Karadeniz Pet

Yavruların sorununu çözemedim

Alpagu

Yeni Üye
Hayırlı ramazanlar,
Toplam 5 âdet Sultan papağanı yavrusu var gece sahur vaktinde yavrular kendi kendine çırpınmaya başladı birbirine çarparak olduğu yerde zıplayarak, kanatları tabi yara aldı daha öncede böyle olmuş annem söyledi ne olduğunu çözemedim.
Depremden dolayı diyeceğim ama olmadı diye biliyordum birşeyler den korkmuşcasına
çırpınıyorlardı.

Hayırlı ramazanlar,
Toplam 5 âdet Sultan papağanı yavrusu var gece sahur vaktinde yavrular kendi kendine çırpınmaya başladı birbirine çarparak olduğu yerde zıplayarak, kanatları tabi yara aldı daha öncede böyle olmuş annem söyledi ne olduğunu çözemedim.
Depremden dolayı diyeceğim ama olmadı diye biliyordum birşeyler den korkmuşcasına
çırpınıyorlardı.
Kuşlarinizda bit olma ihtimali var mı

Sanmıyorum sadece 2 defa oldu . Lakin birşeyden korkmuş gibileri di çözemedim. Temiz tutuyorum devamlı kafesi
Kafesin tellerine birkaç parça kağıt bant yapıştırıp test edebilirsiniz . Eğer bişeyden korktularsa onlara daha çok ilgi gösterin onlar için iyi gelir

Kafes büyük ama daha Yavrular bu olay özellikle gece oldu.
Bit yoksa korktukları bişey var muhtemelen dediğim gibi siz fazlasıyla ilgi gösterin onlara iyi gelicektir . Ayrıca kuşlarinizi merak ettim fotoğraf atabilir misiniz

Kuşların bulundukları odada havada sinek kelebek böcek kertenkele vs herhangi bir şeyin gece hareketini hissedip korkuyor kafes tabanlarını özellikle kontrol edin yavru oldukları için biraz daha ürkekler büyüdükçe alışıyorlar. Birinden birisi korkunca diğeride onun hareketlenmesine korkup ortalığı karıştırıyor daha az hasar için ayrı kafeslere koymanızı tavsiye ederim en uç ihtimal kanat kırılmasıdır dikkatli olun

Geri