Karadeniz Pet

Yavru kuşumun gagası yok

Öztürk Uğur

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşumun gagası neden böyle diğer yavrulara göre çok çok küçük . Bu durumda bu kuş yem kıramaz gibi

J2zWYW.jpg

OMzaqrz.jpg

Kardeşim bu kuş daha 1 aylık bile değil nerdeyse tüyü tamamlanmamış gagası beni de şaşırttı yem yiyebiliyorsa sıkıntı yok ama

Geçmiş olsun henüz tüylerini bile tamamlamamış yem kıramıyordur anne beslerken de yem kırıp kıramayacağını bilemeyiz inş sağlığına kavuşur en azından yem kırabilse sorun çekmez. Üzücü bir durum

Bence bu kusun durumu diğer konudaki jumbo bebeğin durumundan kat kat iyi. Zamanla düzelir insallah.

Bundan küçük daha tüyü çıkmamış yavru aspur yiyor. Ben bu yavrunun gagası yüzünden yem kırabileceğini düşünmüyorum

Bence bir veteriner görse iyi olurdu belki Gaga'nın büyümesine yönelik operasyon yapardı geçmiş olsun inşaallah yem yer

gaganın ucu dışa kıvrık degil mi? Sakın kuştan anlamayan bir vet e götürmeyin lütfen iyice araştırın iyi bir vet bulun. Mutlaka bir çözümü vardır yeter ki doğru tedavi olsun.

Selamlar öncelikle geçmiş olsun.Bazı çıkımlarda sakatlanmalar olabiliyor.Yani bu kuşun yeteri kadar ısı vermemesi,veya yeteri kadar nem olmaması,yumurtanın tam gelişememesi,döl oranın yetersizliği,eksik kalsiyum veya kuşların acemiliği gibi nedenlerden kaynaklanıyor.Tabiki kuşun altında olduğu için biz müdahele edemiyoruz.Bazen kanat ve ayaklarda sakatlanmalar gibi şeyleri görüyoruz.Bize düşen ise onları yaşatmak.Üzülerek söylüyorum kuşun yemi kıramayacak.Senin yardım etmen gerek.Yuvadan kardeşleriyle birlikte atladıktan sonra elle besleme yapmalısın.Elle besleme maması alman gerekir ben versele laga öneririm.Belli bir müddet sonra kabuksuz yem ver yiyebilir.Ama yanında muhakkak deneyimli bir kuş olması gerek ona bakarak öğrenecek herşeyi.Gaga tırnaklar gibi uzayabilir.Zamanla umarım gagayı atıp yenisi gelecektir.Tabikide herşey bizim bakımımızla ilgili.Geçmiş olsun.

Selamlar öncelikle geçmiş olsun.Bazı çıkımlarda sakatlanmalar olabiliyor.Yani bu kuşun yeteri kadar ısı vermemesi,veya yeteri kadar nem olmaması,yumurtanın tam gelişememesi,döl oranın yetersizliği,eksik kalsiyum veya kuşların acemiliği gibi nedenlerden kaynaklanıyor.Tabiki kuşun altında olduğu için biz müdahele edemiyoruz.Bazen kanat ve ayaklarda sakatlanmalar gibi şeyleri görüyoruz.Bize düşen ise onları yaşatmak.Üzülerek söylüyorum kuşun yemi kıramayacak.Senin yardım etmen gerek.Yuvadan kardeşleriyle birlikte atladıktan sonra elle besleme yapmalısın.Elle besleme maması alman gerekir ben versele laga öneririm.Belli bir müddet sonra kabuksuz yem ver yiyebilir.Ama yanında muhakkak deneyimli bir kuş olması gerek ona bakarak öğrenecek herşeyi.Gaga tırnaklar gibi uzayabilir.Zamanla umarım gagayı atıp yenisi gelecektir.Tabikide herşey bizim bakımımızla ilgili.Geçmiş olsun.

Teşekkürler bilgilendirme için

Geri