Karadeniz Pet

Yavrusu olan dişi erkeği yuvadan atmak için çok fazla dövüyor

Kekik ve Sabun

Yeni Üye
İlk kuluçkası olan kuşlarım normaldede arada kavga ediyordu ama dün akşam annesinin beslemediği yavruyu kafesten almak için yuvalığı açtım erkek hemen ben almıyım diye yavruların üstüne oturdu elimi ısırdı falan. O sırada dişide yuvaya girmeye çalıştı erkek onuda kovmaya çalıştı birbirlerini ısırmadılar ama kavga ettiler en sonunda dişi içeri girdi erkeği kovdu. Az önce yine yavruyu alacaktım aynısı oldu ama bu sefer hemen ayırmam rağmen erkeğin gagası kanadı biraz :( dişi benimde elimi çok fena ısırdı koparttı resmen ikisinde aşırı korumacılar. İki gün önce sürekli ikiside yuvalıkta olurdu şimdi birbirlerini almıyorlar erkek yuvalığa giremiyo. Acaba her 2-3 saate bir beslemek için yavruyu aldığım için streslendiler mi? Yuvalığın dışında gayet iyiler yem kusuyorlar kur falan var yine. Küçük yavruyu onlardan ayırıp Başka küçük Bi kutuda tek mi baksam? Yada en büyükleri 7 günlük ve diğerlerini çok eziyor onumu ayırsam çünkü kendini kurtardı artık. Napıcam erkek kuşun ağzı kanadı diye içim gitti :(

Geri