gamze arat

Profesyonel
12 Ocak 2015
561
67
28
arkadaşlar bikaç günlüğüne bakmam için yavru bi muhabbet kuşu bırakıldı. gagası daha siyah. aldıklarında 35 günlükmüş. 45 günlüğe yakın şimdi. kuşun hafif ishali vardı ve koyu renkti dışkısı. sera diropurla çözdük gibi o problemi. ama sorun şu kuş yem yemiyor ya da yiyemiyor. aspur vardı sadece iki yemliğinde geldiğinde bana. aşırı yem yiyo demişlerdi. yemliklerine bakınca kabuklar ve un olmuş yem vardı. kuş aspuru kırabiliyo ama içindekini agzında eziyo gibi dışarı atıyo. yulafın içini yiyip kabuğunu birakıyolar ya aspurun kabuğunun içinden çıkanı da öyle yapıyo. bi günde bi yemlik nerdeyse bitiyo ama kursak hiç dolu gibi değil. abartmıyorum bir saate yakın kalıyor yemlikte. bisürü yem kırıyo. dal darı verince sıkıntı yok. onu güzel yiyo. dışardan bile belli oluyo kursak kocaman olmuş. aspuru neden kırıp atıyo bilemedim.darı hiç kıramıyo zaten. normal mi bu durum? ne yapmak gerek? yardımcı olacaklara teşekkürler.

Selçuk YÜKSEL

Profesyonel
17 Ara 2016
5,377
1,602
113
39
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
Aspurun olduğu Yemlikteki tozun eesmini çekerek paylaşın. Ama hasta değilse 45 günlük kuş yemekte zorluk çekmez.

gamze arat

Profesyonel
12 Ocak 2015
561
67
28
teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. aspurları kırıp kırıp atıyo. elimden yedirdim emin olmak için kabugunu kırıp agzına alıp yulaf gibi yemeye çalışıyo içini. büyük parçalar ve toz halinde dökülüyo.

Ekli dosyalar