Karadeniz Pet

Yemi Misafirimiz Çıldırdı...

FUAT77

Meraklı Üye
Merhaba
Cumartesi evimize gelen yeni misafirimiz akşamları çok masum gündüzleri ise çılgın bu normal mi yoksa hani derler ya arpası fazla gelmiş öylemidir?
20 kasım doğumlu bu arada kuşumuz......38 günlük..... sizce bu kadar hızlı tüneklere atlaması normal mi ? Videoyu atıyorum ...... Cevaplarınızı bekliyorum saygılar....

Bu arada yerdeki kabın içerisinde yem var yavru olduğu için zeminde duruyordu pazar gecesi tünekleri yerleştirdim. ilk defa tünege pazar akşamı çıktı..... Yem kabının ordan firar etmeyemi çalışıyor acaba :) oyuncak da koyucam kafese fakat daha bi akıllansın diye koymadım kendine zarar verir uçarken felan....

Yeni bir ortam yeni bir kafes ve yanında başka kuş olmaması onu biraz tedirgin etmiş gibi. Zamanl size ve ortama alıtıkça normalleşir diye tahmin ediyorum. Hem kendine zarar vermedikçe böyle hareketli olmasıda gayet güzel :)

Teşekkürler Cem bey....
Kendine zarar vermez umarım

Hareketli olması güzel bence bazı çoğu kişiler hiç kibirdamiyor duruyor boş boş diye şikayetciler hep :) maşallah baya tatlı sevimli Allah uzun ömürlü sağlıklı olur inşallah...

Bu yaş belirlemede halen sıkıntım var ya :) Şimdi benim bildiğim, daha yavruysa yanaklarda benek çıkmaması lazım.Birde kafasındaki çizgiler daha belirgin ve cereden itibaren başlamalı.Tabi gözlerinde beyaz halka daha çıkmamış olması lazım.Lakin bu kuşta gördüğüm yanak benekleri çıkmış ve baya belirgin ve kafasındaki çizgiler biraz geri kaymış gibi.38 günlük olduğunu söylemişsiniz,acaba bu bilgilerimde bazı yanlışlıklar mı var acaba?

Videodaki hareketliliklere değinecek olursak, daha kafese, ortama alışması aşaması olduğundan ve yavruluğun verdiği meraklılıkta olduğundan normaldir diye düşünüyorum.Birde dışarı çıkmak istediği, evi keşfetmek istediğini düşünüyorum. :) Yemlikten kaçan bir muhabbet kuşu videosu vardı ordan tüyo almış olabilir. :D

Bu yaş belirlemede halen sıkıntım var ya :) Şimdi benim bildiğim, daha yavruysa yanaklarda benek çıkmaması lazım.Birde kafasındaki çizgiler daha belirgin ve cereden itibaren başlamalı.Tabi gözlerinde beyaz halka daha çıkmamış olması lazım.Lakin bu kuşta gördüğüm yanak benekleri çıkmış ve baya belirgin ve kafasındaki çizgiler biraz geri kaymış gibi.38 günlük olduğunu söylemişsiniz,acaba bu bilgilerimde bazı yanlışlıklar mı var acaba?

Videodaki hareketliliklere değinecek olursak, daha kafese, ortama alışması aşaması olduğundan ve yavruluğun verdiği meraklılıkta olduğundan normaldir diye düşünüyorum.Birde dışarı çıkmak istediği, evi keşfetmek istediğini düşünüyorum. :) Yemlikten kaçan bir muhabbet kuşu videosu vardı ordan tüyo almış olabilir. :D

Ynaklardaki beneklere çok takılmayın bence http://www.muhabbetkusu.com.tr/adview/35-gunluk-yavru-lar.55128/#post-521548 bu ilandaki yavrular 35 günlük mesela :) gözlerdeki halkalar yaş belirlemede çok yardımcı olur ancak bazı kuşlar 2-3 yaşına gelsede simsiyah kalıyor gözleri :) kafadaki çizgilerde aynı şekilde daha çekinik renkteki kuşlarda bazen o çizgiler hiç belli olmayabiliyor

Teşekkürler yorumlarınız için...
38 günlük olduğuna eminim çünkü tüylenmesini ve yem kırmasını bekledim...
hatta bu sırada annesinden şiddet bile gördü kafa tüyünü biraz yolmuş bizim afacan ordada yaramazlık yapmış kesin....
Kafa tüyü çıksın (işallah çıkar) daha güzel olucak işallah afacanımız....

dışarı çıkmaya çalışıyor bu arada kafes imac sanırım baya güzel ve rahat

dışarı çıkmaya çalışıyor bu arada kafes imac sanırım baya güzel ve rahat
Evet İmac kafes güzeldir.... Bende çok beğeniyorum... 2 kuş bile olsa rahat dolaşır içinde.. Ele alışıcağını bilsem 2 kuş bile alınabilir ama o zaman da bize alışmaz diye bir müddet tek kalıcak ileride işallah dişi gelir yanına

Geri