Karadeniz Pet

Yazık bu zavallı canlılara...

Doğru diyorsunuz kendi zevkimiz için kafeslere hapsediyoruz. Dünyanın en zararlı canlısı biz insanlarız. Benim mantığımda evime aldığım kuşum hic yoktan günlük uçuyor, az da olsa özgür kalabiliyor...

benım mantıgımda sizinki ile aynısı ama yıne petshopların ekmegıne yağ suruyoruz. kafeste hayvan görünce sinir oluyorum. 2 kuşum var ikiside serbest yasıyor. bundan oncekı dişi kusum kurumadan öldü. oysakı eksıgı vs yoktu. 3 yasında öldü. 3 yaşındakı kusun ölümü bana göre anormal bir durum.
bu petshplardakı kusların alayı hastalıklı. varsa bu sitede bu yazdıgımı okuyan petshop hiç alınıp gucenmesin PARA için canları çöpe atyorsunuz. kaç petshop gezdıysem el kadar kafeste 7-8 kuş sağlıksız şekılde yaşıyor yaşamaya çalşıyor daha dogrusu. yemlerı yerde tabakta beklıyor pislik içinde evet kaç petshop gorduysem bu sekılde. yinede kusu bu mantık ile petshoptan aldım. belkı işini iyi temız bakımlı yapan vardır ama istisnalar kaideyi bozmaz ben genele bakarım.
Hayvanları PARA dan ibaret görenlerin Allah belasını versin.. Şuan diğer kuşumdada belirtiler var ve sesi şuan gitti. Diğer ölen kusuma veterınere götürdüm tam 400tl yakın para aldı buda tambir soygunculuk. yaşasaydı yıne aklımda olmazdı ama öldü. çocuk gotursem doktora bu kadar para çıkmaz septen yazık gunah.

Size sonuna kadar katılıyorum. Bizim, Capitol AVM petshopta gördüğümüz manzara aynen sizin tarif ettiğiniz gibi. Daha dün, çalışanlara bir köşeye çekilmiş kuyruğunu hastalıktan aşağı yukarı indirip çıkaran ve türleri iyice kabarık bir zavallı kuşu göstererek 'şu kuşun hali nedir, bu kuşa hangi tedaviyi uyguluyorsunuz' diyorum, parmağımla hastalıklı kuşa dokunana kadar başka kuşlara işaret ederek 'onun durumu iyi' diyor. Israrcı olunca en son 'onun suyunda ilacı var, veterinerimiz de belli aralıklarla gelip bakıyor' cevabını veriyor. İlaçlı su dediğini de 4-5 kuş ortak kullanıyor. O an aklıma Capitol'deki petshop'u kastetmeden genel olarak bu işletmeler için 'acaba bazı kuşları tam zamanları bitmeden, ömürlerinin sonlarına gelmeden ticari kaygılarla itlaf ediyor olabilirler mi' sorusu da geldi. Uygun bir zamanda AVM Yönetimine şikayetimi ve izlenimlerimi iletmeyi de düşünüyorum. Bence hepimiz bu şikayetlerimizi bir yerlere iletelim. O zavallı hayvanlar için bunu yapabiliriz, bu çok zor ve imkansız bir şey değil. Denetlerler en azından, o kuşlar da son günlerini de olsa daha temiz bir ortamda geçirirler.

Ayrıca, size de daha önceki kaybınızdan dolayı üzüntülerimi iletiyorum. İnşallah diğer kuşlarınız uzun ömürlü olurlar. Selamlarımla..

Size sonuna kadar katılıyorum. Bizim, Capitol AVM petshopta gördüğümüz manzara aynen sizin tarif ettiğiniz gibi. Daha dün, çalışanlara bir köşeye çekilmiş kuyruğunu hastalıktan aşağı yukarı indirip çıkaran ve türleri iyice kabarık bir zavallı kuşu göstererek 'şu kuşun hali nedir, bu kuşa hangi tedaviyi uyguluyorsunuz' diyorum, parmağımla hastalıklı kuşa dokunana kadar başka kuşlara işaret ederek 'onun durumu iyi' diyor. Israrcı olunca en son 'onun suyunda ilacı var, veterinerimiz de belli aralıklarla gelip bakıyor' cevabını veriyor. İlaçlı su dediğini de 4-5 kuş ortak kullanıyor. O an aklıma Capitol'deki petshop'u kastetmeden genel olarak bu işletmeler için 'acaba bazı kuşları tam zamanları bitmeden, ömürlerinin sonlarına gelmeden ticari kaygılarla itlaf ediyor olabilirler mi' sorusu da geldi. Uygun bir zamanda AVM Yönetimine şikayetimi ve izlenimlerimi iletmeyi de düşünüyorum. Bence hepimiz bu şikayetlerimizi bir yerlere iletelim. O zavallı hayvanlar için bunu yapabiliriz, bu çok zor ve imkansız bir şey değil. Denetlerler en azından, o kuşlar da son günlerini de olsa daha temiz bir ortamda geçirirler.

Ayrıca, size de daha önceki kaybınızdan dolayı üzüntülerimi iletiyorum. İnşallah diğer kuşlarınız uzun ömürlü olurlar. Selamlarımla..
İnşAllah sağlıgına kavusur dediğiniz gibi
Öncelıkle bu foruma ve diğer forumlarada konu açmamız gerekli. Burdada mutlaka petshopcu vardır ve bu yazılanları okuyordur. Adamlarda vicdan kalmamıs ölmüş yaşamış takmıyorlar. Ben foruma yazdıgımın aynısını kopyalayarak konu açıcam bakalım ne olacak

Geri