Karadeniz Pet

Yavru Muhabbet Kuşumun Dışkı Sorunu

Ebru Tunçer

Meraklı Üye
Bugün dişiyi verdim,aşağıda resmi olan bu yavruyu aldım.Yalnız çok sık kaka yapmıyor ama yaptığı zaman kocaman yapıyor.Nedeni ne olabilir acaba?İshali yok.Bir hastalık belirtisi değildir umarım..
82a5cf4b8ab2837872e24c9f1ac55aae.jpg
616681c1235c464ee1875b59d860749b.jpg
1547c72b09134d304614e45839591864.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:50 -->-> Daha önceki mesaj 23:25 --

Cevap yazacak kimse yok mu?Dışkısını yaparken poposunu sağa sola sallıyor ve büyükçe yapıyor:((

normal olur ama ileri derecede bir sıkıntısı yok bigi bence düzelir kanarya yemi koyunkafesine düzene girer ilerle me varsa ishale yada sulu dıskı büyürse konu güncelle

İnşallah bir şeyi yoktur. Bunun hakkında pek şey söyleyemem ama belki hastalık olabilir. Konuyu yukarda tutmaya çalışın insanlar yazsınlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:16 -->-> Daha önceki mesaj 21:12 --

Ben bu konuyu senin için araştırdım. Kabız olabilir büyük ihtimalle. Bütün belirtiler var. Poposunu sağa sola sallama , az dışkı , ama yapınca çok dışkı.. Hemen bir veterinere götür . Poposuna zeytinyağı sür. İnşallah çabuk iyileşir. Geçmiş olsun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:20 -->-> Daha önceki mesaj 21:16 --

Bunu internetten kopyaladım.

Kabızlık:
Belirtile ri; Kuyruğunu sağa sola sallar ve dışkısını çıkaramaz zorlanır.Önemli Not:
Dişi normalden az dışkı bırakır.Ama yaptığında da normalden büyük dışkı bırakır.Çünkü bir
Defadayap arak boşaltmak zorundadır.Kıçı kapalıdır içten rahatsızdır.
Çözüm: Kuşu elinize alıp ılık su ile kıçını temizleyin.Kıçı yapışık değilse iki damla parafin yada zeytinyağını diline sürüp 24 saat süre ile yemden ve kuş kumundan uzak tutun .sadece su verin.Kabızlık devam ederse veteriner e danışın.

muhabbet kuşu hastalıkları ve tedavisi

Bulduğum bu yazı , gönderdiğim linkte. İnternetten biraz daha araştırın isterseniz .

İnşallah bir şeyi yoktur. Bunun hakkında pek şey söyleyemem ama belki hastalık olabilir. Konuyu yukarda tutmaya çalışın insanlar yazsınlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:16 -->-> Daha önceki mesaj 21:12 --

Ben bu konuyu senin için araştırdım. Kabız olabilir büyük ihtimalle. Bütün belirtiler var. Poposunu sağa sola sallama , az dışkı , ama yapınca çok dışkı.. Hemen bir veterinere götür . Poposuna zeytinyağı sür. İnşallah çabuk iyileşir. Geçmiş olsun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:20 -->-> Daha önceki mesaj 21:16 --

Bunu internetten kopyaladım.

Kabızlık:
Belirtile ri; Kuyruğunu sağa sola sallar ve dışkısını çıkaramaz zorlanır.Önemli Not:
Dişi normalden az dışkı bırakır.Ama yaptığında da normalden büyük dışkı bırakır.Çünkü bir
Defadayap arak boşaltmak zorundadır.Kıçı kapalıdır içten rahatsızdır.
Çözüm: Kuşu elinize alıp ılık su ile kıçını temizleyin.Kıçı yapışık değilse iki damla parafin yada zeytinyağını diline sürüp 24 saat süre ile yemden ve kuş kumundan uzak tutun .sadece su verin.Kabızlık devam ederse veteriner e danışın.

muhabbet kuşu hastalıkları ve tedavisi

Bulduğum bu yazı , gönderdiğim linkte. İnternetten biraz daha araştırın isterseniz .

Aynı yazıya ben de ulaştım.Teşekkür ederim ilginiz için.Ağzına da bir Çubuk yardımıyla 2 damla Zeytinyağı damlattım.Poposuna da sürdüm.Yemi kestim,ara ara su içiriyorum.Yarına kadar düzelmezse,aldığım yere geri götürcem,başka çarem yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:45 -->-> Daha önceki mesaj 01:43 --

normal olur ama ileri derecede bir sıkıntısı yok bigi bence düzelir kanarya yemi koyunkafesine düzene girer ilerle me varsa ishale yada sulu dıskı büyürse konu güncelle

Kabız olmuş.Daha 40 günlük yaBugün getirdim eve.Yemi kestim,zeytinyağı deniyorum.İnşallah düzelir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:22 -->-> Daha önceki mesaj 01:45 --

Bugün daha iyiyiz şükürAğızdan 2 damla zeytinyağı,popoya da Pamuklu çubukla sürdüm.Dün akşam 21 den bugün 13 e kadar yem vermedim.Sadece ara ara elimle tutarak su içirdim.Dışkının boyutu küçüldü,ancak su içmesine bağlı olarak idrarı çok çıkıyor.Yediği unlu ya da Yağlı tohumlardan,yemlerden olurmuş kabızlıkKuşlarınızın böyle bir sorunla karşılaşmasını istemem ama şayet olursa bu uygulama iyi geliyor☺️Aklınızda bulunsun

Geri