Karadeniz Pet

Yavru kuşumun kanadi kanıyor ne yapmaliyim

Hafsa

Yeni Üye
Yavru kusumun her iki kanadi kanamiş
Ne yapmam lazim bilmiyorum. Ucabiliyor su an farkettim. Tekrar kanadi

Ekli dosyalar

• 20180905_000105.jpg
    20180905_000105.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 32
Yavru kusumun her iki kanadi kanamiş
Ne yapmam lazim bilmiyorum. Ucabiliyor su an farkettim. Tekrar kanadi
Yarayı önce ılık suyla ardından az miktarda oksijenli su ile temizleyip furacin veya teramcyn merhem sürün ikisi de olur hangisi kolaysa yoksa oksiyenli suyla mutlaka temizlenmeli yarın merhem şart

tentürdiyot surup temizledim ve teramcyn melhemi sürdüm.

Su an yuvaya koydum uyudu.
Kanamasi cok degildi. Her iki kanadindada boyle olmuş.
Ama ona ragmen ucuyordu..
34 gunluk kuşum
Yarayı önce ılık suyla ardından az miktarda oksijenli su ile temizleyip furacin veya teramcyn merhem sürün ikisi de olur hangisi kolaysa yoksa oksiyenli suyla mutlaka temizlenmeli yarın merhem şart

Kanama neden olmus olabilir.
Uctugu icin mi yoksa bir yere mi carpmiş.
Ama her ki kanadi da boyle kan toplamis ve pihtilasmişti. Bende temizleyince tekrar kanadi

Kanama neden olmus olabilir.
Uctugu icin mi yoksa bir yere mi carpmiş.
Ama her ki kanadi da boyle kan toplamis ve pihtilasmişti. Bende temizleyince tekrar kanadi
Kuşunuzu anne babadan ayırdınız mı bilmiyorum ama onlardan biri yapmış olabilir

Hayir ayirmadim. Anne ve baba halen besliyor iki yavru kusu da.
Yeme de duştüler
Ayırın o halde yeme düşmüş yavruya anne baba zarar verebilir başka kafese alıp kafes tabanına yemlerine aspur karıştırın ve dal darı koyun yem kırıp kendi başlarına bir birey olsunlar artık aksi takdirde anne ve baba zarar vermeye devam eder

Ayırın o halde yeme düşmüş yavruya anne baba zarar verebilir başka kafese alıp kafes tabanına yemlerine aspur karıştırın ve dal darı koyun yem kırıp kendi başlarına bir birey olsunlar artık aksi takdirde anne ve baba zarar vermeye devam eder

Anne baba neden zarar verir ?

Anne baba neden zarar verir ?
Muhabbet kuşları, erişkin yavruları kendileri için tehdit olarak görür. Büyüyen yavruları birer birey oldukları için kıskanırlar dişiler ve erkekler büyümüş yavruları ile çiftleşme eğilimine girebilirler. Kendi eşlerini kıskandıkları için yuvadan kafesten atmak isterler.

Peki co tesekkur ederim. En kisa zamanda ayiracagim

Geri