Karadeniz Pet

Yavrularda ebat farkı ve sesleri?

enescakar

Yeni Üye
Merhaba
Çiftim yeni yıl hediyesi olarak 1 Ocak itabari ile yumurtlamaya başladı. İlk kuluçka deneyimimizdi fakat her şey yolunda gitti ve gitmeye devam ediyor çok şükür. Bir kaç aksıklık dışında. Toplamda 7 yumurtamız oldu ve 7/7'de yaptık -maşallah- fakat 1 kardeşimiz ezilerek sanırım, öldü. Kalanlar ise şimdilik iyi.. Sorularım ve sorunlarıma gelecek olursak;

2 yavrumun arasında gözle görebilir bir ebat farkı var. Fakat küçük olan renkli ve yavaş yavaş ayaklanmaya başladı. Tuhaflık nedir diye sorarsanız büyük olan hala beyaz sırt tüyleri ve hala daha yatar pozisyonunda.. Bu normal mi yani büyüklük-küçüklük çıkım sırasıyla paralel mi? İlk çıkan daha büyük olur mu hep? Korkum; çoğu konuda okuduğumdan, yavruların pislik sebebiyle ayaklarında sıkıntılar oluşması. Kontrolümde gözle görülür bir şey yoktu maşallah..

Hangisi olduğunu bilmiyorum fakat bir tanesi hani vida gevşerde gıt gıy ses çıkartır ya, işte aynı o şekilde ses çıkartıyor. İlk günlerde kalkıp bu ses nerden geliyor neresi gıcırdıyo diye evde bile gezdim.. Bu normal mi diğer kardeşleri cak cak cak yırttırıyolar :))

Bu arada annemizin burnu soyuldu, kızgınlığı geçti.. Fakat hala her sabah çiftleşiyorlar. Yavrular gördüğünüz gibi daha büyümedi.. Muhabbet kuşları, örnek vermek gerekirse insanlar gibi zevk içinde çiftleşir mi yoksa
IMG_0103.JPG
IMG_0104.JPG
sadece üremek için mi? Yavrular yuvadayken hala daha yumurtlama ihtimali var mı? Varsa nasıl yok edebilirim? Yaza kadar yumurtlasın istemiyorum açıkçası..

Çoğu mama tarifinde hatta hemen hemen hepsinde yumurta var. Fakat mamalardaki yumurtalar bozulmuyor mu? Haşlamada olsa tavada pişmişde olsa en fazla sabahdan akşama kadar dayanır.. Bunun normali nedir? 2 yetişkin-6 yavruya nasıl bir mama programı uygulamalıyım?

IMG_0101.JPG
IMG_0102.JPG
IMG_0105.JPG
IMG_0106.JPG
IMG_0107.JPG
IMG_0108.JPG
IMG_0109.JPG
IMG_0110.JPG

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

IMG_0111.JPG
IMG_0112.JPG
IMG_0113.JPG
IMG_0114.JPG
IMG_0115.JPG
IMG_0117.JPG
IMG_0118.JPG
IMG_0096.JPG
IMG_0096.JPG

Masallah hayırlı olsun insallah sağlıkla büyüsünler şu hazzı bende yaşamak istiyorum

Masallah hayırlı olsun insallah sağlıkla büyüsünler şu hazzı bende yaşamak istiyorum

Güzel duan için teşekkürler.. muhteşem bir duygu. Çok uğraştım, çok çabaladım beceremedim bende kendi hallerine bıraktım ve oldu. Her şey Allah'tan. İnşallah sende tadarsın en kısa zamanda bu duyguyu :) sağlıcakla kal

Masallah anormal bir durum yok gibi mamayi eksik etmeyin sabah oglen aksam belirleyin iki zaman araligi belirli saatlerde kalsin onlerinde yavrulardan birisi kirmizi goz galiba yanlis gormediysem saglikla buyusun yumurcaklar insallah

Maşallah.Anne baba da yavrular da pek güzel görünüyor.
Sanırım yavrulardan biri Albino/Lutino. Kırmızı gözlü gördüm de.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6 yavrumun şimdilik ikisi kırmızı göz. Biri albino, biri lutino. Ve bu kırmızı göz muhabbetler hakkımda hiç bir bilgim yok.. Ayrıca mavi baba sarı anneden ne kadar mümkün ki bu olay? Yaradan rabbime şükürler olsun.. :)