Karadeniz Pet

Yaşı daha mı büyük

Hayal Güç

Paylaşımcı Üye
Muhabbet kuşumu alalı 2 hafta oldu. Aldığım petshop bana 2.5 aylık olduğunu söyledi. Daha büyük olabilir mi?

doğru söylemiş. henüz çok küçük. 2.5 - 3 aylık cıvarı. maşallah. güle güle büyütün

emin değilim erkek gibi duruyor ama.

40 olması lazım. Ya da 35. Herşeyi toplamda 100 tl tutmuştu..

Erkek yaşıda doğru söylenmiş. İyi beslemeler.
Çok teşekkürler.Bi sorum daha olacak, Bazen ayaklarında dışkısının kaldığını ve kuruduğunu görüyorum fakat yeni aldığmız için henüz elimize alışmış sayılmaz. Ayağına bişey olur diye korkuyorum. nasıl temizleyebilirim? banyoluğun içine su koyup kendi banyosunu yapması işe yarar mı?

Zaman zaman üzerine basıyorlar dışkının. Sanmıyorum sorun teşkil edeceğini. Kafesini temiz tutun yeterli.

Zaman zaman üzerine basıyorlar dışkının. Sanmıyorum sorun teşkil edeceğini. Kafesini temiz tutun yeterli.
Kafesin altına koyduğum havlu kağıdı hergün değişiyorum. Gerektikçe de ızgarasını ve tüneklerini çamaşır suyuyla yıkıyorum.

Çamaşır suyunu fazla kullanmayın veya iyice temizleyin. Kokusu zarar verebilir.Sürekli yapışmıyorsa sorun yoktur. İshal gibi bir durum yok değil mi. Yoksa ilk yaptıklarında ıslak oluyor dışkıları bu nedenle yapışıyordur.

Çamaşır suyunu fazla kullanmayın veya iyice temizleyin. Kokusu zarar verebilir.Sürekli yapışmıyorsa sorun yoktur. İshal gibi bir durum yok değil mi. Yoksa ilk yaptıklarında ıslak oluyor dışkıları bu nedenle yapışıyordur.
Yok hayır sürekli yapışmıyor fakat şöyle bi durum var; dışkısı hafif sıvı bi kaç gündür, üç gün önce proteinini tazelemek için pakete baktığımda son kullanma tarihinin geçmiş olduğunu gördüm ve bana bu şekilde satmışlar. Zaten kuşun yaşından şüphelenmem de bu sebeple oldu. Hemen kullanmayı bıraktım proteini. Ondan olmuş olabileceğini düşünüyorum.

İsterseniz bir dışı resmi paylaşın bakalım. Ama fazla sıvı değilse sorun yoktur.Arada hepsine yapışır.

İsterseniz bir dışı resmi paylaşın bakalım. Ama fazla sıvı değilse sorun yoktur.Arada hepsine yapışır.
Tabi fotoğrafı yarın paylaşayım. Evet fazla sıvı değil. Bende korkulacak bişey değildir diye umuyorum. Birde bazen ötmek gibi değil ama farklı bir ses çıkarıyor konuşmaya mı çalışıyor anlamıyorum. Böyle bişeyler mırıldanır gibi..

O zaman sorun yoktur.Telaşlanmayın.Eğer eğitim veriyorsanız konuşacak olabilir.

Geri