Karadeniz Pet

Yavru yuvadan atladı 27 günlük

Gerçekten ilk tecrubem yavrular zorlanıyorum artık küçüğu konusunda, çarpik bacaktı süngeri cikardim artik ama dogrulamiyor, bir türlü gelismiyor, büyk yavru bugün yuvadan atlamıştı, döverse ne yapmam gerekir, ve su ihtiyacini nasil karsilayacam yavrunun kück olan
Elle besleme maması hazır kullanırsanız zaten o sıvı ona yeter 1 ölçek mama i ölçek ılık su o yüzden sıvı vermenize gerek kalmaz

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu şırınga aparat işi tecrube yoksa sakat iş. Kurdanla oluyorsa daha mantkli

İnanın bilmiyorum napacağımı, tecrübe yok ilk yavrular bunlar

İnanın bilmiyorum napacağımı, tecrübe yok ilk yavrular bunlar
Yavrunun kursagi dolu ise yavruda iç parazit olabilir yediği yaramıyordur bu konu ile ilgili@selçuk YÜKSEL hocamıza da danisalim

Yavrunun kursagi dolu ise yavruda iç parazit olabilir yediği yaramıyordur bu konu ile ilgili@selçuk YÜKSEL hocamıza da danisalim

Mesela ataym bi fotograf, kursagin bu kadar aşiri dolu oldugu zaman az, en dolu hali bu

Ekli dosyalar

• P_20180420_175726.jpg
    P_20180420_175726.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 49
Mesela ataym bi fotograf, kursagin bu kadar aşiri dolu oldugu zaman az, en dolu hali bu
Bu yavrunun diski si nasıl acaba bir ornek olmak için belli bir süre sıcak bir ortamda beyaz bir kağıt üzerine koyun bakalim

Bu yavrunun diski si nasıl acaba bir ornek olmak için belli bir süre sıcak bir ortamda beyaz bir kağıt üzerine koyun bakalim

Bıraktm şuanda bekliyorum diski yapmasni, kursagı genelde bu sekilde suan böyle

Ekli dosyalar

• P_20180421_230513.jpg
    P_20180421_230513.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 47
Şuan yaptigi diski bu sekilde aslında bu defa küçük yaptı

Ekli dosyalar

• P_20180421_230654.jpg
    P_20180421_230654.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 50
Bıraktm şuanda bekliyorum diski yapmasni, kursagı genelde bu sekilde suan böyle
Kursak kontrolü ve elle beslemeye dair videolar var en mantıklısı bu. Görerek tecrübe edinmeniz daha iyi. Hem kursağı doluysa boşuna da besleme yapmamış olursunuz bakın öğretici muhabbet kuşu videolarına zaman kaybetmeden.

Kursak kontrolü ve elle beslemeye dair videolar var en mantıklısı bu. Görerek tecrübe edinmeniz daha iyi. Hem kursağı doluysa boşuna da besleme yapmamış olursunuz bakın öğretici muhabbet kuşu videolarına zaman kaybetmeden.
Sorin kisin beslenmesinde n kaynaklı olduğunu sanmıyorum ben bu yavrunun kursagi gayet iyi bence sindirim de bir sıkıntı var çünkü kuş yediğinden besin alamıyor bu yüzden gelişmiyor iç parazit için b3nce bir damla sirke yada limon verin ağızdan

İç parazit ihtimaline karşı veterinerden vilmectin alarak ense derisine bir damla hatta tüm kuşlara uygulayın 10 gün sonra bir damla daha. Yavru besleniyor ama yediğinden faydalanamıyor. Ayrıca cocsigeel , biteral , veya flagyle alarak tedavi başlamalısınız. Üç ilaçtan hangisini kolay bulutsanız artık. Cocsigeel petshoptan diğer iki ilacı eczaneden bulabilirsiniz. Ama reçetesiz vermiyorlar bilginize. Hangi ilacı alırsanız alın ayrıca eczaneden mantar şurubu da alın. Mesala mikostatin. Onu da kullanmalısınız.

İç parazit ihtimaline karşı veterinerden vilmectin alarak ense derisine bir damla hatta tüm kuşlara uygulayın 10 gün sonra bir damla daha. Yavru besleniyor ama yediğinden faydalanamıyor. Ayrıca cocsigeel , biteral , veya flagyle alarak tedavi başlamalısınız. Üç ilaçtan hangisini kolay bulutsanız artık. Cocsigeel petshoptan diğer iki ilacı eczaneden bulabilirsiniz. Ama reçetesiz vermiyorlar bilginize. Hangi ilacı alırsanız alın ayrıca eczaneden mantar şurubu da alın. Mesala mikostatin. Onu da kullanmalısınız.
Hocam elimde flagyle ve mikostatin var bunu yavru kuşa nasıl vermem lazm ve ölçüler ne olmalı, herhangi bir temizlik yapmam gerekirmi, diger dedgnz ilaci sadece ense derisine damlatacm, birde elle beslemem gerekirmi

Birde bu vilmectin ilacı bir zarar verir mi, bit ilacı diye geçiyor, babası hastalandigi zaman 7 gun flagyle ve mikostatin kullanmştm yavru varken

Son düzenleme:
İlaç kullanmak tedirgin ediyor başka bir tedavisi daha varmıdır

ilaçların ölçülerini ögrenmeyi bekliyorum, diger yavruyada geçermi rahatsizlik ayirsammi onu artik fakat yem kiramiyor
Sabah akşam bir damla mikostatin ilaçlı sudan da yarim cc içirin şırınga ile yada 1 cc

Geri