Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumu yavrularından ayırırsam strese girer mi?

eucagan

Meraklı Üye
Merhaba, bir dişi bir erkek muhabbet kuşum var yaklaşık 6 aydır beraberler çok iyi anlaşıyorlar ve yuvalıklarıda kafese takılı fakat 6 aydır hiç bir yavru girişimi olmadığından boşvermiştim ve şimdi sınav seneme girdiğimden yavru olsunds istemiyorum. Sanırım dişi kuşun şuan yumurtası var kuyruğu aşağı doğru ve karın kısmında şişlik var sürekli yuvalığa girip oturuyor yani tahminime göre yüksek ihtimal hamile ama dediğim gibi sınav senesinde yavrularla uğraşmak istemiyorum. İki kuşumuda çok seviyorum her zaman başımda elimde gezer masada klavyenin kenarında benimle oturur oyun oynarlar, yavruları olursa ve ben o yavruları başka birine verirsem her şey eskisi gibi olur mu strese girip küsme yaparlar mı?

Yavruları olup yem kırınca ayrılıyorlar zaten. Hem hepimizin kuşu anne babasından ayrılıp bizlere gelmiyor mu :) Dolayısıyla yavrular yem kırmaya başladığı andan itibaren ayrılır ve kuşlar da strese girmez.
ben yavru büyütmek hakkındada pek bilgi sahibi değilim benim karışmam gereken bir durum var mı beslemekten başka acaba

ben yavru büyütmek hakkındada pek bilgi sahibi değilim benim karışmam gereken bir durum var mı beslemekten başka acaba
Genelde anne baba besler ama bazı durumlarda müdahale etmeniz gerekebilir. Ve anne babaya iyi bakmanız lazım. Herhangi bir sorun olursa forumda yardımcı oluruz inşallah