Karadeniz Pet

Yavruların ayrırılması***BİRAZ ACİL

Arif BYGL

Yeni Üye
Üstadlar merhaba
Şimdi benim bir çift kuşum ilk yumurtalarını yaptılar yavrular da çıktı. 3 adet yavrum var bunların herbiri 2 şer gün aralıklarla doğmuştu. Şuan ortalama 1 aylıklar. Bunlar yuvadan çıkmadan bir daha yumurtlamaya başladı şuanda 3 yumurtası var. Ben yavruları ayrı bir kafese aldım ancak yem yediklerinden emin olamadım büyük ile ortanca yiyordu ama en küçüğü görmedim. Derken tekrar anne babasının yanına koydum baba en küçüğü besledi. Ancak diğer ikisine besleme yapmadı kaldı ki onlar yemliğe falan çıkıyolardı. Heralde yiyorlar diye en büyüğü arkadaşıma verdim. Onlar da yem yemiyo bu diye beni aradılar ama daha 1 gün oldu alışma süreci diye düşünüyorum.
Ne yapayım vallahi kararsız kaldım
Yardımlarınız ricası ile
Tşk
35583a7979bd6618756e1f0d80792084.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Keşke hemen vermeseydiniz kanarya yemi versin arkadaşınız daha rahat yer 1 aylık olduğuna eminseniz yeme düşmüştür

Abi kuş uçuyo :) 1 ay oldu ya eminim ben , acaba alışamadı diye mi ortama yemiyor ? [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION]

genelde bir arada iken yavrular yiyorlar ama ayırınca yem yemiyorlar.kendi başlarına ve ayrıyken yem yediklerinden emin oldukktan sonra vermelisiniz.maaşallah çok tatlılar.

Yeni gittiği için yemiyor olabilir zeminede yem döksün arkadaşın

Tamamdır umarım olumsuz bir durumla karşılaşmayız. Ben yediğini gördüm ama böyle de olunca tereddüt ettim açıkcası. Hatta bu tereddüt canımı sıkmaya başladı. Geri mi alsam :) [MENTION=9848]Gülşen ÖZDEMİR[/MENTION] [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION]

Eğer yarında keyifsiz olursa hiç tereddüt etme al babadan öğrensinler

Yavrular yuvadan atladıktan sonra 3-5 gün kafes içinde yem yedikleri gözlendikten sonra verilmeli.
Bence de senin kuş ortamı yabancıladığı için yemiyordur. Alışınca yer. Arkadaşın kafes tabanında varsa ızgarayı çıkartıp tabana yem serpsin. Varsa dal darı ve aspur verilebilir.

Tamamdır umarım olumsuz bir durumla karşılaşmayız. Ben yediğini gördüm ama böyle de olunca tereddüt ettim açıkcası. Hatta bu tereddüt canımı sıkmaya başladı. Geri mi alsam :) @Gülşen ÖZDEMİR @Yusuf Kürşat AKKUŞ @Levent ACAR

Severek ilgi göstererek avuç içinden tane tane verilip yedirilebilir.kendi yavrularımdan biliyorum,her kuş aynı olacak diye birşey yok kardeşi ile beraber yiyebilir ama ayırdıktan sonra sanki yem yemeyi bilmiyormuş gibi yanından bile geçmez yemliğin.yuvadan aldıktan 15 gün sonra neredeyse 2 aylık olacaktı, bir yavrumu akrabama verdim yem yemediğini çok geç söyledir halsizleşmişti sonuç olarak geri getirmelerini istedim ama öldü.işi zamana bırakmayın kötüleşince zor oluyor biraz büyüsün kardeşiyle sonra tekrar verirsiniz.

Geri