Karadeniz Pet

Yemdeki siyah şeyler (resimli)

Süleyman Kara

Paylaşımcı Üye
IMG_0130.JPG
Yem boyutunda olan değil de sağ taraftaki küçük siyah taneler kabuk mudur, başka birşey midir anlayamadım?

Sağdaki parlak siyah taneler siyah darı. Kabuğunun oldukça sert olduğunu duymuştum. O yüzden kuşlar yemi kırmakta zorlanabiliyor ve bazen bu yemi yemeyebiliyorlar. Ama oldukça da besleyici olduğu söyleniyor.

Darının içi değil yani? Bu durumda soldaki mat siyah büyük taneler ne oluyor?

O da bir çeşit tohum. Genellikle kanarya yemlerinde bulunuyor. Ama ismini bilmiyorum malesef.

Nijere benzettim ben onları

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Oda siyah darı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mat renkli, üzeri pütürlü gibi gözüken, siyah darıya göre daha yuvarlak olan tohum dediğim gibi özellikle kanarya yemlerinde bulunan bir tohum ve siyah darı değil malesef. Kanarya besleyenler varsa ve tohum karışımını kendileri yapıyorsa onlar kesin olarak cevabını verebilirler.

Mat renkli, üzeri pütürlü gibi gözüken, siyah darıya göre daha yuvarlak olan tohum dediğim gibi özellikle kanarya yemlerinde bulunan bir tohum ve siyah darı değil malesef. Kanarya besleyenler varsa ve tohum karışımını kendileri yapıyorsa onlar kesin olarak cevabını verebilirler.
Evet normal yem ebatlarında olan mat siyah tohumu söylüyorsunuz. Onu pek yediklerini görmedim zaten.

Geri