Karadeniz Pet

Yavrularda cinsiyet tayini

enescakar

Yeni Üye
Merhabalar çiftimin ilk kuluçkası ve 7/7'de yaptık. 1 ölüm sonrasında şuanda 6 yavrumuz gayet sağlıklı. İlk yavrunun çıkmasının üzerinden 22 gün geçti ve 3 yavrumun renkleri ve tüyleri belirginleşti. Şimdi sırada cinsiyetlerini öğrenmek var. Diğer 3 yavrumunda rengi belli fakat henüz küçükler ve tüylenmediler. Albino ve lutino hariç tüm yavrular mavi yani babaya çekmiş. bu kaç kişiye denk gelir ki? :)

anne-baba
15820717_10211526585583334_193519231_o.jpg
1.yavru
yavru1 (1).jpg yavru1 (2).jpg yavru1 (6).jpg
2.yavru (albino)
yavru2 (1).jpg yavru2 (4).jpg yavru2 (5).jpg
3. yavru (lutino)
yavru3 (1).jpg yavru3 (4).jpg

Son düzenleme:
Hepsi dişi gibi maşallah

up up

Son düzenleme:
Up

Resimler de efekt Yok ise eğer lutino yavru erkek olabilir emin olmamakla birlikte. Diğer ikisi dişi gibi duruyor maşallah. :)

Resimler de efekt Yok ise eğer lutino yavru erkek olabilir emin olmamakla birlikte. Diğer ikisi dişi gibi duruyor maşallah. :)
efekt yok. :) peki yavrularda nasıl anlaşılıyor bu cinsiyet? kızışmış kuşlarda çere mavi ise erkek kahve ise dişi bunu biliyorum fakat yavruda böyle bişey söz konusu değil. nasıl anlaşılıyor hiç anlamadım -,-

efekt yok. :) peki yavrularda nasıl anlaşılıyor bu cinsiyet? kızışmış kuşlarda çere mavi ise erkek kahve ise dişi bunu biliyorum fakat yavruda böyle bişey söz konusu değil. nasıl anlaşılıyor hiç anlamadım -,-
Cere deliklerinin etrafı beyaz ise dişi. Pembe ise erkek oluyor.

Şuan için yavrularda cinsiyet tayini yapan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum ben o kadar profesyonel değilim bereketli üretimler

Cere deliklerinin etrafı beyaz ise dişi. Pembe ise erkek oluyor.
Teşekkür ederim bundan sonra daha dikkatli olacağım. :)

Şuan için yavrularda cinsiyet tayini yapan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum ben o kadar profesyonel değilim bereketli üretimler
Yusuf bey sizin bilgilerinize her daim güvenirim. Peki, size göre ne zaman kesin olarak belirlenir? 6 haftalık-8 haftalık?

1 aylıkken tahmin yürütülebilir büyük oranda doğru çıkar 2 aylıkken kesinleşir

Kuşlar henüz yavrukan sizin bu şekilde yuvadan çıkartıp oynamanız, anne babayı yavrulardan soğutmaktan başka birşeye sebep olmaz. Sabırlı olun biraz, düşsünler yeme tüneğe çıkmaya başladıklarında cinsiyet tespiti yapılır, şuan dişi veya erkek olması birşey değiştirmez sizin bu yaptığınız ani yavruların katledilmesine dahi sebep olabilir...

1 aylıkken tahmin yürütülebilir büyük oranda doğru çıkar 2 aylıkken kesinleşir

Çok teşekkür ederim.

Kuşlar henüz yavrukan sizin bu şekilde yuvadan çıkartıp oynamanız, anne babayı yavrulardan soğutmaktan başka birşeye sebep olmaz. Sabırlı olun biraz, düşsünler yeme tüneğe çıkmaya başladıklarında cinsiyet tespiti yapılır, şuan dişi veya erkek olması birşey değiştirmez sizin bu yaptığınız ani yavruların katledilmesine dahi sebep olabilir...

İhtimaller üzerine yaşamak güzel bir şey. Ama bu çok ayrı bişey. Ticari amaçlı olmayan, kuşları sadece üretim motoru görmeyen birisiyim. Elbetteki haklısınız oyuncak değiller ve sebepsiz yere dışarıya çıkartmamalıyım. Her şey güven meselesi, benim dişi kuşum yumurtaları elimdeyken geldi üstüne yattı, yavrusunun bakımını yaparken beni zıt bellemez diye düşünüyorum. Şunuda belirtmek isterim ki fotoğrafları vitamin takviyesi yaptığım sırada çektim.

Geri