Karadeniz Pet

yavru

pikican

Meraklı Üye
hayırlı günler herkese bugun yumurtadan ilk yavrumuz çıktı ama anne dışarı yem yemeye gidiyor kalkıyor bazen üstünden, yavru çıkmadan önce de kalkıyordu arada yem yemeye..ne yapmamız lazım yuvalığa yakın bir yere yem mi koyalım? bir de kuş yumurtadan çıkalı anne daha beslemedi ne yapmamız lazım?geçen sefer anne üstünden kalkmıştı yavrular ya soğuktan ya açlıktan öldüler bunların yaşamasını çok istiyoruz lütfen cevap bekleriz elle besleme yaparsak yumurtalara hiç yatmaz diye korkuyoruz elle besleme tecrübemiz de yok buarada

Erkek kuş dişinin ağzına yem kusmuyor mu?

Bence siz biraz fazla rahatsız ediyorsunuz diye sezinledim kuşları o yüzden kalkmıştır geçen sefer. Yine aynısı olmasın bence sürekli yavruluğu açıp açıp bakmayın derim.

Bence siz biraz fazla rahatsız ediyorsunuz diye sezinledim kuşları o yüzden kalkmıştır geçen sefer. Yine aynısı olmasın bence sürekli yavruluğu açıp açıp bakmayın derim.
aslında ara ara bakıyoruz ama kapağı hiç kaldırmıyoruz kapakta bi boşluk var sessizce oradan bakıyoruz..bu 3.kuluçkası,ilk kuluçkasında kapağı açardık yine de kaçmazdı dişi kuş terketmezdi yavrularını o zaman 4tane yavrumuz olmuştu büyüdüler ama 2.kuluçkada kalkıp durdu öldü yavrular ve şuanki 3. kuluçkada da kalkıp duruyor erkek kuş dişiyle çok ilgilenip yem kusmuyor heralde dişi de dışarı çıkıp duruyor yem yiyor..yaşamalarını çok istiyoruz elle beslesek bile annesinin verdiği sıcaklığı yavruya nasıl sağlayabiliriz ki..tavsiyelerinizi bekleriz..

Merhaba benim disi kuşum 6 tane yumurta yaptı hepsi cikmisti 1 gun den fazla oldu cikali yavrular fakat 3 tanesini olu bulduk son yavrularida acliktan bagirdiklarinda baba içeri giriyo dişi babayi dovuyo anne yuvaliktan cikinca baba ciftlesmek istiyo bide son 2 gundur erkek yuvaliga girip yavrular bagirinca kumu karistiriyor ne yapmaliyim s on 3 yavru anneyimi alayım babayimi kafesten bu konuda yardim ederdeniz sevinirim

Merhaba benim disi kuşum 6 tane yumurta yaptı hepsi cikmisti 1 gun den fazla oldu cikali yavrular fakat 3 tanesini olu bulduk son yavrularida acliktan bagirdiklarinda baba içeri giriyo dişi babayi dovuyo anne yuvaliktan cikinca baba ciftlesmek istiyo bide son 2 gundur erkek yuvaliga girip yavrular bagirinca kumu karistiriyor ne yapmaliyim s on 3 yavru anneyimi alayım babayimi kafesten bu konuda yardim ederdeniz sevinirim

Ilk yavru çıktığından beri 1 degil eksik yazmışım 15 gün oldu

Pikican ve handan, yavruları elle besleyiniz. fazla tecrübeye gerek yok. ne çok cıvık nede çok katı bir mama hazırlayınız, bebe bisküvisini toz haline getirip sulandırıp yapın. yavruyu elinize alın, sıkmadan nazikçe kürdanın ucuna mama alıp ağzına vurun. Dikkat edin, ağzının içine sokmayın, ağzının üstüne mamayı koyup gagasına küçük dokunuşlar yapın o yiyecektir. bu işlem en fazla 5 dakika sürsün, sonra hemen annesinin altına geri verin. bu işlemi 2 saatte bir yapın