Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşları babasız kaldı.

ugur55

Yeni Üye
Selam arkadaşlar

Muhabbet kuşlarımızın 4 tane yavrusu oldu şu an yavrulardan en büyüğü 13-14 günlük ama geçtiğimiz günlerde dişi kuş erkeği öldürecek derecede saldırdı zor ayırdım. bir kaç saat geçtikten sorna tekrar koydum erkek kuşu yine saldırdı. Daha sonra aradan 6-7 saat geçti yine koydum yine çok kötü bir şekilde erkek kuşa saldırdı ve kanatları tüyleri falan zarar gördü 2 gündür ayrı kafeste duruyor ne yapmalıyım? dişi kuşum bebek kuşları tek başına büyütebilirmi. Erkek kuşu tekrar koysam dişi kuşun erkek kuşu öldürme olasılığıda çok yüksek çok çağresiz kaldım napacağımı bilmiyorum

sabah akşam mama yapıp takviyesini eksik bırakmaz iseniz tek başına bakabilir anne sorun olmaz tabi bu bakıcılık karakterine bağlı biraz da. Bellki babayı yavrulardan kıskanıyor o yüzden yaklaştırmak istemiyor kuluçka dan sonra bir süre ayrı tutup dinlendirin çiftlerinizi

Kıskançlıktan kaynaklanıyor diye düşünüyorum bende. Evde kolayda hazırlayabileceğin mama tarifleri var. Hattta yöneticilerimizin bazılarına ait mama tarafileri var onları araştırıp uygulayabilirsin.

Dediğiniz gibi yapıcam erkek kuş ayrı kafeste duruyor birleştirmeyeyim dimi öldürebilir çünkü çok dövüyor erkek kuşu

Dediğiniz gibi yapıcam erkek kuş ayrı kafeste duruyor birleştirmeyeyim dimi öldürebilir çünkü çok dövüyor erkek kuşu
Annnelik iç güdüsü olarak yavrulara zarar vermesinden korkuyor, bi süre ayrı tutmakta fayda var. Dişiyi gözlemlemeye devam edin. Yemlerinde nijer vb. kızştırıcı var ise bunları kesip mama ve normal yem takviyesi ile birlikte dişiyi destekleyin derim ben.

Kıskançlıktan kaynaklanıyor diye düşünüyorum bende. Evde kolayda hazırlayabileceğin mama tarifleri var. Hattta yöneticilerimizin bazılarına ait mama tarafileri var onları araştırıp uygulayabilirsin.

Mamayı dişi kuş yiyecek doğrumudur? Yavru kuşların mama ile beslenmesi çok zor olur

Mamayı dişi kuş yiyecek doğrumudur? Yavru kuşların mama ile beslenmesi çok zor olur
Doğrudur, Fakat mamanın fazlasıda zararlı haftada 2-3 kere verilebilir, bir gün aralıklarla yada 2 günde bir.

Doğrudur, Fakat mamanın fazlasıda zararlı haftada 2-3 kere verilebilir, bir gün aralıklarla yada 2 günde bir.

Şu an yemleri var normal yem, yumurta rendeliyoruz veriyoruz ek oalrak birde mama koyduk ama mamadan pek yemiyor sadece yumurtayı yiyor ara sırada kuş yemini yiyor. Mamayımı değiştirmem gerekiyor hoşunamı gitmedi acaba?

Şu an yemleri var normal yem, yumurta rendeliyoruz veriyoruz ek oalrak birde mama koyduk ama mamadan pek yemiyor sadece yumurtayı yiyor ara sırada kuş yemini yiyor. Mamayımı değiştirmem gerekiyor hoşunamı gitmedi acaba?
Uğur kullandığın mama petshop tan alınma mı ?

Tarifte sıkıntı yok, fındık koymanı tavsiye etmiyorum, ama öncelikli olarak erkeği bi mühdet ayır, dişiyi rahatsız etmicek şekilde yavruları gözlemle. yavruların 15 günlük pertiyottan sonra yeme düşmeye başlayacak. Ayırdıgın erkeği dişiye yakın tut. 2-3 günlük ara ile erkeği salmayı deneyebilirsin. Şuan için izlenebilecek yol bu gibi görünüyor. Dişinde herhangi bir sıkıntı varmı zayıflık vs gibi. Hatta foto atabilirmisin ?

Tarifte sıkıntı yok, fındık koymanı tavsiye etmiyorum, ama öncelikli olarak erkeği bi mühdet ayır, dişiyi rahatsız etmicek şekilde yavruları gözlemle. yavruların 15 günlük pertiyottan sonra yeme düşmeye başlayacak. Ayırdıgın erkeği dişiye yakın tut. 2-3 günlük ara ile erkeği salmayı deneyebilirsin. Şuan için izlenebilecek yol bu gibi görünüyor. Dişinde herhangi bir sıkıntı varmı zayıflık vs gibi. Hatta foto atabilirmisin ?
Hocam verdiğin değerli bilgiler için teşekkür ederim. Dişi kuşta bir sorun yok gibi zayıflama vs. fotograflarını paylaşıyorum

Maşallah recrübeli bir anne bence :) sen hiç sıkıntı yapma, her hangi bir sıkıntısı yok annenin, üstesinden de rahatlıklar gelir, yavrularınızın da sağlıklı şekilde büyütücektir işl.

hocam cevap yazan herkese çok teşekkürler :) içim rahatladı sizin söylediğiniz yönelgede ilerleyeceğim

Geri