Karadeniz Pet

Yem yemiyor

Emelkaradumann

Yeni Üye
IMG_1008.JPG
IMG_1010.JPG
Muhabbet kuşumu ailem çok sevdiği için bu tatilden sonra benimle göndermediler bende yanıma yeni bir muhabbet kuşu aldım. Yaklaşık 1 hafta ikisi birlikte yaşadı daha sonra yeni aldığım kuşla birlikte okuduğum şehire geldik. Evdeki hareketleriyle şu anki hareketleri çok değişti kirlinin. Yemini getirmeyi unutmuşum yanımda hemen gittim yeni bir yem aldım ve kabukları kıramadığını farkettim. Daha sonra soyulmuş kabuksuz yem önerdi burdaki kuşçu onuda yiyemedi kabuğunu kırmaya çalıştı. Bu gün gittim yeni bir yem aldım bunda da kabuğunu kırıp çoğu yemi atıyo çok nadir yiyor ve ben napıcağımı gerçekten şaşırdım. Burda kafese koyduğumda çıldırıyo yerden yere atıyo bir sürü tüğü döküldü bu şekilde lütfen yardım edin ne yapmalıyımm neyi var anlayamıyorum

Resimde kuşun bir sağlık sorunu görünmüyor. İlk aldığınız yere alışıktı sonra aldınız sizin eve geldi oraya alıştı diğer kuşa alıştı sonra yolculuk yaşadı yeni yere geldi o yüzden strese girmiştir. Kafeste durmama huyu stresten ama yem kıramaması bana garip geldi ailenizin evinde normal muhabbet kuşu yemimi kullanıyordunuz yoksa kanarya yemimi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Resimde kuşun bir sağlık sorunu görünmüyor. İlk aldığınız yere alışıktı sonra aldınız sizin eve geldi oraya alıştı diğer kuşa alıştı sonra yolculuk yaşadı yeni yere geldi o yüzden strese girmiştir. Kafeste durmama huyu stresten ama yem kıramaması bana garip geldi ailenizin evinde normal muhabbet kuşu yemimi kullanıyordunuz yoksa kanarya yemimi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aldığımda satıcı yemde veriyorum falan dedi bende var gerek yok dedim anlattım evde bi tane daha muhabbet kuşu olduğunu onun yemini yemez dedi karışık bi yem verdi hem muhabbet kuşu yemi vardı hemde kanarya yemi vardı içinde. Siz söyleyince internetten baktım bilmiyodum normalde. Ama o zaman ikisinide yiyodu.

Kuşunuza kanarya yemi de verin eminim kıracaktır

Geri