Karadeniz Pet

Yavru eğitimi

Mesbüş

Meraklı Üye
Eğitimle ilgili neler önerirsiniz neler öğretmeli kuşu 2 gün önce aldım ele alıştırdım hemen su sesi yapıyorum hoşuna gidiyor bunu tekrarliyorum ilgisi üzerimde olsun diye ve ise yarıyor sizce ne yapmalıyım neler tavsiye edersiniz ve kuşun farklı yiyecek olarak neler sevdiğini nasıl anlarım neler vermeli? İyi beslemek ve sağlıklı diğer kuslardan daha deli dolu evcil bi kus olmasını istiyorum yorum ve önerileriniz için teşekkür ederim şimdiden

Dal darı ile kuşunuzu kendinize daha fazla çekebilirsiniz. Kuşların severek yediği ve reddedemediği yiyeceklerden biridir. Şimdiye kadar 5 yavruyu dal darı sayesinde kendime aşırı derece alıştırmıştım. Elimde görünce nereye gitsem oraya benimle geliyorlardı.

Dal darı suan elimde var ve yarın bunu deniyicem denedikten sonra yorum yaparak dönüş yapıcam suan uyuyo rahatsız etmek istemiyorum daha ilk gunlerimiz başka öneriniz olursa bilgiye açığım çok teşekkür ederim yorumunuz için saygilar

Bnm arkadaşım egitecegi kuşu hazır almak yerien 1 cift aldi onlrin yavrularindan bir ranesini aldi egitmye basladi daha 10 gunlukken eline almaya başlamıştı , su an kuş sahibiyle dışarıda geziyor arabayla dolaşiyor misafirlige gidiyorlar..

Sana önerim sabirli olmalisin

Bnm arkadaşım egitecegi kuşu hazır almak yerien 1 cift aldi onlrin yavrularindan bir ranesini aldi egitmye basladi daha 10 gunlukken eline almaya başlamıştı , su an kuş sahibiyle dışarıda geziyor arabayla dolaşiyor misafirlige gidiyorlar..

Sana önerim sabirli olmalisin

Bunu ben de yapmak istiyorum aslında ama anne, babayla aynı kafeste mi yaşıyorlar sonrasında? Ayrı kafes desen üretimhaneye döner ev, o yüzden emin olamadım bu konuda.

Ya benim demek istediğim kuşu evcillestirmek için neler yapabilirim aynı sofrada yemek yemek istiyorum vs böyle şeyleri nasıl yapabilirim

ustam eğer dediğiniz gibi evcil sakin bir kuş istiyorsanız sürekli sevin ve ismi ile hitap edin tatlı bir şekilde sürekli kafasını sevin kaşıyın çok hoşlarına gidiyor 2 tane eğittim geçenlerde yavru şimdi ikisi de maşallah kedi gibi oldular elime geldiklerinde hemen kafalarını kaşıttırıyorlar :) ve sürekli afferin oğluma afferin sana gibi güzel kelimeler de kullanabilirsiniz :)

Yorumunuz için çok teşekkür ederim bunu deniyicem suan elime geliyo ve alıştı biraz ama fazla değil sonuçta geleli daha 1 hafta olmadı ve sakin bi kus ilk gün elimi çok isiriyodu ama suan daha fazla guveniyo ve rahatladı artık umarım daha iyi olur önerileriniz olursa uygularim :)

Bunu ben de yapmak istiyorum aslında ama anne, babayla aynı kafeste mi yaşıyorlar sonrasında? Ayrı kafes desen üretimhaneye döner ev, o yüzden emin olamadım bu konuda.

Arkadaşım anne baba ve diğer kardeslerini kuzenine verdi , kuzeniuretime devam ediyor , arkadaşım p egitti kusuna tek bakiyor

Geri