Karadeniz Pet

Yaş tahmini ve kafes düzeni önerisi.

Cansu Türkyolu

Meraklı Üye
Merhaba, sonunda kuşumu alabildim. Şimdi size sormak istediklerim bu beyin kaç aylık olduğu ve kafesine ne gibi aksesuarlar alabileceğim? Salıncak kafesle birlikte vardı ve nasıl bir şeyler alabileceğimi bilemedim daha bilgili olan sizlere sormak istedim. :) bu arada aldığım kişi 3 aylık olduğunu söyledi ama sanki biraz daha büyük gibi geldi bana.
kafes orta boy ve pirinç.
DkA4z3.jpg

ozm3z7.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:20 -->-> Daha önceki mesaj 16:18 --

A çok özür dilerim sorular bölümüne açıcaktım konuyu, mobilden olunca karışıklık oldu. Kusura bakmayın. :(

Öncelikle maşaallah ama bu bir beyefendi değil hanımefendi yaşı da denildiği gibi 3 aydan fazla 4 5 aylık gibi duruyor. Maşaallah kuşunuza

Öncelikle maşaallah ama bu bir beyefendi değil hanımefendi yaşı da denildiği gibi 3 aydan fazla 4 5 aylık gibi duruyor. Maşaallah kuşunuza

Aa satan kişi bana bir tek muhabbet kuşu olduğu konusunda doğruyu söylemiş:eek:
neyse olsun cinsiyeti onemli degil sağlıklı olsun da. :D
peki ben ne tür aksesuarlar almalıyım hem canı sıkılmasın hem alanını daraltmasın hem de sağlığına zararı olmasın?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:27 -->-> Daha önceki mesaj 16:25 --

Kuşunuz dişi ve en az 4 aylık gibi.

Peki kafes düzeni için öneriniz nedir? :)

Şayet eğiteceksiniz yavru erkek almalısınız.
Dişi'de eğitimde zordur konuşmada.

Şayet eğiteceksiniz yavru erkek almalısınız.
Dişi'de eğitimde zordur konuşmada.
Aslında konuşması için erkek istemiştim ama demekki nasip değilmiş. Daha önce de 9 yıl disi bi kusum vardı o konuşmuyodu bu seferki konuşsun istedim ama olmadı sanırım yine. :)

Şayet yarın bir gün konuşmasıni isterseniz bugunden değişim yapın. zaman geçince elinizdeki kuşa da bağlanıp ama keşke erkek alsaydım diyebilirsiniz.
Sadece öneri.

Şayet yarın bir gün konuşmasıni isterseniz bugunden değişim yapın. zaman geçince elinizdeki kuşa da bağlanıp ama keşke erkek alsaydım diyebilirsiniz.
Sadece öneri.
Teşekkür ederim :) ama sadece meraktan istemistim öyle yoksa benimle iyi anlaşsın onun da keyfi yerinde olsun yeter bana. :)

Bu kuşunuzu da eğitebilirsiniz sadece daha zor olur.. Kafese ben sadece salıngaç takıyorum onunla sallanıyorlar.. Canı sıkılmasın diye daha çok sizin ilgilenmeniz gerekir

Bu kuşunuzu da eğitebilirsiniz sadece daha zor olur.. Kafese ben sadece salıngaç takıyorum onunla sallanıyorlar.. Canı sıkılmasın diye daha çok sizin ilgilenmeniz gerekir

Ben ilgileniyorum ama okulda olduğum saatler sıkılmasn istiyorum. Bir de suan 2 gündür birlikteyiz ve gerçekten çok hırçın ciddi ısırıklar atıyor evde salıyorum çoğu zaman kendisine bıraksam çıkmıyo dışarı alıp koyuyorum dolaşıyor ediyo bu dogru bi yöntem mi ?

yoooo arkadaşlar benim kuşum dişiydi erkek gelmeden önce ben 1 ayda aşkımm , ıslık sesi , babaım ,, annecim abcim ,ibrahim gbi kelimerleri öğrettim sadece günde 15 -20 dk ilgilenerek :D

Doğru bir yöntem değil tabiki. siz yakalayıp çıkartıyorsunuz yakalayıp sokuyorsunuz bu şekilde güvenini kazanamazsınız öncelikle 1 hafta çıkarmayın dışarı kafesini etrafı iyice bi öğrensin daha sonra kapıyı açtığınızda kendiliğinden çıkacaktır sonrasında ilgilenmek size kalıyor siz okuldaykende istediğinizi takın zaten yine sıkılacaktır

bence erkek yavru ile degistirin imkaniniz varsa disiler agrasif olur size sorun yapar gec olmadan erkek bir yavru alin rahat edin bence bir zil ve salincak yeter oyuncak icin

Suluğun önüne bir tünek koymanız iyi olacaktır. Suluğa ulaşması çok zor görünüyor, üstelik gaga suluk kullanıyorsunuz. Mürekkep balığı kemiği ve mineral blok alın. Mineral blok 8TL gibi birşey, onun için acele etmeyebilirsiniz fakat mürekkep balığı kemiğini alın. Tavsiyem kemiği kafese tutturmak için satılan 1-2 TL'lık aksesuarlardan da alın. Bazı kemikler metal bir aksesuarla birlikte kafese takılmaya hazır vaziyette satılıyor ama bu metal zaman içinde paslanıyorlar. Kuşun sağlığını etkileebilir. Kafes tek kuşun rahat edebilmesi için yeterince geniş. Güzel bir kuş maşallah.

Doğru bir yöntem değil tabiki. siz yakalayıp çıkartıyorsunuz yakalayıp sokuyorsunuz bu şekilde güvenini kazanamazsınız öncelikle 1 hafta çıkarmayın dışarı kafesini etrafı iyice bi öğrensin daha sonra kapıyı açtığınızda kendiliğinden çıkacaktır sonrasında ilgilenmek size kalıyor siz okuldaykende istediğinizi takın zaten yine sıkılacaktır
hmm peki o zaman öyle deneyeyim biraz. Teşekkür ederim :)

Suluğun önüne bir tünek koymanız iyi olacaktır. Suluğa ulaşması çok zor görünüyor, üstelik gaga suluk kullanıyorsunuz. Mürekkep balığı kemiği ve mineral blok alın. Mineral blok 8TL gibi birşey, onun için acele etmeyebilirsiniz fakat mürekkep balığı kemiğini alın. Tavsiyem kemiği kafese tutturmak için satılan 1-2 TL'lık aksesuarlardan da alın. Bazı kemikler metal bir aksesuarla birlikte kafese takılmaya hazır vaziyette satılıyor ama bu metal zaman içinde paslanıyorlar. Kuşun sağlığını etkileebilir. Kafes tek kuşun rahat edebilmesi için yeterince geniş. Güzel bir kuş maşallah.
Teşekkür ederim insallah böyle güzel güzel büyür. :)
Evet kafesi aldığım petshop böyle suluk verdi bana daha derin oldugu icin daha iyiymiş gibi geldi ama gaga suluk kötü bir tercih mi olmuş? Bir de sulugun önüne tünek koyarsam tünekler arasında geçerken zorlanmaz mı? Bir de yemliklerin onünde tünek, aksi halde yemliklere ulasimi zor olucak sanirim? Şimdi denedim de suluga paralel de sıgmıyo tünek.
Mineral blok aldım resimde gözükmüyor ama. Bunun yeterli olacağını söyledi bana petshopta mürekkep balığı kemiği gerekli yani, kuşu iyice boğmayayım çünkü suyuna da vitamin koyuyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:15 -->-> Daha önceki mesaj 23:13 --

bence erkek yavru ile degistirin imkaniniz varsa disiler agrasif olur size sorun yapar gec olmadan erkek bir yavru alin rahat edin bence bir zil ve salincak yeter oyuncak icin
Teşekkür ederim ama ısındım kuşa, gidip geri vermek de istemem sanki o da yavaş yavaş alışıyo gibi.

Son düzenleme:
Isındıysanız vermeyin, ne önemi var? Dişi olsun. Biz de dişiyiz sonuçta, sorun değil :) Mineral blok almanız çok iyi olmuş. Kalamar kemiği de kalsiyum ihtiyacını karşılar ve sindirim sistemi için gereklidir. Onu da alırsanız iyi olur. Altta duran tüneği 1 cm yukarı alırsanız, yine aynı dikey tel hizasında fakat yatay telin hemen üzerinde olursa, suluğu da tünekle arasında bir tel aralığı boşluk bırakacak şekilde yine yatay tele yaslarsanız sorun çözülür. Ekstra tüneğe gerek yok. Bir de hergün vitamin vermeyin, hafta 1-2 yeterlidir. Hataa size alıştıktan sizle birlikte meyve yemesi halinde daha nadir vitamin takviyesi kullanırsınz.

Hayırlı olsun. Tahta tunek, oyuncak, kuş kumu, gaga taşı, kalamar kemiği, dal darı alabilirsiniz.

Isındıysanız vermeyin, ne önemi var? Dişi olsun. Biz de dişiyiz sonuçta, sorun değil :) Mineral blok almanız çok iyi olmuş. Kalamar kemiği de kalsiyum ihtiyacını karşılar ve sindirim sistemi için gereklidir. Onu da alırsanız iyi olur. Altta duran tüneği 1 cm yukarı alırsanız, yine aynı dikey tel hizasında fakat yatay telin hemen üzerinde olursa, suluğu da tünekle arasında bir tel aralığı boşluk bırakacak şekilde yine yatay tele yaslarsanız sorun çözülür. Ekstra tüneğe gerek yok. Bir de hergün vitamin vermeyin, hafta 1-2 yeterlidir. Hataa size alıştıktan sizle birlikte meyve yemesi halinde daha nadir vitamin takviyesi kullanırsınz.
Evet, bundan önceki kuşum da dişiydi konuşmaması dışında baya insan gibiydi. :)Çok teşekkür ederim tünekle ilgili söylediklerinizi yaptım insallah en yakın zamanda da kemiği alıcam. :) vitamini suyu her degistirdiginizde koyun demislerdi ama demekki yanlış söylemişler. :) çok sorru sordum biliyorum ama son bir soru daha soru daha :) kuşum dururken kıtır kıtır sesler geliyo ağzından ama yemlikte değil öyle tünekte dururken. Neden kaynaklanıyo bu? Önce yediği yemleri mi tekrar çiğniyor?

Hayırlı olsun. Tahta tunek, oyuncak, kuş kumu, gaga taşı, kalamar kemiği, dal darı alabilirsiniz.
Teşekkür ederim :)

plastik tüneklerde tırnak uzar ve kaygandır kuş tünekten tüğe zıpladığında bazen tutunamayıp düşme ler olabiliyor o yüzden tahta tünek tercih edin bence ama tahta tünekleri de haftada en az1 kez sıcak suyla yıkayıp güneşte iyice kurutmanız lazım yoksa asalaklar ürer çoğalır
yemliğin birisine yem birisine kum koyun
suluğu yatay suluklardan tercih edebilirsiniz
bir tane daha oyuncak alabilirsiniz
mineral blok ve kalamar tercih edin
kafesin etrafına tülü geçirebilirsiniz tüy dökümünde sanki kuşunuz odaya tüyler uçuşabilir
haftada 2 kez suluğuna vitamin koyn önerebileceğim vitaminler avisol avivit supravit(süpervit )
kuşunuz dişi ve en az 4 aylık bence
güşe güle besleyin :)

Son düzenleme:
plastik tüneklerde tırnak uzar ve kaygandır kuş tünekten tüğe zıpladığında bazen tutunamayıp düşme ler olabiliyor o yüzden tahta tünek tercih edin bence ama tahta tünekleri de haftada en az1 kez sıcak suyla yıkayıp güneşte iyice kurutmanız lazım yoksa asalaklar ürer çoğalır
yemliğin birisine yem birisine kum koyun
suluğu yatay suluklardan tercih edebilirsiniz
bir tane daha oyuncak alabilirsiniz
mineral blok ve kalamar tercih edin
kafesin etrafına tülü geçirebilirsiniz tüy dökümünde sanki kuşunuz odaya tüyler uçuşabilir
haftada 2 kez suluğuna vitamin koyn önerebileceğim vitaminler avisol avivit supravit(süpervit )
kuşunuz dişi ve en az 4 aylık bence
güşe güle besleyin :)

Evet şuan tırnakları uzun zaten ama alısmasını bekliyorum kesmek icin, kusu yaralamaktan korkuyorum da. Tülü var ama suan etrafa bi zararı olmadığı icin takmadım ferah ferah dursun kafesinde. :) tavsiyelerjniz icin cok tesekkur ederim :)