Karadeniz Pet

yavruları olsun istemiyorum

küb_ra

Meraklı Üye
Merhaba benim çift kışlarım var iki tane yavruları oldu sanırım bu hafta yeme düşecekler arada kafesten çıkıp geri giriyorlar
Fakat kuşlar hep çiftleşiyor ve galiba yumurta yapıyor bunlar çünkü bütün belirtiler var ama yavruları verecek başka kimse olmadığı için yavruları olsun istemiyorum artık o yumurtlayınca alsam yumurtaları olur mu etkiler mi onları ☹️

Merhaba benim çift kışlarım var iki tane yavruları oldu sanırım bu hafta yeme düşecekler arada kafesten çıkıp geri giriyorlar
Fakat kuşlar hep çiftleşiyor ve galiba yumurta yapıyor bunlar çünkü bütün belirtiler var ama yavruları verecek başka kimse olmadığı için yavruları olsun istemiyorum artık o yumurtlayınca alsam yumurtaları olur mu etkiler mi onları ☹
etkilemez yine çiftleşirler ve olan o yumurtalara olur. Bence yavruları öldürmeyin. Baksınlar kızıştırıcı yemler veya kızıştırıcı besinler vermeyin kusunuza. Kuşlar daha diğer yavrular büyümeden çiftleşiyorlarsa çok kızışmış olmalılar. Çok dikkatli olmak gerek bir anda yavruların hepsini de öldürürler mazallah.

etkilemez yine çiftleşirler ve olan o yumurtalara olur. Bence yavruları öldürmeyin. Baksınlar kızıştırıcı yemler veya kızıştırıcı besinler vermeyin kusunuza. Kuşlar daha diğer yavrular büyümeden çiftleşiyorlarsa çok kızışmış olmalılar. Çok dikkatli olmak gerek bir anda yavruların hepsini de öldürürler mazallah.
Ama yumurta yaptığı gibi alsam içi normal yumurta oluyor zaten kuluçkaya sahan ilk yumurtadan yatmadığı için yani ben öyle biliyorum ama yanlış mı biliyorum siz düzeltin yavruları olsun bende istiyorum tabiki ama yavrulara nolucak sonra kime vericem o sıkıntı olduğu için böyle bir şey düşünüyorum ☹️

Birde özellikle kızıştırıcı yem almıyorum vitakraft ya da versele laga kullanıyorum ekstra arada yumurta havuç meyve sebze veriyorum kızıştırıyor mu onlar peki

yavruları vermek yerine büyük kafes alsanıza. ikinci el sitelerinde bile 300-400 liraya devasa kafesler var. alın rahat rahat üresin hayvanlar

yavruları vermek yerine büyük kafes alsanıza. ikinci el sitelerinde bile 300-400 liraya devasa kafesler var. alın rahat rahat üresin hayvanlar
Tamam da evim müsait değil o kadar büyük kafes için yoksa neden böyle bir şey isteyeyim ki bu iki yavruyu annemler veriyorum zaten yabancıya değil bundan sonra kaç yavru olucak belli değil sonu yok sonuçta bunun

ne güzel işte çoğalıyorlar hiç öyle düşünmeyin. 200-250 tane olsa bile bakabilirsiniz. forumda en fazla muhabbet sizde olur. hepsini salarsınız aynı anda evin içinde. bir ilk olursunuz belki ev ortamında en fazla muhabbete sahip olan kişi diye.. kimbilir.. o yüzden bırakın çoğalsınlar

Geri