Karadeniz Pet

Yavru ölümü

Ksk7boy

Yeni Üye
Selamun aleykum arkadaşlar.2 adet yavrumuz olmuştu. Fakat mama hiçbirşekilde yapmadim. Belki de bu yüzden yavrularin biri öldü biri sağlıklı. Tabi öldükten sonra ben mama yapmaya başladim(bebe bisküvisi,irmik,yumurta )şeklinde. Yavruya baktiğimda ezilmiş gibiydi. Bir video izledim mama yapmazsaniz ölür denildi. Bir de bakiyorum videolara kursaği dolu mu beslenmiş mi beslenmemiş mi? Nasil anlariz bu sekilde nette bir video var midir? Babayla anne hizli sekilde yuvaya giriyorlar bazen acaba ezildi mi? Nedenini az cok bilmek istiyorum.anne besliyordu yavrulari bir de baba bir kez üstüne cikip besliyordu. Bilmiyorum en azindan artik elimden gelen herseyi yapmak istiyorum. Youtubede sanirim ayshe olarak gördüm ismino bir bayan o kadar guzel ilgileniyor ki yavrularla. Ben yumurtayi yavrulari elime almaya cekinirim ilk günden elinden dusurmuyor. Başlık yavrularin beslenip beslenmedigini anlamakla ilgiliydi dedigim videoda. Bir de yumurta dolu mu degil mi diye eline aldi salladi mi napti nasil anladi cidden bilmedigim tonla sey var ve vicdan azabi cekiyorum. Bu sitede cok ilgilisiniz. Oyuzden uzun uzun yazdim kafamdakileri. Bir yandan 24 saat calisiyorum . Bir yandan bebeğimiz var yeni oyuzden baya ilgilenmekte zorlandim kuşlarla.

39148
39149

Bos ve dolu kursak yavruyu anne beslemiyorsa mama verilmelidir mama öldürmez iki yavrumu böyle kurtardım içine 2 damla multivitamin ekleyin bunların içine sıcak su katarak robotta çekin yani muhallrbi kıvamını alacak ayrıca yumurtanın beyaz kısmını vermeyin sadece sarı kısmını ve hergün bu mamayı değiştirmelisiniz dolapta muhafaza edin verdikçe ısıtın bilekte deneyin asla çok ısınmamalı kuş yanar bileğinize döktüğünüzde aşırı bir sıcaklık hissetmemelisiniz yani bileğiniz hiç yanmamalı sonra yavruya şırınga ile verin mamayı bir kerede boca etmeyin ben 45 dk da bir azar azar veriyordum zaten verince kafasını çekmeye çalışınca istemediği belli oluyordu.
Sağlıklı günler dilerim...

Him siringayla yavruya verilen mamadan bahsetmişsiniz. Ben anneye vs verilen mamadan bahsetmistim. Bunu da ögrenmek lazim baya meşakatli. Sağolasin

Him siringayla yavruya verilen mamadan bahsetmişsiniz. Ben anneye vs verilen mamadan bahsetmistim. Bunu da ögrenmek lazim baya meşakatli. Sağolasin
Pardon ben yavru olduğunu zannettim yumurtayı rendeleyin bebe bisküvisi kullanmayın çünkü şeker zararlı irmik koymayabilirsiniz ben genelde yumurtayı rendeleyip sade veririm bazen içine havuç ya da elma eklerim

Şimdi yavru baya büyümeye başladi. Ne zamana kadar annesi besler yuvada şu an yuvaya mama koymaya gerek var midir?

Geri