Karadeniz Pet

Yavrularıma ne oluyor?

edasrngul

Yeni Üye
Arkadaşlar 3 yavrum vardı biri maalesef öldü. Diğeri baya hastalandı ishal tüy dökme vs. uğraşıyorum çok uzun zamandır. Yavruların hepsini o dönemde ayırmıştım. En son sağlıklı yavrudada ufak bi sıkıntı farkettim. Arkada kanat arasında bi yara ve o kısımda ufak bi tüy azlığı. Hasta olan kuşumda da bu şekilde de başlamıştı tüy dökme. Aynı durum mu bilemiyorum tabi. Fotoğrafını çekmeye çalıştım. Yardımcı olursanız sevinirim.
de4ecc8036ff809ceefb3518d574500f.jpg
c2a80353d1db961f91ef744554ae0a52.jpg

@selcukyuksel selçuk bey bakabilirseniz sevinirim [emoji1317]

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Şişlik de var sanki o bölgede. Uyuşturulup operasyonla alınması gerek.

Sebep büyük ihtimalle eşlemelerde ince tüy kalın tüy ayrımına dikkat edilmemesinden. Sürekli kalın x kalın tüy eşlemeleri tüyün yumuşamasına ve deriyi delemeyerek deri altında dönmesine neden oluyor. Eşlerden birini değişin bence. İnce tüylü bir kuşla diğerini eşkeyin sorun ortadan kalkar. Tabi bütün yavrularda bu olur demek de yanlış olur.

Sebep büyük ihtimalle eşlemelerde ince tüy kalın tüy ayrımına dikkat edilmemesinden. Sürekli kalın x kalın tüy eşlemeleri tüyün yumuşamasına ve deriyi delemeyerek deri altında dönmesine neden oluyor. Eşlerden birini değişin bence. İnce tüylü bir kuşla diğerini eşkeyin sorun ortadan kalkar. Tabi bütün yavrularda bu olur demek de yanlış olur.

Açıkçası ben bi daha yuva takmayı düşünmüyorum. Zaten üretim yapmak gibi bi amacım yok. Bi tane çiftim var zaten. Güzel bi heyecandı ama iyi bitmedi benim için. Yarın bi veterinere gideceğim. Emin olmak için ama burdakilerinde anladığını zannetmiyorum. Acaba başka bir şey olabilir mi? Tekrar daha iyi çekmeye çalışsam bakar mısınız?

Geri