Karadeniz Pet

Yeni Aldığım Çek Hak.

burak.hepbirlik

Yeni Üye
IMG_0219.JPG
IMG_0220.JPG
iyi akşamlar, dişi bir yerli kuşum var, şubatta kızıma hediye geldi, versele laga yeminden tutun, kırmızı darısına , kalamar kemiğine en iyi şekilde bakmaya çalıştım, sonra forumda fotosunu paylaştım meğer ciddi derecede mantarı varmış, krem filan derken dezenfektanlarla birlikte iyileştirdim son hali şimdi göndereceğim fotoda, tüm gün evde yalnız kafes hep açık olmasına rağmen yalnız diye üzülüyordum, dün bir çekoslavak erkek aldım, dişi 7 aylıktır diye tahmin ediyorum, erkeğide 2 ay büyük al yazıyordu bir sitede 9-10 aylık olduğunu ilettiği bir erkek aldım kuşçudan, dünden beri yem yemiyordu, dünden beri yanyana duruyorlar, dişim kur yapıyor öpmeye çalışıyor ama erkek her öpücükte bi gaga çakıyor uzaklaştırıyor, haliyle tüm gün hareketsiz duruyorlar, bugün akşam üstü balkona çıkardım kafes kapalı, dışardaki kuşlarla konuşup durdular ama kendileri zor konuşuyor, az önce kafesi açtım ikiside çıktı, erkek biraz hantal uçuyor ama yükselmesi dişi gibi kolay olmuyor, odayıda hafızaya alamadı sanırım çarpıp duruyor, dişiyi dışarda bırakıp kafesi sadece erkeğe bıraktım, çubuklarıda aşağı çektim yem yesin diye çok şükür yedi, ama su içmedi o ayrı , sizce bunlar anlaşırmı anlamadım, dışarı saldığımda bıcır bıcır 10 dk konuştular ama uzaktan o ayrı, iademi edim napim bilemedim. içine salıncak ve zil koydum şimdi çıkarimmi dişiyi akşamları dışarda bırakimmi başka kafesim yok çünkü. hafta sonu büyük bir kafes almayı düşünüyorum rahat etsinler oynaşsınlar mutlu olsunlar istiyorum nasıl yapmalıyım şuan yardımcı olur musunuz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bence ikisini birleştirmeden önce erkeği birkaç gün kendinize ve eve alıştırsaydınız daha iyi olurdu. Dün aldım diyorsunuz, hele bi ortama alışsın. Sizden önce kuşun ne yaşadığını, nasıl bakıldığını bilemezsiniz. Yine kendi kanaatimce kuşları birbirlerini göremeyecek ve duyamayacak şekilde farklı yerlere alıp bir süre erkekle ilgilenin. Bir araya getirdiğiniz zaman da aceleci davranmayın. Yine önce ayrı kafeslerde dursunlar. Aynı kafese aldığınızda içeriye hiçbir oyuncak koymamanızı tavsiye ederim. Çünkü oyuncaklar için kavga edebilirler veya biri oyuncakla ilgilenip diğeriyle ilgilenmeyebilir.

Bence ikisini birleştirmeden önce erkeği birkaç gün kendinize ve eve alıştırsaydınız daha iyi olurdu. Dün aldım diyorsunuz, hele bi ortama alışsın. Sizden önce kuşun ne yaşadığını, nasıl bakıldığını bilemezsiniz. Yine kendi kanaatimce kuşları birbirlerini göremeyecek ve duyamayacak şekilde farklı yerlere alıp bir süre erkekle ilgilenin. Bir araya getirdiğiniz zaman da aceleci davranmayın. Yine önce ayrı kafeslerde dursunlar. Aynı kafese aldığınızda içeriye hiçbir oyuncak koymamanızı tavsiye ederim. Çünkü oyuncaklar için kavga edebilirler veya biri oyuncakla ilgilenip diğeriyle ilgilenmeyebilir.

bilgi için teşekkürler , bu akşam hemen bir kafes alim 2 -3 kuş rahatça durabileceği bir kafes, akabinde odaları sesten izole şekilde ikisiylede ayrı ayrı ilgilenim, sonra 1-2 hafta sonrada kafesleri yanyana koyim bekliyim, 10 gün sonrada içine alim dişiyi bakalım nolcek :)

bilgi için teşekkürler , bu akşam hemen bir kafes alim 2 -3 kuş rahatça durabileceği bir kafes, akabinde odaları sesten izole şekilde ikisiylede ayrı ayrı ilgilenim, sonra 1-2 hafta sonrada kafesleri yanyana koyim bekliyim, 10 gün sonrada içine alim dişiyi bakalım nolcek :)

Süre size kalmış, ne de olsa hepten acemi değilsiniz. Erkeğin size ve ortama alıştığını düşündüğünüz zaman yavaş yavaş bir araya getirirsiniz. Kuşlarınızın maşallahı var çok güzeller, bence iade etmeyi düşünmeyin. Erkek biraz irice, siz almadan önce eşi varsa o yüzden de dişiyi reddetmiş olabilir. Eğer öyleyse eski eşini unuttuktan sonra eş olurlar inşallah. Ben de o yüzden bir süre sadece sizi görmesini tavsiye ediyorum.

@pusat18 arkadaşımızın dediğini uygularsanız sıkıntı olacağını düşünmüyorum. ayrıca isterseniz tünek sayısını teke düşürün. kaynaşmalarını biraz daha hızlandırmış olursunuz.

Geri