Karadeniz Pet

Yardımlarınızı bekliyorum

joeawega

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba,
Haziran ayında 1 aylık yavru bir muhabbet kuşu aldım kendime daha kolay alışsın ve konuşturabileyim iyi vakit geçirebilelim diye fakat kuşum şuan 5 aylık olmasına rağmen bana karşı güvensizliği devam ediyor. kafes içinde elime geliyor dışarı çıkartıyorum fakat tekrar kafesine kaçıyor. Yem falan yerken sürekli kafasını kaldırıp etrafı izliyor. Bakımlarını hiç eksik etmiyorum. sürekli konuşuyorum. şimdiye kadar öpücük atabilmeyi öğretebildim ve arada sırada canım diyebiliyor. ama benden sürekli kaçıyor. elimde falan marul yediriyorum gayet güzel bir şekilde yiyor ama daha sonra hemen kafesine atlayıp içeri giriyor. ne yapacağımı bilemedim yardımcı olur musunuz?

Sürekli ilgiye devam edin kovalamayin avuclamayin sessiz şekilde onunla konuşun

Kesinlikle hiç birini yapmıyorum sadece tırnak bakımını ve gaga bakımını yaparken avuclamak zorunda kalıyorum onda da kesınlıkle sıkma yapmıyorum. yakında yanına eş almayı düşünüyorum bizimle pek anlaşamıyor bari kendi türünden biriyle konuşabilsin diye en azından yalnız kalmaz diye düşünüyorum.

Tırnak ve gaga bakımı yapmanıza gerek yok.o kendi halleder bence sizden korkusunun sebebi o bakımlarınız.ben daha hiç yapmadım ve problemi yok 1 yaşını geçti.gaga taşı tahta tünek iş görür.

tahta tünek ve mürekkep balığı kemiği kullanıyorum. son olarak mama konusunda öneriniz var mı yoksa yumurtaya devam mı edeyim?

Geri