Karadeniz Pet

Yemleri kontrol edin!

teşekkür ederiz uyardığınız için hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştım bişey daha sorucam kızıştırıcı mama kullandınız ya bi zararı oldumu kullanmayı düşünüyorum bide ne sıklıkla veriyim
Kızıştırıcı mamalar ben etkisini görmedim hiç her gün havuçlu yumurtalı mama veriyorum kızıştırıcı mamada nijer olduğ için fazla verilirse kuş tüye girebilir bir de yağlanabilir bence her gün az az havuç rendeleyin suyunu sıkın verin ama az az fazla verirseniz ishal olabilir

anladımda dışarda havuç bulamıyorum mesvimi değil ya o yüzden kullansammı dedim başka tarif var mı

anladımda dışarda havuç bulamıyorum mesvimi değil ya o yüzden kullansammı dedim başka tarif var mı
Yumurta kahvaltıda yerken haşlanmış yumurtanın bir kısmını kuşlara verin ama haşlanmış kızartma falan değil veya haftada 1 veya 2 kere kuş sayısı kadar nane yaprağı taze nane ama ben kendim yetiştiriyorum sirkeli suya bandırıp çıkarıyorum sonra kuşlara veriyorum

teşekkürler deniyeceğim
youtube da bir sürü kuş kanalı var onları takip ederek kuşlar hakkında her konuda bilgi edinebilirsiniz örneğin muhbbat kuşu dünyası başına olaylar geldikçe vidyolarını çekiyor mücahit doray kuşları günlük çekiyor leo 1903 her konuda vidyosu var ay ayıldız muhabbet kuşu gene günlük günlük çekiyor kanarya ve hint bül bülü içinde kuşcu mesut abi var

Ayrica balli kraker alirsaniz, ki almayin cunku yemleri birarada tutan yapistirici cok zararli, onlardan da kurtlar cikiyor bir uretici soylemisti. Tavsiye edilmiyor. Bir de ben dal dari almistim paket icinde ondan da cikti malesef. Kisacasi her yere girip uruyorlar. Sikca kontrol edin yemliklerinizi.
Dal darı aldım bende ama çok almışım, bir tanesinde küçük bir bölümünde örümcek ağı vardı ancak geneli temizdi o kısmı atıp başka yerlerinden kuşuma yedirdim çok minik birkaç parça sizce atayım mı darıyı? Zararı olur mu hayvan zaten hastalandı o yulaflar yüzünden bugün iyi gibi çok şükür ama birazdan veterinere götüreceğim ne olur ne olmaz

Dal darı aldım bende ama çok almışım, bir tanesinde küçük bir bölümünde örümcek ağı vardı ancak geneli temizdi o kısmı atıp başka yerlerinden kuşuma yedirdim çok minik birkaç parça sizce atayım mı darıyı? Zararı olur mu hayvan zaten hastalandı o yulaflar yüzünden bugün iyi gibi çok şükür ama birazdan veterinere götüreceğim ne olur ne olmaz
O örümcek ağları tarlalarda oluşuyor sirkeli suya koyun dal darıları sonra kurutun sirekli suda 5 dkk falan kalsın

o dediğiniz güvelere halk arasında kepelek deniyor minik kahverengi bir kelebek onlar yemlerin içine yumurta yapıyor veya buğday tahıl sonra kurtcuklar çıkıyor yemlerden besleniyor sonra kepelek oluyor.Yemlerin son tüketim tarihi vardır kapalı yem almanızı tavsiye ederim
Ben zaten kapali yem aliyorum? Fark etmiyor malesef.

Geri