Karadeniz Pet

Yemlerin Durumu

Gördüğüm kadar güve yumurtası var sakın vermeyin

Gördüğüm kadar güve yumurtası var sakın vermeyin
annem cuma günü yeni yem alabilir üstelik daha verdim şimdi ne olacak öleceklermi?? ne yapmam gerek?? birde bir arkadaş demiştiki yemleri tepsiye koy balkonda beklet o beyaz şeyler gider doğrumu bu ? yada süpürgeyle o beyaz şeyler alınabilirmi ????

Öyle kolay değil çok zahmetli ne kadar temizlesen de mutlaka kalır güveler kelebek olur aklında bulunsun mutlaka kapalı ambalajlı yem kullanın

Yemlikten kuş yemleri kırdığı için buna benzer kırıntılar oluşabiliyor. Yem kabındaki yemin durumuda bu şekildemi örümceklenme benzeri oluşum yarmı yemlikteki değil yem kabındaki nasıl 4-5 tane yem birbirine yapışık duruyorsa arasında kurtlanma vardı
bir arkadaş güve yumurtası onlar dedi üstelik yem deposu olan yem kabında da böyle şeyler var ne yapmam gerek kuşlarım öleceklermi acaba sirkeli su bağırsaklarını temizleermi ne yapayım ?

Öyle kolay değil çok zahmetli ne kadar temizlesen de mutlaka kalır güveler kelebek olur aklında bulunsun mutlaka kapalı ambalajlı yem kullanın
kanaryalarım öleceklermi ? Cuma gününe kadar yeni yem alınamayacak ne yapmam gerek sularına sirke katsam olurmu ?

Kuşlarınız ölmez ama hastalanabilirler, sularına 3-4 damla kadar sirke damlatabilirsiniz. Yemleri mutlaka değiştin, cuma gününe kadar yetecek miktarda birkaç liralık açık yem alabilirsiniz.

Kuşlarınız ölmez ama hastalanabilirler, sularına 3-4 damla kadar sirke damlatabilirsiniz. Yemleri mutlaka değiştin, cuma gününe kadar yetecek miktarda birkaç liralık açık yem alabilirsiniz.
yem almaya durumum var da başka sebeblerden alınamıyor annem iş te çalışıyor babam da kuşlarla ilgilenmiyor babamı ikna etme şansım da yok kuşlar her gün sirkeli su mu vereceğim bu arada ?

Çok doğru hocam aynı şey benimde başıma geldi kapalı kavanoz yemin içinden kapağı açınca kelebek çıktı.
Ben ilk kuş aldığım zamanlar yem paketini mandal ile kapatıyordum çok da fayda etmiyordu yem bayatlamıştı bir keresinde.

Kaptada varsa yem bozulmuş bi şekilde yem bulamazsanız en son çare iki tane su bardağı alın biri boş digeri yarım yem dolu olsun uygun bir yerde dolu bardağı 15-20 cm yukardan alttaki boş bardağa yavaşça dökün bu arada orta boşluga üfleyin bu yumurta tarzı kırıntılar nefesinizle uçup yemden ayrılıyorsa bunu 5-6 kez tekrarlayın şu durumda başka çözüm yok gibi gözüküyor tamamen olmasada bi kısmını bu şekilde yemden ayırabilirsin en kısa süredede yeni yem alırsın.
Edit: Yapılan bu işlem yumurta benzeri kırıntıları ayırır ancak yemin bozuk olduğu gerçeğini değiştirmez sonuçta güvelenmiş yem canlıya mutlaka az çok zararı olacaktır.

Yem kabının kapağının sürekli olarak açıp kapamasından dolayı içeriye giren hava yemleri bozabiliyor, yani küf mantarı oluşturuyor (Fungi). Kuşların bu tarz küflenmiş ve tozlu yemleri yemeleri kursak mantarı ve Aflatoksin zehirlenmesine yol açar.

Bir yakınınız var ise ona cuma gününe yetecek kadar az miktarda aldırsanız iyi olur.
Tartışmaya açık bir konu değil bariz bir şekilde tohumlar geçen senenin mahsulü. Bozulmaya yüz tutmamış direk bozulmuş. Bana özelden adresiniz vs yazın 5kg kanarya yemi gönderiyim..( Ücretsiz..)

Tartışmaya açık bir konu değil bariz bir şekilde tohumlar geçen senenin mahsulü. Bozulmaya yüz tutmamış direk bozulmuş. Bana özelden adresiniz vs yazın 5kg kanarya yemi gönderiyim..( Ücretsiz..)
yazıyorum özelden

Geri