Karadeniz Pet

Yardımınıza ihtiyacım var!

Hassan Alzaraham

Yeni Üye
Sevgili Arkadaşlar Kuş üretmek istiyorum ama nasıl yapmalıyım bilmiyorum .
yavru olarak erkek cekoslavak ve yerli dişi almak istiyorum fakat eş seçmeleri gerekiyormu yoksa direk bi erkek bir dişi alıp aynı kafeste 4-5 ay büyütüp direk cifleştirebilirmiyim arkadaşlar yoksa yavru erkek cekoslavaga yerli yavru dişi seçtirmem gerekiyormu yardımınızı bekliyorum

Yetişkin kuşlarda eş seçme olayı daha önemli ama yavru iken birlikte büyüyen çiftler genelde çift oluyor tabi bu konuda daha bilgili kişiler daha kesin bilgi verecektir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

teşekkür ederim başka bilgisi olan arkadaşlar varmı caba yarın sabah alacağım da ?

Sevgili dostum okudum hepsini benim anladığım 3-4 aylık yavru dişi ve erkeği aynı kafeste büyütürsek yavru alabiliriz yani kendilerini eş olarak kabul ediyorlar değilmi erkeği cekoslavak olarak seçmekte doğru bir hareket olsa gerek Teşekkür ediyorum

Sevgili dostum okudum hepsini benim anladığım 3-4 aylık yavru dişi ve erkeği aynı kafeste büyütürsek yavru alabiliriz yani kendilerini eş olarak kabul ediyorlar değilmi erkeği cekoslavak olarak seçmekte doğru bir hareket olsa gerek Teşekkür ediyorum

İlla 3-4 olmasına gerek yok daha küçükte olabilir ama 5 aydan sonra beğenme sorunalrı çıkmaya başlıyor belirgin şekilde. Çek erkek daha iri olucağı için yerli dişiye daha baskın olucaktır büyük ihtimalle. Ayrıca yavrularınız yerli kuşlardan daha iri olucaktır çek kırması yani. Değeri de tabi çok az da olsa artar diyebilirim. En iyi anne baba olan kuş cinsi yerli ve çek kuşlar muhabbetlerde ayrıca. 100 de 100 eş tutarlar demiyorum ya da yavruları olur demiyorum ama genelde yavruluktan itibaren beraber olan kuşlar birbirlerine alışıyor ve uzun zaman olduğu için eş tutuyorlar. Ayrıca yavruluktan beri sizi gördükleri için sizi tanıyor ve çok fazla korkmuyorlar böyle avantajları var. Ayrıyetten kimse ben dahil çok iyi yavru veren kuşlarını satmaz ya da çok fazla fiyat verir. Bunu da unutamyın.

petshoptan alıcam ama son dediğinizi anlayamadım petshoptan alırsam olmazmı yani ?

petshoptan alıcam ama son dediğinizi anlayamadım petshoptan alırsam olmazmı yani ?

Petshoptan kuş almanız hem size pahalıya patlar hem kuş bakımsız kalmış olabilir hem kuş hasta olabilir veya hastalık taşıyo olabilr. Hem kısır olabilir ya da kandırılmaya çalışılabilirsinz pet shop tarafından. Yaşadığınız yerde muhabbet kuşu üreten kişi veya kişilerle direkt olarak iletişime geçin. Bu ihtimaller daha düşük olur o zaman.

antalyadayım ama burada nasıl bulabilirim üretici birde dedikleriniz in olma olasılığı kaçtır acaba ?

antalyadayım ama burada nasıl bulabilirim üretici birde dedikleriniz in olma olasılığı kaçtır acaba ?

İyi üreticilerde bu ihtimaller çok daha az olur ve daha uygun fiyat verirler kesinlikle. Google'a bi muhabbet kuşu üreticileri falan yazıp başka forumlara siteler bi bakın ordan bulursunuz büyük ihtimalle. Burda da yeni konu açabilirsiniz size kalmış

anladım çok teşekkür ederim . kırma çek nasıl anlaşılır alırken kırma almak istemem saf çek olsun istiyorum

anladım çok teşekkür ederim . kırma çek nasıl anlaşılır alırken kırma almak istemem saf çek olsun istiyorum

Biraz zor ama yani saf çek daha iri ve daha uzun kuyruklu olur. Gerekirse anne babalarını da görmek isteyin hatta siz her zaman isteyin bi kontrol edin yani. İnternetten fotoğraflara da bakabilirsiniz

tamamdır çok teşekkür ederim İnşAllah yaza çek kırması yavruların fotoğrafını paylaşırım sizlere

Geri