Karadeniz Pet

Yemlik Hakkında

Sher Locked

Yeni Üye
Merhaba,

Yavru muhabbet kuşumu aldığımdan beri plastik, derin olmayan küçük yemliklerden kullanıyordum. Kuş kumunu da yemine karıştırarak aynı kapta veriyordum. 1 aydan fazladır bu şekildeydi. Forumdaki arkadaşlar kumun ayrı kapta verilmesini tavsiye etmişler. Bugün daha büyük olan şeffaf, kapaklı ve tünekli yemliklerden takayım dedim. Yemi ve kumu ayrı yemliklere koydum. Fakat kuşum önce kabın dışından yemeye çalıştı. Yemliği buldu kafasını da uzattı içine ama yemedi. Yemlik farklı olduğu için alışamadı sanırım. Eninde sonunda bulur yer diye düşünüyorum ama sizce yanlış mı yaptım? Kuşum yaklaşık 3 aylık.

Bence doğru yapmışsınız kum dibe çöker zaten ayrı ayrı daha temiz oluyor.

Ayrı ayrı olması daha doğru.

iyi günler ben kuşlara kum dışında kuştat kuş toprağı veriyorum mamalık kabında veriyodum tabana atıyorlar mamalığı yerinden çıkarıp yem kabına koydum onu da atıyolar acaba yerden mi yemek istiyorlar yoksa istemiyorlar mı acaba?

iyi günler ben kuşlara kum dışında kuştat kuş toprağı veriyorum mamalık kabında veriyodum tabana atıyorlar mamalığı yerinden çıkarıp yem kabına koydum onu da atıyolar acaba yerden mi yemek istiyorlar yoksa istemiyorlar mı acaba?

oyun oynuyorlar kemirmeyi seviyorlar bu nedenle döküyorlar

ayrıca kum ile yemin ayrı ayrı koyulması daha iyidir

Doğrusunu yapmıssınız mutlaka ayrı verilmeli kum ve yem . Alışmasıda 1 gün e geçer merak etme acıkınca bulur yer o :)

Her şey acıkmasına bakar. :) Paşa paşa bulup yiyecektir.
Ayrıca kum kapta dibe çöktüğü için ayrı kapta verilmesi daha doğrudur. Hem ihtiyacı oldukça gider yer. Yem içinden seçmesi de ayrı çaba kuş için. Hayırlı hobiler olsun. :)

Yorumlarda belirtildiği gibi oyun oynadıklarından döküyorlardır. Dökmelerini engellemek için ızgaralı yemlikler var onlardan kullanabilirsiniz.

Doğrusunu yapmıssınız mutlaka ayrı verilmeli kum ve yem . Alışmasıda 1 gün e geçer merak etme acıkınca bulur yer o :)

Her şey acıkmasına bakar. :) Paşa paşa bulup yiyecektir.
Ayrıca kum kapta dibe çöktüğü için ayrı kapta verilmesi daha doğrudur. Hem ihtiyacı oldukça gider yer. Yem içinden seçmesi de ayrı çaba kuş için. Hayırlı hobiler olsun. :)

Birkaç saat sonra buldu yedi sıpa :) Teşekkür ederim, herkese keyifli hobiler, sağlıklı kuşlar :)

Geri