Karadeniz Pet

Yeni aldığım 2 aylık yavru erkek 2 yaşındaki dişiye ayak atıyor

Pqadada

Yeni Üye
Merhaba bugün 1.5-2 aylık erkek muhabbet kuşu aldım. Evde de 2 yaşında dişi muhabbet kuşum vardı. Dişi çok meraklıydı diğer kuşlara erkeği yanına koyduğum gibi peşinden ayrılmaz oldu. Erkek de ayak atıyor karşılık veriyor ama yaşları yüzünden erken olduğunu düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım? Kuşları ayırmayı düşünüyorum.

Merhaba bugün 1.5-2 aylık erkek muhabbet kuşu aldım. Evde de 2 yaşında dişi muhabbet kuşum vardı. Dişi çok meraklıydı diğer kuşlara erkeği yanına koyduğum gibi peşinden ayrılmaz oldu. Erkek de ayak atıyor karşılık veriyor ama yaşları yüzünden erken olduğunu düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım? Kuşları ayırmayı düşünüyorum.
Erkek muhabbet daha belli bir olgunluğa oluşmamış,sağlık olan 8 9 ay ,1 yaş 1,5 yaş gibi zamanlar idealdir.Verimli yavrular oluşmaz .Dişi kuş üremesi için ideal bir yaşda,ona kendi yaşıtı bir erkek kuş alın, tüy döneminde olmamasına dikkat edin .Yavru erkek muhabbet için ele alıştırma konuşma eğitimi verebilirsiniz

Teşekkürler bende öyle düşündüm. Yarın dişi olanı arkadaşıma vericem erkeğe de eğitime başlıcam. Tekrardan teşekkürler.

Teşekkürler bende öyle düşündüm. Yarın dişi olanı arkadaşıma vericem erkeğe de eğitime başlıcam. Tekrardan teşekkürler.
En mantıklısı bu benimde 9 aylık erkek muhabbeti m var daha dün eş baktım yanına bir dışı attım 2 yaşında ve ona göre gram olarakta çok büyük ve yaşlı o yüzden bende tercih etmedim

Geri