüğün yer hava ile temas etmeyeceğinden mantar çoğalamayıp bitecektir emin ol vazelın halleder sağlığına zararı olmaz yalnız sürereken kuşunun iki ağız kenarlarında tuysuz bir bölge vardır orayada sürmeyi ihmal etme...

kardeşim sadece mantar olmuş mantar havasız ortamda yaşayamaz yanı vazelin sürdüğün yer hava ile temas etmeyeceğinden mantar çoğalamayıp bitecektir emin ol vazelın halleder sağlığına zararı olmaz yalnız sürereken kuşunun iki ağız kenarlarında tuysuz bir bölge vardır orayada sürmeyi ihmal etme...

çok teşekkürler abi.hemen uygulayacağım

Geri