Karadeniz Pet

Yeme düşme

27-28 günlük kuş, 1-2 güne temelli olarak ayırabilirsiniz. Mantar yoktur, henüz yavru olduğundan normal.

Yemleri az az kırıyor arada yeni kafesine koyuyoruz ama tam değil ayırıyoruz geceleri annesine besletiyoruz ama kanatları mosmor hala eve bir sultan papağanı da aldık bugün o da 1.5 aylık felan o çok rahat kırıyor bizimkinin 29 uncu günü ne zaman tam ayırabiliriz bilmiyorum

Yemleri az az kırıyor arada yeni kafesine koyuyoruz ama tam değil ayırıyoruz geceleri annesine besletiyoruz ama kanatları mosmor hala eve bir sultan papağanı da aldık bugün o da 1.5 aylık felan o çok rahat kırıyor bizimkinin 29 uncu günü ne zaman tam ayırabiliriz bilmiyorum
Yemdeki aspur oranını yükseltin. Kabuksuz yemde kullanın. Havanda yemlerin kabuklarını biraz çatlatıp kuşa öyle sunun. Daha kısa sürede kırmayı öğrenir.

Kuş sürekli cikliyor yavru 31 günlük oldu neredeyse yme kırdığını gördüm ama Yemleri geri kustu yumurtanın üstüne biraz yem serpti yedi baya ama ciklemeye devam ediyor kursağı dolu mu değil mi anlayamıyorum da yardım eder misiniz tünekte felan da duruyor

Kuş sürekli cikliyor yavru 31 günlük oldu neredeyse yme kırdığını gördüm ama Yemleri geri kustu yumurtanın üstüne biraz yem serpti yedi baya ama ciklemeye devam ediyor kursağı dolu mu değil mi anlayamıyorum da yardım eder misiniz tünekte felan da duruyor
Üstüne ben gidince annesi çok kötü dövüyormuş öldürebilir felan diye duydum 30 günden sonra ama diğer kafese koyup da uyuyamam bu durumda

Videosu bu kursağı dolu mu kıtabiliyor mu
Bu kuş söylediğinizden küçük veya bir sıkıntı var. Bir aylık olan yavrunun tüm tüyleri çıkmış olması gerekir. Tahminim siz gün kısmını karıştırmış olmalısınız. İnşAllah bir sıkıntı yoktur.

Bu kuş söylediğinizden küçük veya bir sıkıntı var. Bir aylık olan yavrunun tüm tüyleri çıkmış olması gerekir. Tahminim siz gün kısmını karıştırmış olmalısınız. İnşAllah bir sıkıntı yoktur.
Tüylerini yoldu annesi diğer tüyler gayet yerinde farkındaysanız önemli olan yemi benim için

Yemdeki aspur oranını yükseltin. Kabuksuz yemde kullanın. Havanda yemlerin kabuklarını biraz çatlatıp kuşa öyle sunun. Daha kısa sürede kırmayı öğrenir.
Bu dediğime dal darıda vererek devam edin. Tek tük kırıyorsa güzel. Anaçlardan birini elinize alın boyun kısmında hafifçe parmağınızı dolaştırın içinde yemleri hissedeceksiniz. Sonra yavruyu elinize alıp kontrol edin aynı hissiyat var mı diye. Yalnız anaçlara göre kursağı çok çok az olacak panik yapmayın. Kursağın en altından hissetmeniz lazım. Ama tek tük yem kırıyorsa alışır. Elle besleme mamasına probiyotik ekleyip, çay kaşığı damlalık ya da elle besleme aparatıyla yedirebilirsiniz. Probiyotik toz formda ise pirinç tanesi kadar yeterli olur. Bir de yemeye çalıştığı yemlerin arasına bakın toz kabuk vs varsa yediğinden daha da emin olabilirsiniz. Dışkısından da anlayabilirsiniz. Aç kalmış kuş sarı-beyaz leke bırakan sulu atık bırakır. Bunların haricinde size yazdığım ilk mesajdakileri uygulayın.

Tüylerini yoldu annesi diğer tüyler gayet yerinde farkındaysanız önemli olan yemi benim için
Yen kırdığını söylüyorsunuz. Yem kırmaya başladıysa kendi kendine bakabilir. Videonuzda yem kırdığı görünüyor. Ayrı bir kafese koyup yem kırıp kırmadığını takip edin. Emin olduktan sonra komple ayırın. Anne veya baba muhabbet yavruya zarar verebilir.

Yen kırdığını söylüyorsunuz. Yem kırmaya başladıysa kendi kendine bakabilir. Videonuzda yem kırdığı görünüyor. Ayrı bir kafese koyup yem kırıp kırmadığını takip edin. Emin olduktan sonra komple ayırın. Anne veya baba muhabbet yavruya zarar verebilir.
Farkındaysanız arkadaşa söylemediğimiz bir şey söylemedeniz. Kuşun yem kırabildiğini biliyor zaten.
Tek tük yem kırıyor ve dal darı da yiyorsa sıkıntı olmaz. Doyurur kendini kuş.

Farkındaysanız arkadaşa söylemediğimiz bir şey söylemedeniz. Kuşun yem kırabildiğini biliyor zaten.

Tek tük yem kırıyor ve dal darı da yiyorsa sıkıntı olmaz. Doyurur kendini kuş.
Artık çatır çatır Yemleri kırıyor iki gündür ama bugün o kadar çok yem yedi ki acabaa çok yemesinde bir sıkıntı olur mu yani sabahtan beri yemek yiyor kursağı da çok dolu

Artık çatır çatır Yemleri kırıyor iki gündür ama bugün o kadar çok yem yedi ki acabaa çok yemesinde bir sıkıntı olur mu yani sabahtan beri yemek yiyor kursağı da çok dolu
ayni endişeyi bende yaşadım. hayvan çatlayacak zannettim sabahtan aksama kadar yem yiyor o derece kursak taş gibi dolmuş. oyle birkac gun geçtikten sonra normal seyire döndü. ama kendini ayarlıyordur diye düşünüyorum. endiselenmeyin