Karadeniz Pet

Yavrular ac kalir mi?

Limon44

Meraklı Üye
Merhaba en buyugu 18 gunluk en kucugu 11 günlük 5 yavrum var. Sabahlari bakiyorum kursaklari bos ve agliyorlar. Anne ilk baslarda cok uysaldi ama simdi cok hircinlasti babayi yuvada istemiyor. Ama kendisini beslemesine izin veriyor. Baba yavrulari ilk basta beslerken simdi besleyemiyor. Korkum ac kalip ölür mu. Anne besliyor ama sanirim yeterli gelmiyor. Ben takviye ypmalimiyim. Cay kasigitla beslemeye kalktim pek yemediler. Yardimci olursaniz cok sevinirim

Çay kaşığı ile olacak iş değil elde besleme aparatları var inceleyin derim sabahtan ziyade akşam kontrol edin kursakları nasıl

Çay kaşığı ile olacak iş değil elde besleme aparatları var inceleyin derim sabahtan ziyade akşam kontrol edin kursakları nasıl
Aksamlari cok bos degil. En kucuk yavrular 11 ve 13 gunluk olanlarin su anda kursaklari dolu. Ama buyuk olanlarin sis degil axaba buyuduler diye mi bana öyle geliyor. Ama en buyuk yavru hep ciyakliyor. Yulaf unu misir unu siyez ve nohut unu karismindan biraz kasikla verdim büyüklere ama cok vermeyede korkuyorum. Sabah yumurta mamasi verdim hepsini yemisler. Aksam tekrar yapayim bari

Koyuyorum hemde bol bol. Ne yapmam lazim ne ile yapayim elmami versem?
Havuç vermeyin yavrulu çiftlere elma verin sakinleşsin. Yavrulu kuşlara kızıştırıcı besinleri verilmez.
Mamayı şu şekilde yapın; yumurtayı rendeleyin bebe bisküvisi tozu karıştırıp vermeniz yeterli olacaktır.

Hemen elma veriyorum. Yavrulara hergun mama yapiyorum. Bundan sonra koymam. Tsk ederim yardimlariniz için

Yumurta ve bisküvi rendeleyin verin inşaallah kuvvetlenirler

Su an yavrularin kursaklari dolu. Yumurtali mama yaptim havuc yerine elma rendeledim içine. Dişi cok hırçın babayi yavrulara yaklastirmiyor insallah baska sorun olmaz...

Eğer zarar verecek düzeyde hırçınlaşırsa babayı ayırmanız gerekebilir. Bazı dişilerin yavrular yeme düşene kadar yavrulari kiskanma huyları olabiliyor. İyi gözlem gerek. Yavru veya erkeğin ölümüne kadar gidebiliyor hafife alınca bu durumlar.

Eğer zarar verecek düzeyde hırçınlaşırsa babayı ayırmanız gerekebilir. Bazı dişilerin yavrular yeme düşene kadar yavrulari kiskanma huyları olabiliyor. İyi gözlem gerek. Yavru veya erkeğin ölümüne kadar gidebiliyor hafife alınca bu durumlar.
Babanin kendisini kafes içinde beslemesine izin veriyor. Yuvaya girmesini istemiyor. Insallah baska sorun olmaz..

Geri