Karadeniz Pet

Yavru kuşları ayırmalı mıyım...

Efem2003

Yeni Üye
Merhaba
Dişi muhabbet kuşumuz ilk kuluçkasın da 8 yumurta yaptı ve 7 si çıktı.. İlk 3 yavrumuz 10 günlük oldu. Anne acemi olmasına rağmen hepsini elinden geldiğince besliyor. Babayı yuvalığa sokmuyor ve o kafesteyken beslenmiyor tedirgin olduğu için. Sormak istediğim ilk üç yavruyu ayırsak baba besleyebilir mi. Birde sabah akşam yumurta maması vermemin bir sakıncası var mı anne için. Şimdiden teşekkürler..

Sakın Havuç veya kızıştırıcı bişey vermeyin. Kafesin yerini değiştirmeyin işi onlara bırakın onlar halledecektir. Yumurta maması hazırlayıp verebilirsiniz. 7-8 saat sonra kalıntıları alın. Kursak mantarı yapar yavrularınızın ölmesine sebep olur.

Sakın Havuç veya kızıştırıcı bişey vermeyin. Kafesin yerini değiştirmeyin işi onlara bırakın onlar halledecektir. Yumurta maması hazırlayıp verebilirsiniz. 7-8 saat sonra kalıntıları alın. Kursak mantarı yapar yavrularınızın ölmesine sebep olur.
Teşekkür ederim..Sadece yumurta ve biraz irmik ekliyorum mamaya.. Kafes yeri sabit.. Ben en fazla 4 ya da 5 saat tutup mamayı alıyorum.. Sularını da her gün tazeleyip 2 günde 1 vitamin ekliyorum..

Geri