Karadeniz Pet

Yavru Muhabbet Kuşum Sürekli Uyuyor Neden ?

Emre KARAN

Meraklı Üye
arkadaşlar 3 gün önce aldığım mubişim sürekli uyuyor. Yemlikten yem yemeyi bilmiyor elden yediriyorum dün akşamda elma yedirmeye çalıştım. Biraz yedi ben sadece yem veriyorum su içtiğini görmedim suyunu temiz su koyuyorum ve biraz sıcak su ile ılıklaştırıyorum. Elimden yem yiyor elime geliyor ama hep uyukluyor hiç hareket etmiyor arada bazen geriliyor. Acaba hasta mı? Ama hasta olsa yem yemez. Bildiğiniz vitaminler var mı meyve veya çok üzülüyorum. :(

lapa kıvamında mama hazırlayıp şırınga ile azına verin.. Ölmesine izin vermeyin beslenmeyi bilmeyen bir kuşu ne diye satarlar ki :mad:@@

elimden yiyor şuanda yemlikten yemeye başladı. Yem yemesinde sorun yok ama sürekli uyku halinde ve hiç hareket etmiyor. Acaba yavru olduğundan mı. Vitamin vermem mi gerekiyor bunu sordum.

Poposuna yapışık kakası var mı?? Kabuksuz yem alın. Suyuna biraz vitamin koyun. Yumurta maması da verebilirsiniz. Sıcak tutun. Gürültüsüz bir yerde dursun bir süre.

ne tür vitamin önerirslniz. Suyundan hiç içtiğini görmedim suyunu vitamin koyamam. Ağızdan vermem lazım.

Ben avisol kullanıyorum kuşumda ama benimki baya baya su içiyor. Eminim içiyordur su, belki çok az bi miktar çay tabağına koyup içirmeyi deneyin. Ağızdan alınacak bir şey öneremiyorum ama bir de büyükbaş veteriner hekimlerinde terramacyn neo diye bir ilaç var suyuna prinç tanesi kadar koyarsanız kuşun içini temizler ishali varsa keser baya iyi bir ilaçtır.

ishali olduğunu zannetmiyorum poposu ıslak değil.

Biraz oluruna bırakın tabi gözlemleyerek.. Sakin kalsın, belki çok bebek olduğundan olabilir.

Avivit multivitamin öneririm

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ya arkadaşlar sizce neden olabilir bu durum yavru olduğundan mı acaba? Vitamin verecem yarın.

ustam zannedersem daha çok bebek olduğu için fazla uykuya ve hantallık haline düşkün olabilir. hastalığı şüphesindeyseniz eğer Avisol''adlı vitamini suyuna ( 1 suluğa 5-10 damla kadar ) damlatıp daha iyisi mi önüne ufak bir kap koyun suyu. daha şaşkın olduğu için suluğu keşfedememiş olabilir bir ihtimal. vitamini suyuna koyun ve önüne kafesin altına ufak bi kaba koyun yerleştirin. 2 günde bir suyunu değiştirin. ve arkadaşların dediği gibi mama da kullanın.

Daha yavru ..yavrular uyuyarak büyür...benimkide öyleydi ...sorun yoktur...

Teşekkürler arkadaşlar. Ama mamayı ve vitamini hemen yapacam nasipse. Suyundan içtiğinden şüphelendim çünkü sulukta yem kabuğu vardı. Bide arkadaşlar elden yem yiyor yemliğe gittiğinde çok az yiyor.Elden yiyince daha çok yiyor bende sürekli elden vermeye çalışıyorum.

Yvru kuşlarda ve eve yeni gelen kuşlarda uyuklama ve halsizlik görülebilir. Kuşta ishal yok ise endişelenmeye gerek yok. Yem kırabiliyorsa sorun yok demektir.

Çok yavru olan kuşlara yani 35 - 50 günlük kuşlara aşırı mama olayına girmeyin derim , mama yavru kuşlarda ishale sebep olur.

bilginize.

Serkan abi ben kuşumum poposunda ıslaklık bulmadım çoğu arkadaşlar ishal olabilir dedi bende çok dikkatli bi şekilde baktım ama ıslaklık bulamadım. Yalnız kuru dışkı vardı. ishalin belirtilerini tam olarakta bilemiyorum. Vitamin olaraktan da şu damlayı buldum.Avisol Kuşlar İçin Vitamin 20cc sizce iyi bir markada mıdır?

Bence hemen vitamin takviyesine başlama , sonuçta kuşta herhangi bir sıkıntı yok ise takviyeye de gerek yok. Ben vitamin olarak SÜPERVİT öneriyorum ama karar senin tabikide.

tamam o zaman biraz bekleyim zaten hergün taze yem ve su veriyorum. Biraz zamana bırakalım bakalım. Ne olacak.

Bence yavru oldugu için böyledir
Yem yiyorsa güzel; elinizden yiyorsa öyle yedirin hem size de alişir bu şekilde
Uzun ömürlü olmasini dilerim maşallah

teşekkürler inşallah bütün kuşlarımız sağlıklı olurlar ve bizimle uzun süre yaaşarlar.

Yavru kuşa aşırı meyve sebze vermeyin ishal edersiniz.. Kuunuzun bence sıkıntısı yok yavru olduğu için uyukluyor o yem kabından da yem yer suyunu da içer üzülmeyin

Geri