Karadeniz Pet

Yavru kuşun sanırım ayağı kırık.

messevim

Meraklı Üye
İlk yumurtadan çıktığı günden beri ayağı başının yanına kalkık bir şekildeydi. Büyüdükçe düzeltir dedim ama düzelmedi. Bugün baktım sağ ayağı nin parmak kısımları biraz morarmış. Bilekten yukarısı ters dönmüş. Ayağı Baldır tarafından kırık gibi. Ayağıda şişmiş. Daha önce başına böyle birşey gelen oldumu?

Veterinere gösterdim yapacak birşey yok büyük ihtimalle ölecek dedi hiç umursamadı bile.

Çok üzülüyorum.
098e46998dc904bd62636d4fb86dde07.jpg
bca75be2f63452e6994643de4a7e1f75.jpg

fb4f882f373f538df2b91c4827c4f8f1.jpg

Yetişkin bir kuşta başıma gelsi kürdan gibi sivri olmayan bir çöple bağlayıp düz ve kıpırdatmayacağı şekilde sabitledim 2 haftada kaynadı ancak yavru için bişe diyemicem

Yetişkin bir kuşta başıma gelsi kürdan gibi sivri olmayan bir çöple bağlayıp düz ve kıpırdatmayacağı şekilde sabitledim 2 haftada kaynadı ancak yavru için bişe diyemicem
Mantık olarak yavru kuşun ayağınin daha hızlı kaynamasi ve İyileşmesi gerekiyor. Acaba sizin denediğiniz yöntemi deneyeyimmi

Benimki deneme yanılma acemi işi bence daha profesyonel bilgi alın derim forumun veterineri var veterinere sorun adlı yerden bir konu açıp bilgi alın

Kirik çikik her neyse bilemiyorum ama carpik bacak olan yavrunun kardesimi o ciftinizin yavrusu mu buda

Evet o çiftin yavrusu ama 2. kuluçka.. Çarpık bacak sorunuda geçti çok şükür. Yavruya erken müdahale yaptım o sorunu atlattı
benim de yavrularımdan biri çarpık bacak. sünger taktım ama internetteki fotoğraflardaki gibi ayakta duramıyoır zemine yatık duruyr. ertesi gün kontrol ettim bacakları hafif şişmiş ben de süngeri çıkardım hafif kızarıklık olmuş. tekrar süngeri takmadım. bu konuda bir bilginiz var mı

Geri